Canon rozširuje rad tlačiarní PIXMA G-Series MegaTank o päť základných modelov.

BRATISLAVA, 20. októbra 2020 – Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie obľúbeného radu tlačiarní PIXMA G-Series MegaTank o päť modelov základnej kategórie s možnosťou dopĺňania atramentu, určených pre malé firmy, domáce kancelárie a študentov. Všetky nové modely sa vyznačujú predovšetkým jednoduchším ovládaním s vymeniteľnou odpadovou nádobkou, ktorá skracuje prestoje, vylepšenými zásobníky na atrament, ktoré maximálne uľahčujú doplňovanie nádržiek a dvojriadkovým LCD displejom pre rýchly prístup k nastaveniam. Ekonomický režim ponúka vyvážený pomer medzi nákladmi a efektivitou tlače. Umožňuje bez problémov a hospodárne vytlačiť tisíce stránok, kedykoľvek to je potrebné.

Do produktového radu pribudlo päť spoľahlivých a odolných tlačiarní s možnosťou doplňovania atramentu, ktoré ponúkajú funkcie, ako je pripojenie do cloudu, Wi-Fi alebo vysokorýchlostná tlač a zároveň vyhovejú všetkým požiadavkám a rozpočtovým možnostiam:


  • PIXMA G3460 – Vysokorýchlostné multifunkčné zariadenie (tlač, skenovanie, kopírovanie) s Wi-Fi pripojením
  • PIXMA G3420 – Vysoko kvalitná multifunkčná tlačiareň s podporou Wi-Fi
  • PIXMA G2460 – Vysokorýchlostné multifunkčné zariadenie
  • PIXMA G2420 – Multifunkčné zariadenie s vysokou výťažnosťou, ktoré dokáže tlačiť, skenovať a kopírovať
  • PIXMA G1420 – Ľahko použiteľná jednoúčelová tlačiareň

Maximalizujte produktivitu


Tým, ktorí potrebujú úsporné, avšak výkonné tlačové riešenie, umožňuje tento rad vytlačiť 60001 strán na jednu nádobku čierneho atramentu a v ekonomickom režime dokonca o 26% viac2. Pri farebnej tlači dosahujú zariadenia radu MegaTank až 7700 strán na jednu sadu farebných atramentov, tj. o 700 strán viac ako predchádzajúce modely. Dva vysokorýchlostné modely, PIXMA G3460 a PIXMA G2460, dokážu tlačiť rýchlosťou 10,8 výtlačkov za minútu pri použití iba čierneho atramentu a 6 výtlačkov za minútu plnofarebne. Vďaka spoľahlivej tlači môžu používatelia venovať čas a energiu iným kreatívnym činnostiam a tlačiť s dôverou vysoko kvalitné výstupy vo veľkých objemoch. Svojou čistou a ostrou tlačou uspokoja požiadavky širokého spektra používateľov – od tých, ktorí pracujú z domova a potrebujú tlačiť dlhé textové dokumenty až po tých, ktorí sa venujú kreatívnej tvorbe so svojou rodinou.


Kratšie odstávky na údržbu


Jednoducho vymeniteľná odpadová nádobka zjednodušuje prevádzku a uľahčuje údržbu. Vďaka umiestneniu atramentových nádobiek na čelnej strane tlačiarne možno ľahko a rýchlo zistiť aktuálnu hladinu atramentov. Používatelia môžu jednoducho skontrolovať hladinu v odpadovej nádobke na LCD displeji3 alebo v aplikácii Canon PRINT App (iOS/Android), ktorá je k dispozícii pre modely PIXMA G3460 a PIXMA G3420.


zvýšená kompatibilita


Nový, zdokonalený typ atramentových fľaštičiek maximálne uľahčuje dopĺňanie atramentu. Fľaštičku stačí zasunúť do príslušnej nádržky, tá sa sama doplní a proces automaticky ukončí po dosiahnutí plného stavu. Dvojriadkový displej pri všetkých multifunkčných modeloch4 uľahčuje ovládanie a funkcia automatického zapnutia a vypnutia šetrí čas a energiu.


Modely PIXMA G3460 a PIXMA G3420 s Wi-Fi umožňujú používateľom jednoduché pripojenie a tlač zo smart zariadení vďaka kompatibilite s technológiami Apple AirPrint a Mopria pre Android a podporuje aplikáciu Canon PRINT. Kreatívne zameraní používatelia môžu hľadať inšpiráciu na internetových stránkach Canon Creative Park, kde nájdu okrem iného aj trojrozmerné papierové skladačky a modely, šablóny rôznych blahoželaní a pod.


Podpora rôznych tlačových médií


Drobní podnikatelia môžu doma alebo v kancelárii na tlačiarňach Canon PIXMA G-Series MegaTank tlačiť plagáty na dĺžku až 1,2 m, napr. rôzne pútače alebo iné propagačné materiály. Rodiny, ktoré sa rady pochvália svojou kreativitou, si môžu vyberať zo širokej škály médií, ako je magnetický fotografický papier Canon pre tlač vlastných magnetov na dvierka chladničky alebo opakovane použiteľný samolepiaci fotografický papier pre výzdobu stien, zrkadiel, notebookov alebo krytov telefónov. Tlačiarne Canon PIXMA G-Series MegaTank ponúkajú výkonnú všestranný tlač a poslúžia rovnako dobre k práci aj zábave. V balení je navyše jedna fľaštička čierneho atramentu zadarmo, takže je možné vytlačiť až 12 000 čiernobielych stránok bez nutnosti nákupu nového atramentu.


Predaj sa začne v decembri 2020. Ďalšie informácie o tlačiarňach radu Canon PIXMA G-Series MegaTank nájdete na stránkach:
https://www.canon-europe.com/printers/pixma-g2420/1 Výťažnosť atramentu je odhadovaná hodnota na základe vlastnej metódy testovania spoločnosti Canon s použitím testovacieho vzoru podľa normy ISO / IEC 24712 pri simulácii priebežného tlači s náhradnými atramentovými nádržkami po úvodnom nastavení
2 Ekonomický režim znižuje spotrebu čierneho atramentu znížením hustoty, možno takto vytlačiť o 26% viac stránok než v štandardnom režime
3 Nevzťahuje sa na model PIXMA G1420
4 Nevzťahuje sa na model PIXMA G1420