Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Kompatibilný so všetkými fotoaparátmi EOS vrátane bezzrkadlových modelov pomocou upevňovacieho adaptéra EF-EOS M.

Objektív s pevným ohniskom a vynikajúcimi makro schopnosťami

Objektív EF 100mm f/2.8L Macro IS USM poskytuje pri makro fotografii výnimočný pomer zväčšenia 1:1, čo znamená, že snímaný objekt je na snímači v skutočnej životnej veľkosti. Tento univerzálny objektív vďaka možnosti malej hĺbky poľa s nádherným efektom bokeh spolu so vystavanou hybridnou stabilizáciou obrazu a ľahkou konštrukciou poskytuje skvelé výsledky pri snímaní portrétov a videozáznamov z ruky.

Objektív EF 100mm f/2.8L Macro IS USM sa výborne hodí na tieto účely:

Ostré makro fotografie

Stabilizátor obrazu (IS) schopný regulovať otrasy fotoaparátu pri fotení z ruky využíva mnoho objektívov od spoločnosti Canon. Tento objektív však používa priekopnícku technológiu hybridnej stabilizácie obsahu na korekciu bežných otrasov vedúcich k zmene uhla a horizontálnemu posunutiu fotoaparátu, ktoré sú zvýraznené pri snímaní z mimoriadne blízkej vzdialenosti.

Hybrid IS ON IS OFF

Obrázok pre možnosť ON (Zapnuté) je ukážkou použitia hybridného stabilizátora obrazu. Možnosť OFF (Vypnuté) uvádza obrázok získaný bez akejkoľvek stabilizácie obrazu.

Posunutie a otrasy

K horizontálnemu posunu dochádza v momentoch, kedy sa fotoaparát presunie paralelne k scéne na obrazovom snímači – tento efekt je ešte výraznejší v prípade makro fotografie. Makro fotografia obvykle vyžaduje stabilný statív. Avšak nová hybridná stabilizácia obrazu pomáha eliminovať otrasy vedúce k zmene uhla a posunutiu fotoaparátu. To vám umožňuje flexibilnejšie eliminovať prirodzené otrasy fotoaparátu, reagovať na pohyb alebo zmenu polohy objektu a snímať dokonale ostré zábery makro objektov.

Shift-blurring

Jedinečný objektív

Rýchle a tiché reakcie zaručujúce vynikajúce výsledky

V momentoch, kedy by aj to najmenšie vyrušenie mohlo zničiť dokonalé pripravený záber, prvotriedna rýchlosť a tiché automatické zaostrovanie motorčeka USM spolu s ohniskovou vzdialenosťou 100 mm zaručia tie najlepšie výsledky. A to všetko z dostatočnej vzdialenosti, aby ste nevyplašili fotografovaný objekt. Použite vstavaný prepínač obmedzenia zaostrovania, čím ešte viac zvýšite rýchlosť automatického zaostrovania obmedzením na konkrétny rozsah vzdialeností.

IMG_0308
EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

Kvalita konštrukcie série L

Objektív EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, zástupca prestížneho radu objektívov L, je vyrobený z najkvalitnejších materiálov a obsahuje tesnenie voči poveternostným vplyvom, vďaka čomu je dostatočne odolný na fotografovanie vo všetkých podmienkach.

Tento objektív je vynikajúcou možnosťou pre portréty vďaka optickému prvku s mimoriadne nízkym rozptylom (UD), ktorý odstraňuje chromatickú aberáciu. 9-lamelová kruhová clona f/2,8 zas vytvára výnimočný efekt bokeh.

Kombinácia výnimočnej hybridnej stabilizácie obrazu, clony f/2,8 a rýchleho systému automatického zaostrovania USM, vďaka ktorým podáva tento jedinečný objektív mimoriadne výsledky, z neho robia populárnu voľbu pre tých, ktorí sa občasne venujú makro fotografii, i tých, ktorí sa na ňu chcú špecializovať.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM

Univerzálny objektív pre vynikajúce portréty

Objektív EF 100mm f/2.8L Macro IS USM je skvelým dvojúčelovým doplnkom vo vašej taške s vybavením. Je to vynikajúci objektív na portréty vďaka možnosti výnimočne nízkej vzdialenosti od fotografovanej osoby so zachovaním mimoriadnej ostrosti fotografií.

Nádherné portréty s krištáľovo jasnými detailmi

Objektív EF 100mm f/2.8L Macro IS USM prináša všetko, čo požadujete od objektívu s pevným ohniskom. Jeho vynikajúca optická kvalita a neprekonateľné detaily kresby sú skvelým riešením, keď vyžadujete portréty s dôrazom na výrazy tváre.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient
EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

Dokonalá perspektíva

Ohnisková vzdialenosť 100 mm je ideálna na portréty, keďže poskytuje krajšie priblíženie bez skreslenia čŕt tváre. Hybridná stabilizácia obrazu umožňuje snímanie nádherných obrázkov z ruky pri slabom svetle.

Nenechajte sa odpútať od detailu

Clona f2,8 umožňuje zachytiť malú hĺbku ostrosti poľa, čo vytvára dojem vzdialenosti. Pomôže vám to oddeliť objekt od pozadia a upriamiť pozornosť na požadovaný detail.

EF 100mm f 2.8L Macro IS USM Ambient

Galéria ukážok

Zobraziť Galériu

Technické parametre

Ak si chcete prezrieť úplné technické parametre objektívu EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, kliknite na tlačidlo nižšie.

Príslušenstvo