TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Výzva tvorby papiera č.3: narodeniny na jeseň

Objavte v našej tretej sérii tvorenia s papierom podľa ročných období, ako dizajnérka Pippa Hiscock vytvorila radostnú narodeninovú výzdobu.
Veľký koláč a menšie košíčky ozdobené papierovými dekoráciami a usporiadané na kávovom stolíku vedľa fotografických rekvizít, pričom v pozadí visí nadpis z papiera.
Celý rad narodeninových dekorácií z papiera, vrátane nadpisu a rôznorodých rekvizít, je rozložený po stole vedľa nožníc, reznej dosky a balíčka papiera Canon.

Pippa stiahla spektrum šablón, od nadpisov po rekvizity k fotografovaniu, v rámci výzvy v tvorení z papiera. Má radšej výrobu recyklovateľných papierových dekorácií pred nákupom plastových na jedno použitie.

Narodeninová oslava je vždy zábavnou oslavou bez ohľadu na váš vek. Ročné obdobia zohrávajú úlohu pri plánovaní večierkov. Letné narodeniny sa dajú najlepšie stráviť v záhrade alebo parku, pričom na jeseň môže byť rozumné usporiadať stretnutie doma, keďže počasie je chladnejšie. Narodeninové oslavy dospelých nemusia byť nudné. Aj keď prší vonku, môžete si vytvoriť vlastnú zábavu, ktorú si môžete dopriať s vašimi blízkymi. Prebuďte svoje vnútorné dieťa a zahrajte sa s tvorením na lokalite Canon Creative Park.

So stovkami šablón na výber, vrátane ozdôb na torty, stúh a zábavných hier, môže byť téma čokoľvek, čo chcete, pokiaľ vo vás vyvolá detskú radosť. Vytvorenie vlastných dekorácií na oslavy je cenovo dostupné a tiež je to jedinečný spôsob, ako si prispôsobiť oslavu podľa seba. Potom môžete svoje papierové šablóny recyklovať alebo ich ponechať na budúce podujatia.

Canon Creative Park je plný zábavných šablón, ktoré si môžete vybrať pre každý míľnik, či už ide o 5., 25. alebo 60. narodeniny. „Bolo skutočne jednoduché nájsť výtvory na narodeninové oslavy,“ hovorí Pippa. „Je skvelé, že sa dozviete, aká náročná je každá šablóna a ako dlho môže trvať jej tvorba, aby ste vedeli, čo očakávať.

„Fungovať bez plastu je pre mňa naozaj dôležité, najmä keď je to na niečo typu oslavy. Takto môžete mať všetku zábavu bez výčitiek svedomia z odpadu. Dokonca som niektoré výtvory, ktoré prežili, prenechala susedom, aby sa mohli využiť ešte raz pred recykláciou.“

Pippa je umelkyňa koláže z papiera a vždy milovala tvoriť rukami. „Ako dieťa som si vždy niečo vytvárala z kartónu,“ hovorí. „Je na tom niečo, čo ma naozaj vedie k sústredeniu a poskytuje mi relax. Okrem toho je veľmi dobré mať na konci procesu fyzickú vec.

„Rada som sa na tejto výzve zúčastnil, pretože spojila moje obľúbené veci, tvorenie, hostenie a prípravu výnimočných chvíľ, a koláče. A to všetko bez akéhokoľvek plastu.“

Pozrite sa, ako Pippa riešila túto výzvu, pričom dáva svoje tipy, ako si môžete vytvoriť vlastnú výzdobu na narodeniny z papiera.

Usmievajúca sa Pippa Hiscock pri strihaní šablóny z papiera vytlačenej na tlačiarni Canon PIXMA cez aplikáciu Creative Park.

Zoznámte sa s tvorcom

Kto:Pippa Hiscock

Čo: Dizajnérka a tvorkyňa predmetov do domácnosti a darčekov

Ďalej hrajú: pes Rothko

Výber šablóny

Ruka, ktorá drží smartfón zobrazujúci šablónu zo služby Creative Park, zatiaľ čo tlačiareň Canon PIXMA spočíva na stole.

K službe Canon Creative Park sa viete dostať na smartfóne, tablete alebo počítači a vybrať si zo stoviek šablón, takže vaše oslavy budú vždy vyzerať živé a zábavné. Prezerajte inšpirácie alebo kľúčové slová a rýchlo nájdite presne to, čo hľadáte.

Pre svoju narodeninovú oslavu sa Pippa rozhodla vyhľadávať v službe Canon Creative Park s použitím kľúčových slov „narodeniny“ a „oslava“ a podarilo sa jej nájsť široký výber pútavých šablón. „Chcela som veľkú ozdobu na stenu, aby sme mali pekné pozadie pre množstvo zábavných fotografií, takže najzrejmejšou voľbou bola girlanda „šťastné narodeniny“ a rekvizity,“ hovorí Pippa.

Keď si prešla väčšie prvky, pozrela sa na podrobnosti a aké sú to narodeniny bez koláča? „Samozrejme, že bude koláč, takže malé stuhy na koláče boli ideálne,“ pokračuje. „Museli sa odrezať, preložiť a prilepiť cez šnúrku, potom buď zavesiť na stenu, alebo priviazať na drevené ihlice na koláč.“

Tým, ktorý sa na niečo takéto chystajú prvýkrát, Pippa radí, aby si na začiatok vybrali niekoľko atraktívnych, ale jednoduchých dekorácií, ako napríklad girlandu alebo pútač s menom a pozreli stupeň obtiažnosti uvedený na každej šablóne. „Veci ako stuhy a narodeninové nadpisy spravia na vašej oslave veľký dojem a sú skutočne jednoduché,“ hovorí.

Tlač šablón

Z tlačiarne Canon PIXMA vychádza výtlačok šablóny Canon Creative Park.

Zatiaľ čo Pippa využila množstvo rôznych šablón na vyzdobenie priestoru a vytvorenie doplnkov na celú oslavu, vložila veľa úsilia do toho vytvoriť niečo veľké, čo okamžite zaujme. Tento nadpis „šťastné narodeniny“ sa jednoducho vystrihoval a upevnil šnúrkou.

Dvojica rúk zalamuje šablónu Canon Creative Park predtým, než ju zložia.

Niektoré šablóny sú zložitejšie ako iné. Ak tvoríte z papiera spolu s rodinou, existuje množstvo jednoduchých šablón, ktoré môžu rodičia jednoducho rozstrihať a ich malé deti zostaviť, zatiaľ čo staršie deti a dospelí môžu prejsť k náročnejším dizajnom.

„Niektoré zo šablón boli rýchle a jednoduché a niektoré boli náročnejšie, vyžadovali si viac času a koncentrácie, ale ja som sa zo všetkých tešila,“ hovorí Pippa. „Bolo príjemné tráviť čas tvorením so šálkou čaju a skončila som s peknými farebnými ozdobami na oslavu.“

Pippa si nastavila tlačiareň Canon PIXMA so svojou domácou Wi-Fi a potom sa pripojila pomocou smartfónu a s aplikáciou Canon Creative Park. Takto mohla jednoducho vyhľadať šablóny, ktoré chce použiť, a potom jednoducho kliknúť na príkaz tlačiť.

Po vytlačení vybraných šablón Pippa vystrihne všetky modely. Potom nastal čas na kľúčovú fázu zalamovania pred samotným skladaním papierových šablón. Tým sa zaistí, že konečný produkt zostane silný a odolný. Po tom, ako ste šablóny zalomili a zložili, zlepte všetky zvyšné časti podľa uvedených pokynov a nezabudnite nechať svoje výtvory z papiera úplne vyschnúť, než ich použijete ako dekoráciu.

Zostavenie výzdoby

Pohľad cez rameno na Pippu, ktorá vystriháva fotografiu svojej tváre vytlačenú na lesklý fotografický papier Canon.

Pippa vystriháva obrázky seba a svojho psa Rothka, ktoré prilepí k špáradlám. So šablónami Creative Park môžete tiež pridať osobné detaily k výzdobe na zábavný piknik alebo prestieranie na oslavu.

Ruka, ktorá zapicháva špáradlo s obrázkom hlavy Pippy do koláčika.

Pippa, ktorá sídli v Bristole v Anglicku, pracuje predovšetkým z domu s Rothkom ako jej domácim spoločníkom. Na lesklý fotografický papier Canon Plus Glossy II vytlačila fotku Rothka a svoju a upevnila ich na špáradlá pomocou biologicky rozložiteľnej pásky a až potom ich nasadla na koláčiky.

Pippa použila fotografie na vytvorenie zábavných a svojských špáradiel s vlajočkami, ktoré zapichla do košíčkov. Je to skvelý spôsob, ako spraviť vašu oslavu jedinečnou. Môžete to urobiť aj pre oslavu zasnúbenia s fotografiami šťastného páru alebo použiť obľúbené dovolenkové zábery alebo portréty domácich miláčikov. „Už som si pred tým robila ozdoby na koláče, ale nikdy som nepoužila fotografie,“ hovorí. „Bolo skutočne zábavné hľadať obrázky hostí na tlač.“ Alebo odporúča, aby ste ich večer s priateľmi vyrábali spoločne, aby si mohli vybrať vlastnú fotografiu.

Pippa vytlačila svoje obľúbené obrázky na lesklý fotografický papier Canon Plus Glossy II na svojej tlačiarni PIXMA, vystrihla obrázky a potom jednoducho pripevnila fotografie k špáradlám pomocou biologicky rozložiteľnej pásky. Môžete ich robiť obojstranné, stačí si vytvoriť dve kópie fotografií alebo na zadnú stranu napísať zábavnú správu.

Nezabudnite, že je jednoduché pridať prispôsobiť existujúce šablóny v aplikácii Canon Creative Park pridaním výkresov alebo aj stužky bez ohľadu na to, čo sa vám zacnie. „Narodeninová stuha sa dala jednoducho prispôsobiť výberom nádhernej jasnej neónovej šnúrky na zavesenie,“ hovorí Pippa.

Môžete sa dokonca zísť s priateľmi a vytvoriť vlastnoručné darčeky, alebo, ak to chcete posunúť o úroveň vyššie, môžete sa pokúsiť vytvoriť zložité modely papierového výtvarného umenia.

Rozprúďte zábavu!

Štyria ľudia sa usmievajú pritom, ako pózujú s papierovými rekvizitami vytvorenými so službou Canon Creative Park a tlačiarňou PIXMA.

Pippa a jej priatelia vyrobili a využili na oslavách papierové rekvizity k narodeninovým fotografiám, ale v službe Canon Creative Park si viete vybrať rekvizity pre fotostenu aj so športovou alebo festivalovou tematikou.

Pippa a jej priatelia sa na oslave zabavili. „Užili sme si to a spravili sme aj niekoľko vtipných fotografií s použitím všetkých tých papierových rekvizít a masiek,“ hovorí.

Každý si obľúbil aj personalizované špáradlá s fotografiami. Takto boli vyrobené malé jedinečné darčeky, ktoré sa dajú opätovne použiť pri iných oslavách. „Vďaka paličkám s fotografiami na koláčoch sa smiali všetci a ja som im ich mohla dať, aby si ich zobrali po oslave domov,“ hovorí.

Pippa hovorí, že znova využije šablóny z Canon Creative Park. „Tvorivé projekty boli zábavné a na koniec som mala neobvyklejšie a osobnejšie dekorácie za oveľa menej, ako keby som si kúpila hotové," hovorí. „A skutočnosť, že sa všetko potom môže recyklovať, to ešte viac zlepšuje!“

So službou Creative Park môže byť plánovanie a organizácia narodeninovej oslavy zábavnou a kreatívnou aktivitou, ktorú budete zdieľať s vašou rodinou a priateľmi bez ohľadu na vek. Koniec koncov, sme len tak starí, ako sa cítime, tak neváhajte, pozrite si Creative Park a pustite svoje vnútorné dieťa.

Ak sa vám páči myšlienka kombinovania tvorenia s výzdobou, ktorá nestojí na plastoch, dávajte pozor na našu finálnu výzvu tvorenia z papiera zameranú na slávnostnú zimnú oslavu a uvidíte, čo môžete urobiť tento rok so šablónami Creative Park. Pozrite sa našu stránku Pinterest, kde sa môžete inšpirovať, a nezabudnite sa podeliť o svoje výtvory pridaním #MadeWithPixma!

Záber zhora nadol na fotoaparát Canon položený na tlačiarni Canon PIXMA s kolážou fotografií na pozadí.

KLUBU CANON

Exkluzívna komunita pre tvorcov ako si ty. Nasleduj svoju vášeň s podporou, inšpiráciou, výhodami a získaj ešte oveľa viac. Registrácia je jednoduchá. Zakúpiť produkt. Registrovať. Staňte sa členom klubu Canon.
Tamzin Wilks

Súvisiace produkty

Súvisiace články