ČLÁNOK

Canon EOS-1D X Mark III: Pripojte sa

Canon EOS-1D X Mark III

Pripojte sa rýchlo a jednoducho bez ohľadu na to, či chcete použiť miestnu sieť na štadióne alebo odoslať príbeh na opačný koniec sveta pomocou mobilného telefónu. Model Canon EOS-1D X Mark III vám umožní dostať zábery presne tam, kde ich potrebujete a jednoduchšie než kedykoľvek predtým – hlavne pred konkurenciou.

Bezdrôtová sieť

Model Canon EOS-1D X Mark III má zabudované rozhranie Wi-Fi, ktoré je ideálne na komunikáciu s inteligentnými zariadeniami a počítačmi, či už sa potrebujete pripojiť v štúdiu alebo v teréne.

Prostredníctvom smartfónov a tabletov vybavených aplikáciami Camera Connect a Digital Photo Professional Express* môžete fotografie prechádzať, upravovať, retušovať a prenášať aj v teréne. Zároveň vám poslúžia aj ako dômyselné diaľkové ovládanie fotoaparátu, keďže priamo na obrazovke zariadenia môžete upraviť kompozíciu, zmeniť nastavenia fotoaparátu a snímať fotografie aj videozáznamy. Všetky tieto úkony zvládnu aj počítače PC a Mac vybavené softvérom EOS Utility.

Keď potrebujete silnejšie bezdrôtové pripojenie, môžete pomocou voliteľného bezdrôtového adaptéra WFT-E9 rozšíriť dosah a zabezpečiť spoľahlivejšie spojenie v digitálne prehustených priestoroch, ako sú futbalové štadióny. Podporuje normu MIMO 802.11ac, ktorá využíva 5 GHz aj 2,4 GHz pásmo na komunikáciu na vzdialenosť až 150 metrov a zároveň umožňuje pripojenie k zabezpečeným serverom SFTP.

* Vyžaduje sa inteligentné zariadenie vybavené rozhraním Bluetooth verzie 4.0 (alebo novším). Taktiež sa vyžaduje inteligentné zariadenie s operačným systémom iOS 11.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším)

Obrazovka stavu prenosu FTP

Na tejto obrazovke, ktorú vyžadujú spravodajskí a športoví fotografi pri odosielaní snímok prostredníctvom FTP, sa zobrazuje, ako dlho potrvá odosielanie snímok. Vďaka tomu sa fotografi môžu rozhodnúť, či zostanú na mieste a počkajú na dokončenie prenosu alebo či pôjdu hľadať rýchlejšie pripojenie inde.

Ethernetové pripojenie

Veľké športové podujatia po celom svete poskytujú fotografom po stranách ihriska ethernetové káble, aby svojim spravodajským agentúram mohli materiál posielať už pri snímaní. Práve preto sme model Canon EOS-1D X Mark III vybavili bleskurýchlym gigabitovým ethernetovým konektorom, ktorý dáta odosiela dvojnásobne rýchlejšie než model 1D X Mark II.

Všetky nastavenia pripojenia sú teraz v ponuke zoskupené na individuálnej karte. Máte možnosť uložiť až 20 prednastavených pripojení na okamžité načítanie s oddelenými údajmi siete a servera FTP, ktoré vám umožnia pripojiť sa na novom mieste ešte rýchlejšie. Agentúry môžu dokonca svojim fotografom elektronicky distribuovať nastavenia pripojenia, ktoré sa do fotoaparátu načítajú prostredníctvom pamäťovej karty.

Ethernetové rozhranie teraz podporuje zabezpečené protokoly SFTP zamedzujúce nežiadanému prístupu k prenášaným záberom.

Canon EOS-1D X Mark III


< Späť na prehľad modelu Canon EOS-1D X Mark III

Súvisiace články