ČLÁNOK

Canon EOS-1D X Mark III: Stane sa vašou prirodzenou súčasťou

Canon EOS-1D X Mark III

Od okamihu, keď ho vezmete do rúk, vám bude jasné, že fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je výnimočný. Konštrukcia tohto modelu je výsledkom dlhých rokov zdokonaľovania a evolúcie, pričom súčasne využíva nové technológie, ktoré zmenia spôsob, akým pracujete.

Inteligentné ovládanie na dotyk prsta

Do fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III sme umiestnili pár inteligentných ovládačov – jeden je určený na horizontálne a druhý na vertikálne snímanie. Tieto revolučné zariadenia, ktoré sú zabudované do tlačidiel AF-ON na fotoaparáte, majú tvar bežného joysticku, ktorý sa však správa skôr ako miniatúrny dotykový ovládač umožňujúci prechádzať po obrazovke medzi bodmi AF.

Každý ovládač je prispôsobený na čo najvyššiu citlivosť a rýchlosť a intuitívne reaguje aj v prípade, že máte rukavice. Pri horizontálnom snímaní fotoaparát automaticky vypne vertikálny ovládač, aby predišiel nechceným pohybom.

Canon EOS-1D X Mark III

Vaše okno do sveta

Cez optický hľadáčik modelu Canon EOS-1D X Mark III je jednoducho úžasné sledovať svet. Veľký, jasný a zreteľný hľadáčik vám umožní pri príprave a snímaní záberov naplno uplatniť svoj inštinkt a intuíciu. Na dlhé používanie je podstatne príjemnejší než elektronický hľadáčik, pričom vám ponúkne skutočný pohľad na dianie pred vami bez elektronického skreslenia.

Canon EOS-1D X Mark III

Vďaka zobrazeniu priamo v elektronickom hľadáčiku fotoaparátu Canon EOS-1D X Mark III máte všetky informácie vždy na očiach, aby ste mali neustály prehľad a zároveň sa nenechali zbytočne rušiť. Samozrejmosťou je možnosť prispôsobenia, aby sa zobrazovali iba tie údaje, ktoré chcete vidieť. Na základe požiadaviek od profesionálnych športových fotografov sme pridali aj zobrazenie času, aby ste boli vždy v správnom čase na správnom mieste.

Zaostrovacie body sa zobrazujú vo forme bodového maticového zobrazenia, ktoré je jemnejšie a podrobnejšie než obdobné systémy ostatných fotoaparátov zo série EOS-1D, vďaka čomu ich ľahšie uvidíte aj v tme.

Keď ide do tuhého…

Fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III je stvorený odolať nástrahám sveta profesionálnej fotografie, od úderov a oderov v taške s výbavou až po nízke teploty a dážď na výpravách za divočinou. Uzávierka fotoaparátu je pripravená zvládnuť 500 000 cyklov, kým telo z horčíkovej zliatiny za pomoci vodeodolných tesnení zamedzuje prenikaniu prachu a vlhkosti, aby vás od snímania neodradilo ani zlé počasie. Niektoré z tlačidiel modelu Canon EOS-1D X Mark III sú teraz navyše osvetlené, aby ste ich jasne videli aj v noci.

Canon EOS-1D X Mark III

Dlhšia výdrž batérie

Nový procesor DIGIC X, ktorý je srdcom modelu Canon EOS-1D X Mark III, je nielen výkonnejší, ale aj efektívnejší. Fotoaparát dokáže pri napájaní pribalenou batériou LP-E19 ponúknuť až dvojnásobne dlhší čas snímania než predchádzajúci model EOS-1D X Mark II, čo znamená približne 2850 záberov na jedno nabitie.

Model EOS-1D X Mark III je zároveň kompatibilný so staršími batériami LP-E4N, ktoré však obmedzujú najvyššiu snímkovú frekvenciu na 14 sn./s.


< Späť na prehľad modelu Canon EOS-1D X Mark III

Súvisiace články