Accurate and reliable autofocus

XF705

Presné a spoľahlivé automatické zaostrovanie

Dual Pixel CMOS AF – ako to funguje

Dual Pixel CMOS AF je technológia automatického zaostrovania (AF) s rozpoznávaním fázy pomocou snímača, ktorá umožňuje plynulé a účinné zaostrenie objektu so sledovaním počas snímania a rýchle automatické zaostrenie. Je jedinečnou technológiou z dielne spoločnosti Canon, ktorá pri automatickom zaostrovaní využíva na každý pixel dve fotodiódy a pri zázname videa ich kombinuje. To umožňuje zachovať presné zaostrenie aj pri pohybujúcich sa objektoch, čo je pri formáte 4K UHD nevyhnutné, a zároveň efektívnejšie snímanie pri obsluhe jednou osobou.

Dual Pixel CMOS AF - How it works

Ovládanie dotykovej obrazovky a sledovanie objektu

Vďaka 4-palcovej dotykovej obrazovke si môžete vybrať bod zaostrenia až vyše 80 % vertikálnej/horizontálnej oblasti zobrazenia. Vybraný objekt v ráme sa bude počas pohybu v ňom sledovať.

Touchscreen control and object tracking

Detekcia a sledovanie tváre

Automatické zaostrovanie s detekciou tváre dokáže sledovať tváre osôb v zábere a zachovať ich zaostrené.

Face Detection and tracking

Sprievodca zaostrením s funkciou Dual Pixel

Ponúka grafického sprievodcu, ktorý predstavuje odchýlku pred/za bodom, ktorý zaostrujete. Keď je objekt zaostrený, farba obdĺžnika sa zmení na zelenú, čím umožní plnú kontrolu nad zmenou manuálneho zaostrenia alebo pomôže zachovať kritické zaostrovanie.

Dual Pixel Focus Guide

Ladenie automatického zaostrovania

Ak je funkcia ponuky pre ladenie automatického zaostrovania dostupná, umožňuje používateľovi definovať rýchlosť a citlivosť funkcie automatického zaostrovania s ešte väčšou flexibilitou a kontrolou.

Súvisiace produkty