Canon EF 70-200mm f/4L IS USM

EF 70-200mm f/4L IS USM

Kompaktný, manévrovateľný, ľahký a celosvetovo prvý objektív so 4-krokovým stabilizátorom obrazu je tiež vybavený najkvalitnejšou optikou objektívu série L, aby mohol poskytovať výnimočný optický výkon a možnosti obsluhy.

Výhody

  • Optika série L
  • Ľahký a kompaktný
  • 4-krokový stabilizátor obrazu
  • f/4 v celom rozsahu transfokácie
  • Fluoritové a UD prvky objektívu
  • Rýchle automatické zaostrovanie
  • Tesnenia proti vplyvom prostredia
  • Povlaky Super Spectra
  • Kruhová clona pre príjemné rozmazanie pozadia
  • Mäkké puzdro a clona objektívu

Detailnosť

Pozrite sa zblízka na produkt Canon EF 70-200mm f/4L IS USM

4-kroková stabilizácia obrazu


Model EF 70 - 200 mm f/4L IS USM je vybavený celosvetovo prvým 4-krokovým stabilizátorom obrazu (IS). Je ideálny na snímanie z ruky a výnimočne presná a citlivá stabilizácia obrazu v mnohých prípadoch nahrádza nevyhnutnosť nosiť so sebou statív. Rýchlosti uzávierky až o 4 kroky pomalšie, aké by boli možné za normálnych okolností (napr. 1/15 namiesto 1/200), je možné používať bez akéhokoľvek nárastu viditeľného rozmazania obrazu. Pre stabilizovaný posun režim IS Mode 2 opravuje iba neželané trasenie vo vertikálnom smere.

Kvalita série L


Tento objektív stelesňuje najvyššie štandardy optiky série L spoločnosti Canon, kvality zostrojenia, spoľahlivosti a možností obsluhy. Ostrá kvalita zobrazenia pri vysokom kontraste je zaručená na celom zábere a v celom rozsahu transfokácie. Je spoľahlivým partnerom do nehostinných podmienok vďaka kovovej a polykarbonátovej konštrukcii so špeciálnymi tesneniami na ochranu pred prienikom prachu a vlhkosti.

Nízka hmotnosť


S dĺžkou len 172 mm a hmotnosťou len 760 g je model EF 70 - 200 mm f/4L IS USM ideálny pre projekty, pri ktorých je nevyhnutné cestovať naľahko bez toho, aby bol obetovaný výkon, možnosti obsluhy alebo kvalita zobrazenia.

Pevná clona


Bez zmien v clone v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti môžu fotografi nastaviť expozíciu pri najširšej clone a transfokácii až na 200 mm bez spomalenia rýchlosti uzávierky. Dĺžka objektívu zostáva konštantná počas transfokácie a zaostrovania.

Fluoritové a UD prvky objektívu


Na potlačenie sekundárnych farebných odchýlok objektív obsahuje jeden fluoritový a dva UD prvky (sklo s veľmi malou disperziou). Výsledkom sú ostré, neskreslené snímky s vysokým kontrastom v rámci celého rozsahu transfokácie bez farebného rozptylu pozdĺž obrysov.

Automatické zaostrovanie


USM kruhového typu (ultrazvukový motor) poskytuje citlivé, tiché automatické zaostrovanie pri vysokých rýchlostiach. Zadržiavací krútiaci moment zastavuje skupinu zaostrovacích prvkov s precíznosťou a bez prekmitnutia. Nahradenie kompletným manuálnym zaostrovaním je možné bez vypnutia režimu AF. Minimálna vzdialenosť zaostrenia je len 1,2 m v celom rozsahu transfokácie.

Povlaky Super Spectra


Optimalizované povlaky Super Spectra a tvarovanie prvkov objektívu potláča efekty duchov a oslnenia. Povlaky taktiež napomáhajú pri dosahovaní reálneho vyváženia farieb a zvyšovaní kontrastu.

Príjemné rozmazanie pozadia


Elektromagnetická membrána (EMD) je vybavená takmer dokonale okrúhlou clonou pre vytvorenie rovnomerného a atraktívneho rozmazania nezaostrených pozadí.

Príslušenstvo


Valcovitá bajonetová clona a mäkké puzdro sú súčasťou dodávky.

Technické parametre produktu

Zistite viac o produkte Canon EF 70-200mm f/4L IS USM, jeho funkciách a možnostiach využitia.

Related Products

Teleskopické objektívy

Sú vybavené väčšími ohniskovými vzdialenosťami, ktoré vám umožnia priblížiť sa k objektu bez toho, aby ste zasiahli do scény.