Cherry blossom at spring

ČISTENIE PRODUKTOV

Je čas na jarné čistenie

Jeremy Singer
Jeremy Singer

PR, Canon Europe


Vo vzduchu je cítiť jar. Spod mrakov sa predierajú slnečné lúče a čerešne sú v plnom rozkvete. Je lákavé stráviť pri každodennej prechádzke o pár minút viac, a všetkého sa dosýtosti nadýchať. Keď vôňa peľu naplní vzduch a svoju zimnú bundu nadobro odložíte do skrine, cítite nutkanie na jarné upratovanie?

Existuje len málo jarných rituálov, ktoré dokážu priniesť väčšie uspokojenie, než poskytnúť svojmu domovu alebo vzácnemu majetku tak potrebnú hĺbkovú očistu. Výsledky si však môžete naplno vychutnať až keď skončí tvrdá drina. Rovnako ako váš domov, aj váš fotoaparát a vaše videozariadenia môžu nutne potrebovať čistenie. A nezabudnite ani na tlačiareň.

Či už ste amatér, nadšenec alebo profesionálny fotograf či filmár, bez ohľadu na vašu opatrnosť sa baktériám, prachu, úlomkom a opotrebovaniu nedá vyhnúť a do vášho zariadenia si nájdu cestu. Chceme vám poskytnúť niekoľko užitočných tipov na dezinfekciu a čistenie zariadení Canon, aby sa zachoval špičkový výkon vášho zobrazovacieho zariadenia.

Man cleaning camera

Tipy na čistenie a dezinfekciu fotoaparátu, objektívov a videozariadenia značky Canon

 • Pri čistení alebo dezinfekcii povrchov používajte jednorazové rukavice
 • Pred začatím čistenia vypnite zariadenie, vyberte batériu a zariadenie odpojte zo siete
 • Na pomoc pri dezinfekcii a čistení vášho zariadenia značky Canon navlhčte mäkkú čistú handričku zmiešaním 70 % až 80 % zriedeného etanolu alebo izopropylalkoholu. Odporúčame používať utierky nezanechávajúce vlákna alebo utierky z mikrovlákien
 • Na čistenie obrazových snímačov alebo potiahnutých povrchov objektívov nepoužívajte zriedený etanol ani izopropylalkohol
 • Dbajte na to, aby sa vlhkosť nedostala do vnútra zariadenia alebo do medzier v blízkosti ovládacieho panela alebo tlačidiel
 • Nestriekajte agresívne čistiace kvapaliny priamo na zariadenie – namiesto toho čistiaci prostriedok naneste na handričku z mikrovlákna, ktorá nezanecháva vlákna, a potom utrite vonkajšie povrchy
 • Na objektívy alebo filtre nepoužívajte čistiace prostriedky na báze amoniaku. Amoniak môže spôsobiť zahmlievanie akrylu, styrénu a niektorých povrchových úprav
 • Dezinfekčný prostriedok, ktorý sa do produktu dostane, môže spôsobiť značné poškodenie alebo zlyhanie spôsobené koróziou
 • Pri čistení dotykovej obrazovky alebo ovládacieho panela ich opatrne utierajte smerom zhora nadol a len jedným smerom
 • Pred zapnutím zariadenia po čistení sa uistite, že tvrdé povrchy voľne vyschli na vzduchu
 • Zlikvidujte rukavice a potom si umyte ruky


Ako prostriedok na dezinfekciu vášho zariadenia odporúčame použiť alkohol na čistenie vonkajších častí tiel fotoaparátov, objektívov a video zariadení, najmä plôch, ktorých sa často dotýkate, ako sú držadlá, ovládače, tlačidlá alebo dotykové obrazovky. Okrem toho na čistenie obrazových snímačov alebo povrchov objektívov, na ktorých je nanesená povrchová vrstva, nepoužívajte etanol. Ako je uvedené v používateľských príručkách spoločnosti Canon, na čistenie fotoaparátov a objektívov nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú organické rozpúšťadlá, ako sú riedidlá alebo benzín, pretože by to mohlo spôsobiť požiar alebo poškodiť zdravie.

Táto rada odporúča štandardnú dezinfekciu ako opatrenie na zabránenie možnej infekcii, ale neodporúča sa ako zvyčajná metóda čistenia na účely údržby zariadenia. Upozorňujeme, že alkohol na sterilizáciu bežne obsahuje etanol alebo izopropyl. Alternatívne môže byť veľmi účinné aj použitie domácich bakteriálnych utierok obsahujúcich najmenej 60 % alkoholu. Rovnako ako pri umývaní rúk alebo používaní dezinfekčného prostriedku na ruky, aj čistenie fotoaparátov, tlačiarní alebo video zariadení by malo byť pravidelnou záležitosťou. Nevyhnutnou podmienkou počas procesu čistenia je však opatrnosť.


Tipy na čistenie a dezinfekciu tlačiarne alebo skenera značky Canon

 • Ak chcete dezinfikovať tlačiareň alebo skener Canon, vyčistite všetky časti, ktorých sa dotýkate rukami, ako sú vonkajšie ovládacie panely a tlačidlá, dotyková obrazovka, kryt skenera a predlohové sklo.
 • Pred čistením vypnite zariadenie a odpojte ho od zdroja napájania (v prípade mobilných tlačiarní vyberte batériu). Pred opätovným zapnutím zariadenia počkajte, kým povrchy nevyschnú.
 • Na dezinfekciu a čistenie tlačiarne alebo skenera použite navlhčenú handričku alebo mäkkú handričku navlhčenú 70 % až 80 % zriedeným etanolom alebo izopropylalkoholom.
 • Čistiaci prostriedok nestriekajte priamo na produkt. Namiesto toho čistiaci prostriedok nanášajte na handričku z mikrovlákna, ktorá nezanecháva vlákna, a potom utrite vonkajšie povrchy
 • Čistiaci prostriedok na sklo používajte iba na povrch predlohového skla a potom ho utrite handričkou, ktorá nezanecháva vlákna.
 • Na čistenie tlačiarní alebo skenerov značky Canon nepoužívajte čistiace prostriedky obsahujúce agresívne rozpúšťadlá, ako napríklad riedidlo na farby alebo benzén


Ďalšie informácie o službe kontroly a čistenia od spoločnosti Canon nájdete na stránke : www.canon.sk/pro/services


Vyhlásenie:

V závislosti od typu použitého alkoholu alebo spôsobu utierania môže vonkajšok tlačiarne vyblednúť alebo stratiť farbu, čo však neovplyvní funkciu tlačiarne.
Tieto pokyny na čistenie nezaručujú účinnosť proti koronavírusu. Účinnosť čistiacich prostriedkov na báze alkoholu by ste si mali overiť u výrobcu čistiaceho prostriedku.

Súvisiace články
A father and daughter making papercraft flowers.

TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Zábava s výrobkami z papiera na jar aplikácie Creative Park

Na jar vneste do svojej domácnosti radosť vďaka týmto piatim výrobkom z papiera aplikácie Creative Park.

A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKRO FOTOGRAFIA

Abstraktná makro fotografia: snímanie odrazu na vode

Pristúpte kreatívne k fotografovaniu kvetov a zistite, ako snímať makro snímky kvapiek vody, v ktorých sa odrážajú kvety.

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky