Accurate and Reliable Autofocus
alt text goes here

Presné
a
spoľahlivé
automatické zaostrovanie

Model XF405/XF400 je ako vôbec prvá tradičná videokamera Canon vybavená zostrovaním pomocou inovatívnej technológie Dual Pixel CMOS AF, ktorá zaručí dokonalú presnosť a plynulú zmenu zaostrenia.

Zdokonalené, pohotové zaostrovanie

XF405/XF400 je malá, ľahká a svižná videokamera. Vzhľadom na podporu formátu 4K musí umožňovať výnimočne rýchle a presné zaostrovanie.

Dual Pixel CMOS AF – ako to funguje

Dual Pixel CMOS AF je technológia automatického zaostrovania (AF) s rozpoznávaním fázy pomocou snímača, ktorá umožňuje plynulé a účinné zaostrenie objektu so sledovaním počas snímania a rýchle automatické zaostrenie. Je jedinečnou technológiou z dielne spoločnosti Canon, ktorá pri automatickom zaostrovaní využíva na každý pixel dve fotodiódy a pri zázname videa ich kombinuje.

To umožňuje zachovať presné zaostrenie aj pri pohybujúcich sa objektoch, čo je pri formáte 4K nevyhnutné, a zároveň efektívnejšie snímanie pri obsluhe jednou osobou.

Dual Pixel CMOS AF
XF405_1_advanced_zoom_FHD

Ovládanie pomocou dotykovej obrazovky

Sledujte, ako vám dotyková obrazovka videokamery XF405/XF400 umožňuje vyberať a sledovať body zaostrenia.

Pozrieť video

Face Detection

Detekcia tvárí

Technológia detekcie tváre pri automatickom zaostrení videokamery XF405/XF400 zaručí nepretržité zaostrenie na snímanú osobu, pričom máte sami ovládanie pevne v rukách.

Pozrieť video

Dual Pixel Focus Guide

Sprievodca zaostrením s funkciou Dual Pixel

Toto grafické používateľské rozhranie, ktoré sme prvýkrát zaviedli na filmových kamerách EOS, využíva technológiu Dual Pixel CMOS AF na overenie manuálneho zaostrenia a uvádza, ktorým smerom je zaostrovací prstenec nutné otočiť na presné zaostrenie.

Pozrieť video