get-inspired-spring-hero-tinted-max-sjsjak-7hkh-3jj3j

TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Vneste do svojej domácnosti radosť vďaka aplikácii Creative Park

Vytváranie vecí z papiera má nielen terapeutický účinok, ale inšpiruje aj imaginatívnu hru a ide o úžasný spôsob, ako zapojiť, zabaviť a vzdelávať mysle mladých (a aj starých) ľudí. Je to zábavné a súčasne tvorivé. Pomocou online služby Creative Park spoločnosti Canon si môžete zadarmo stiahnuť širokú škálu zaujímavých aktivít týkajúcich sa vytvárania výrobkov z papiera, s ktorými sa zabaví celá rodina. Potrebujete len tlačiareň Canon, papier a základné nástroje na prácu s papierom, ktoré sú uvedené ďalej. 


Tak na čo ešte čakáte? Pustite sa do týchto jarou inšpirovaných nápadov.

Budete potrebovať: 

  • Tlačiareň – zistite, ktorá tlačiareň Canon je pre vás tá pravá
  • Papier
  • Nožnice/orezávací nôž
  • Tuhé lepidlo a lepidlo na drevo
  • Pravítko
  • Ceruzku
  • Ostrý predmet
  • Špáradlo
  • Pinzetu

1. Rozžiarte si domácnosť kvetmi

Create delicate hand-crafted flowers for a fun, interactive way to get the whole family involved in brightening up your home.
Zabavte sa pri vytváraní jemných ručne vyrábaných kvetov a zapojením celej rodiny si rozžiarte domácnosť.

Kvety dokážu premeniť aj tie najnepríjemnejšie dni. Čerstvo odtrhnutý kvet prinesie farbu do vašej domácnosti na pár dní, čerstvo vytlačený kvet však vydrží omnoho dlhšie! Jednoduchú a žiarivú gerberu ako projekt na prácu s papierom nájdete v aplikácii Creative Park v časti Plants (Rastliny) spolu s mnohými ďalšími druhmi rastlín, akými sú prýštec, ruže a dokonca aj kaktusy a bonsaje.

Pracovný tip: použite matný fotografický papier Canon, aby lupienky kvetov získali realistickú textúru.

2. Otvorte si papierové zoo

A papercraft bunny rabbit.
Vďaka možnosti výberu rôznych zvierat – od domácich miláčikov až po divo žijúce vtáky – môžete rozvíjať svoju tvorivosť a vytvoriť niečo nezabudnuteľné.

Vzhľadom na viac než 180 papierových zvieratiek, z ktorých si môžete vybrať, bude možno ťažké rozhodnúť sa, kde začať. Aké zviera je však lepším poslom jari než roztomilý a zvedavý zajačik? V rámci kolekcie Beginner Series (Kolekcia pre začiatočníkov) ide o najobľúbenejšiu voľbu detí, ktoré ešte nemajú skúsenosti s výrobkami z papiera, pretože si osvoja základy skladania a strihania.

Pracovný tip: prilepte uši v ľubovoľnom uhle tak, aby smerovali dopredu a zajačikovi dodali roztomilosť, alebo ich sklopte dozadu, aby získal viac ostražitosti.

3. Zabavte sa so sviežim jarným vánkom

A colourful papercraft merry-go-round.
Ak hľadáte čosi náročnejšie, skúste vyrobiť niečo s pohyblivými dielmi, ako napríklad kolotoč, ruské koleso, alebo dokoncahorskú dráhu.

Vneste do svojej domácnosti všetku zábavu z kolotočov vďaka tomuto pohyblivému hračkárskemu kolotoču, ktorý je domovom šiestich zvieratiek žiarivých farieb a nájdete medzi nimi slona, pandu i leva. Otvorte okná a dvere, nech teplý jarný vzduch osvieži váš domov, a sledujte, ako táto ručne vyrobená hračka ožije. Rovnako ako desiatky ďalších vetrom poháňaných výtvorov, ktoré sa nachádzajú v časti Play (Hra) aplikácie Creative Park, aj tento výtvor vám pomôže osláviť zmenu ročného obdobia.

Pracovný tip: zaistite, aby kolotoč hral farbami pri pohľade z každého uhla pomocou obojstranného matného papiera Canon.

4. Dostaňte vonkajší svet dovnútra

A wall decorated with blue butterflies.
Dekorácie stien, ako sú tieto poletujúce motýle, môžu rozjasniť váš domov a vyrobíte ich ľahšie, než si myslíte.

Vonkajší svet sa prebúdza k životu, preto aj svoju domácnosť rozžiarte živými farbami vďaka trojrozmerným nálepkám na stenu. Radosť zo sledovania motýľov poletujúcich okolo jarných kvetov sa vďaka vytlačeným motýľom môže preniesť na vaše steny, ktoré sa roztancujú vo vánku alebo vždy, keď prejdete okolo.

Pracovný tip: začnite s niekoľkými menšími motýlikmi pri podlahe a pokračuje väčším množstvom alebo väčšími motýľmi vyššie na stene, aby ste vytvorili ilúziu kaleidoskopu (oficiálny názov skupiny motýľov) poletujúcich motýľov.

5. Zarámujte si svoje obľúbené fotografie

A pale pink papercraft photo frame.
Oživte si spomienky širokým výberom prevedení. Vyberte si dokonalý rámček na každú spoločne strávenú chvíľu.

Vystavenie fotografií je krásny spôsob, ako si pripomenúť milované osoby a šťastné časy, a poskytuje vám aj inšpiráciu k veciam, na ktoré sa môžete tešiť, napríklad narodeniny a sviatky. Aplikácia Creative Park ponúka viacero fotorámčekov vyrobených z papiera vrátane tejto ružovej japonskej vinety, ktorá je dokonalá na jar a na leto alebo ako darček na Deň matiek.

Pracovný tip: ak chcete rámček úplne vynechať, môžete fotografie vytlačiť priamo na magnetický fotografický papier Canon a potom ich upevniť na dvere chladničky, aby ich všetci videli.

Okrem magnetického papiera môžete vyskúšať tlač na prelepovací papier a vyzdobiť si zápisníky alebo izby svojimi obľúbenými fotkami, prípadne využiť nažehľovacie aplikácie s pestrou ponukou vzorov a vytvoriť si svoje vlastné oblečenie. Ak chcete zistiť, akými ďalšími spôsobmi môžete pomocou aplikácie Creative Park rozžiariť svoju domácnosť teraz na jar, stiahnite si aplikáciu Creative Park pre systémy iOS a Android.

Autor: Natalie Denton

Súvisiace články
Craft butterflies

KREATÍVNA TLAČ

Tlač a tvorba ozdôb na stenu s motívom motýľov

Aimee Graham, tvorkyňa výrobkov z papiera, prezrádza, ako pomocou tlače vytvoriť ozdoby prispôsobené na mieru.

Create a papercraft safari

KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte si papierové safari

Vytlačte si vlastnú rodinnú aktivitu so zvieratami so službou Creative Park spoločnosti Canon a nechajte sa inšpirovať prírodou.

Paper cutting craft

KREATÍVNA TLAČ

Vytvárajte nápadité diela z papiera

Spoznajte rady odborníčky, ako vytvoriť pekné obrázky z vystrihovaného papiera.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky