MANIPULÁCIA A PRIPOJENIE

Vyvinuté spoločnosťou Canon pre vás

Fotograf pripravuje fotoaparát Canon EOS R6 na snímanie

Ak ste už niekedy používali fotoaparát EOS, aspekty dizajnu fotoaparátu EOS R6 sa vám budú od prvej chvíle zdať dôverne známe. A ak nie? Myslíme si, že budete nadšení z toho, ako inštinktívne nájdete jednotlivé ovládače presne tam, kde by ste ich čakali, a ako vďaka zdokonalenému elektronickému hľadáčiku budete mať pocit, že medzi vami a vaším objektom nestojí žiadna prekážka.

Wanda Martin sa pozerá cez objektív pripojený k fotoaparátu Canon EOS R6

® Teatro Massimo.

Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením

Elektronický hľadáčik fotoaparátu EOS R6 s 3,69 milióna bodmi ponúka taký čistý obraz, že budete mať pocit, akoby ste stále používali digitálnu zrkadlovku. Vďaka obnovovacej frekvencii 120 sn./s a 100-percentnému pokrytiu sa do svojej fotografie úplne ponoríte, a zároveň si môžete pozrieť ukážku konečnej podoby vašej expozície. Obrazovku môžete tiež otočiť smerom dnu a priklopiť k telu fotoaparátu, aby ste ju ochránili pred poškodením.

Elektronický hľadáčik dopĺňa 3-palcová výklopná dotyková obrazovka s 1,62 milióna bodmi, ktorú môžete vyklopiť smerom von z fotoaparátu a otočiť až o 270°, takže ju môžete použiť na snímanie fotografií a videí z kreatívnych uhlov. Ťuknutím na dotykovú obrazovku, jej potiahnutím alebo stiahnutím prstov môžu fotografi snímať, prezerať si zábery a získať prístup k možnostiam v ponuke kamery. Dvojitým ťuknutím na obrazovky ponuky dvoma prstami na chvíľu zväčšíte text, aby sa vám ľahšie čítal.

Priblížený orezaný záber modelu Canon EOS R6
Canon EOS R6 s objektívom držaný v ruke

Intuitívne ergonomické ovládacie prvky

Keď držíte fotoaparát EOS R6 v rukách, tlačidlá, voliče a ďalšie ovládacie prvky vám inštinktívne prichádzajú pod prsty, takže môžete pomocou nich pohodlne upravovať nastavenia bez toho, aby ste spustili oko z hľadáčika.

Zadný ovládací volič, ktorý ľahko nahmatáte palcom, dopĺňa hlavný ovládací volič fotoaparátu, ktorý je pohodlne umiestnený na dosah ukazováka. Vzadu nájdete aj koliesko na navigáciu pri prechádzaní záberov, zatiaľ čo na objektívoch RF sa nachádza programovateľný ovládací prstenec objektívu. Tvarované držadlo je vyrobené tak, aby sa vám pohodlne držalo aj pri dlhšom snímaní.

Špecializovaný otočný volič režimov slúži na prepínanie medzi režimami snímania, zatiaľ čo samostatné predné a zadné ovládacie voliče možno naprogramovať na úpravu clony a rýchlosti uzávierky tak, aby čo najlepšie vyhovovali vášmu systému práce. Oblasti zaostrenia možno posúvať po obrazovke pomocou špeciálneho joysticku na automatické zaostrovanie alebo rozhrania dotykovej obrazovky.

Pohľad na konštrukciu zadnej a prednej strany fotoaparátu

Telo fotoaparátu EOS R6 zo zliatiny magnézia vzbudzuje dôveru a je odolné voči prachu a vlhkosti, takže aj za zlého počasia môžete bez obáv pokračovať v snímaní.

Mechanizmus uzávierky EOS R6 je vyladený tak, aby mal mäkší, príjemnejší zvuk, ktorý si snímaný objekt často ani nevšimne. Je optimalizovaný na vysokorýchlostné snímanie a vydrží až 300 000 stlačení. Uzávierku možno tiež nastaviť tak, aby zostala otvorená alebo zatvorená pri výmene objektívu alebo vypínaní fotoaparátu, čím sa chráni snímač a fotoaparát je pripravený na akciu.

„Výklopná obrazovka Vari-Angle nesmierne uľahčila rýchle snímanie z inej perspektívy.“

Dva otvory na kartu na flexibilné snímanie

K dispozícii je dvojica otvorov na pamäťové karty, ktoré sú kompatibilné s najnovšou technológiou UHS-II na rýchly zápis údajov a vysoké rýchlosti prenosu. Nakonfigurujte fotoaparát tak, aby formáty JPEG a RAW ukladali každý na jednu kartu, alebo si nastavte zálohovanie záberov počas snímania, aby ste mali väčšiu istotu. Fotoaparát EOS R6 možno tiež konfigurovať tak, aby ukladal fotografie na jednu kartu a videá na druhú, aby ste počas celého tvorivého procesu mali vo svojich dátach poriadok.

Dva otvory na kartu modelu EOS R6

Energia pre vaše fotografie

Fotoaparát EOS R6 využíva úplne novú lítium-iónovú batériu so zvýšenou kapacitou, takže s ňou na jedno nabitie nasnímate viac záberov ako s batériou LP-E6N. Batéria LP-E6NH je spätne kompatibilná aj s ďalšími fotoaparátmi EOS a pre fotoaparát EOS R6 zas možno využiť staršie modely batérií LP-E6N a LP-E6.*

Nabíjať ich môžete cez rozhranie USB pomocou oficiálneho napájacieho adaptéra PD-E1 spoločnosti Canon alebo pomocou nabíjačiek a prenosných záložných zdrojov kompatibilných s radom PD, ak potrebujete záložné riešenie. Dostupné je aj voliteľné držadlo s batériami BG-R10, ktoré umožňuje využívať až dve batérie naraz, a predĺžiť tak čas snímania. Zároveň obsahuje duplicitné ovládacie prvky a je mimoriadne príjemné na snímanie na výšku.


* Rýchlosť snímania a počet záberov na jedno nabitie môžu byť nižšie, ak používate staršie batérie LP-E6N.

Dva otvory na kartu modelu EOS R6
Pohľad na záber zachytený fotoaparátom Canon EOS R6 na smartfóne s fotoaparátom v pozadí

® Teatro Massimo.

Lepšie pripojenie než kedykoľvek predtým

Fotoaparát EOS R6 obsahuje vstavané rozhranie Wi-Fi a neustále zapnutú nízkoenergetickú technológiu Bluetooth, ktorá si zachováva permanentné spojenie s kompatibilnými inteligentnými zariadeniami. Ak si chcete prezerať a vyberať snímky z kariet SD vo fotoaparáte a zdieľať ich so svojím publikom online, spusťte si aplikáciu Canon Camera Connect na kompatibilnom smartfóne alebo tablete, ku ktorým sa fotoaparát ihneď pripojí pomocou rozhrania Wi-Fi. Budete tak do nich môcť preniesť všetky potrebné obrazové súbory a prípadne k ním doplniť informácie GPS. Zároveň môžete cez inteligentné zariadenia snímať na diaľku alebo konfigurovať fotoaparát EOS R6 na automatický prenos snímok, aby sa vaše zábery do zariadenia odosielali automaticky hneď po nasnímaní.

Pomocou pripojenia cez rozhranie Wi-Fi môžete zároveň povoliť diaľkové ovládanie fotoaparátu cez softvér EOS Utility, ktorý umožňuje snímanie s funkciou živého náhľadu Live View, prezeranie snímok a ovládanie fotoaparátu na diaľku. Môžete tak snímať aj z ťažko dostupných uhlov, z väčšej diaľky alebo v štúdiu. Aby ste mali svoj fotoaparát dokonale pod kontrolou, prevezmite si súpravu na vývoj softvéru, pomocou ktorej môžete vytvoriť softvér, ktorý bude fungovať v spolupráci s vaším fotoaparátom EOS, či už v rámci práce alebo zábavy. Viac zistíte na stránke https://developers.canon-europe.com/s/

Snímanie baletníka v uzavretom/domácom prostredí s laptopom bezdrôtovo pripojeným k fotoaparátu zobrazujúcim ten istý záber

Bezdrôtové snímanie cez vzdialené pripojenie k fotoaparátu EOS R6

Odosielanie záberov z fotoaparátu priamo do cloudu

Nová cloudová fotografická služba spoločnosti Canon, image.canon, umožňuje používateľom ukladať si pôvodné snímky vrátane súborov vo formáte RAW online až na 30 dní. Obrazové súbory môžete potom presunúť do svojho vyhradeného úložného priestoru s kapacitou 10 GB, služby Google Drive, Adobe Creative Cloud* alebo miestneho offline úložiska.

Fotoaparát EOS R6 umožňuje automatické nahrávanie záberov do cloudovej služby image.canon, pričom po návrate domov si ich môžete otvoriť cez synchronizovaný počítač PC/Mac. Hodnotenia, ktoré zadáte vo fotoaparáte pomocou tlačidla RATE tu zostanú zachované, takže sa rýchlo dostanete ku svojim obľúbeným záberom.

Canon EOS R6 vedľa šálky s čajom

Vstavané FTP

Pre profesionálnych fotografov, ktorí potrebujú fotografie rýchlo a bezpečne doručiť priamo klientom, ponúka fotoaparát EOS R6 vstavané FTP a FTPS s využitím vstavaného 2,4 GHz rozhrania Wi-Fi. Nastavenia FTP môžete konfigurovať vo fotoaparáte, pričom si môžete uložiť až 9 predvolených miest na rýchle doručenie.

Ak fotografie ohodnotíte vo fotoaparáte tlačidlom RATE, tieto metadáta možno preniesť spolu s obrazovými súbormi – môžete sa tak o tieto cenné informácie podeliť aj s editormi či zamestnancami agentúry.

Súvisiace články

Prezrite si tieto články a zistite, ako fotoaparát Canon EOS R6 vyniká v mnohých oblastiach.

 • VIDEO HYBRID

  Jeden fotoaparát pre statické zábery aj videozáznamy

  Okrem fotografií špičkovej kvality vytvára fotoaparát EOS R6 aj výnimočné videozáznamy.

 • KVALITA SNÍMOK A STABILIZÁCIA

  Skvelá kvalita obrazu v nedokonalých podmienkach

  Medzi hlavné prednosti fotoaparátu EOS R6 patria technológie, ktoré sa objavili aj u našej vlajkovej lode, fotoaparátu EOS-1D X Mark III.

 • AUTOMATICKÉ ZAOSTROVANIE

  Zaostrite na to najdôležitejšie

  Vďaka vylepšenému automatickému zaostrovaniu Dual Pixel CMOS AF II fotoaparát EOS R6 identifikuje a sleduje objekty v pohybe spôsobom, ako žiadny iný predchádzajúci bezzrkadlový fotoaparát.

 • RÝCHLOSŤ

  EOS R6 – tiché sériové snímanie

  S fotoaparátom EOS R6 je sériové snímanie tiché až do rýchlosti úžasných 20 snímok za sekundu.