Grey goods

Neoberajte sa o plnohodnotný pôžitok z produktov značky Canon

Spoznajte skryté výdavky na produkty určené pre iný trh >

Neuspokojte sa s nižšou kvalitou

Doprajte si vždy plnohodnotný pôžitok z produktov značky Canon – vďaka produktom Canon určeným pre vás región

Občas sa do vášho regiónu dovážajú produkty značky Canon, ktoré sa tu nikdy nemali predávať. Tieto produkty známe aj ako „sivé“ produkty sa zväčša predávajú za nižšiu cenu – ich nevýhodou však je, že vás z dlhodobého hľadiska môžu vyjsť oveľa drahšie.

Skryté náklady produktov Canon, ktoré nie sú určené pre váš región

Spoločnosť Canon vynakladá mimoriadne úsilie na to, aby boli všetky produkty značky Canon dôsledne lokalizované pre región, v ktorom stanovila, že sa majú predávať a primárne používať. Vďaka dôslednému plánovaniu vie spoločnosť Canon zabezpečiť všetok príslušný hardvér, softvér, príručky v príslušných jazykoch, príslušenstvo (konektory a tašky), ako aj záruku pre daný región.


Aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať produkty určené pre iný trh ako výhodná kúpa, ich predajcovia ich často neprirodzeným spôsobom lokalizujú tým, že sami pridajú, zmenia alebo odstránia príslušenstvo, príručky a záruky – vďaka čomu hrozí, že vás ochudobnia o časť toho, čo vám spoločnosť Canon ponúka. Niektorí maloobchodní predajcovia môžu uvádzať, že pôsobia vo vašom regióne, aj keď to nie je pravda – preto sa oplatí byť obozretný.


Tu uvádzame niektoré z rizík, problémov a dodatočných nákladov, s ktorými by ste sa mohli stretnúť pri nákupe produktov určených pre iný trh:


 1. Dodatočné dovozné clá alebo colné poplatky – tie môžu byť účtované nad rámec uvedenej ceny takéhoto produktu.
 2. Komplikované alebo nemožné vrátenie tovaru a poplatkov – keďže predajcovia z iných regiónov nemusia podliehať rovnakým právnym predpisom na ochranu spotrebiteľov týkajúcich sa vrátenia produktov.
 3. Nemusí byť dostupná záruka na produkt – produkty určené pre iný trh nemusia byť oprávnené na využitie miestnych záručných služieb spoločnosti Canon. Za zabezpečenie záruky pre takéto produkty zodpovedá daný maloobchodný predajca. Ak predajca nepôsobí vo vašom regióne, nemusí vám poskytnúť očakávanú pomoc, keďže takýto predajca nepodlieha vašim lokálnym právnym predpisom na ochranu spotrebiteľov týkajúcich sa záruky. Ak záručný servis zabezpečuje daný predajca, môžu ho poskytovať aj nezávislé servisné centrá, ktorých záručné služby nezodpovedajú štandardom spoločnosti Canon.
 4. Nebezpečné alebo nekvalitné napájacie káble alebo sieťové adaptéry od iných výrobcov než Canon – súčasťou balenia môžu byť nebezpečné výrobky z produkcie tretích strán, ktoré neschválila spoločnosť Canon a nezodpovedajú miestnym predpisom.
 5. Nesprávne disky so softvérom – ktoré nemusia fungovať vo vašom regióne.
 6. Nekvalitné manuály – tzv. siví predajcovia často neponúkajú žiadne manuály pre daný región alebo iba nečitateľné kópie.
 7. Žiadne spätné bonusy – nemusíte mať možnosť získať spätný finančný bonus (ak sa ponúka) alebo využiť iné miestne propagačné akcie spoločnosti Canon.

Výhody zakúpenia produktov značky Canon určených pre váš región

Všetkým týmto problémom môžete predísť tým, že si zakúpite produkty značky Canon určené pre váš región u osvedčených predajcov vo vašom regióne. Majú konfiguráciu uspôsobenú presne pre váš región a poskytuje sa k nim plná podpora, schválené príslušenstvo a prostriedky ochrany spotrebiteľov, aké dokáže poskytnúť iba spoločnosť Canon – môžete si tak dopriať plnohodnotný pôžitok z produktov značky Canon a naplno využiť výhody zakúpeného produktu. Navyše môžete ušetriť vďaka výhodným spätným bonusom a iným propagačným akciám spoločnosti Canon (v oblasti a čase, keď ich ponúka).

Nájdite si spoľahlivého maloobchodného predajcu značky Canon vo vašom regióne

Aby ste si mohli byť istí, že zakúpený produkt Canon je určený pre váš región, odporúčame navštíviť stránku Autorizovaní predajcovia.Autorizovaní predajcovia >Ak je požadovaný produkt značky Canon nutné dodať z inej krajiny – napríklad odniekiaľ z Ázie alebo Spojených štátov – alebo predajca sídli mimo vášho regiónu, môžete dostať produkty určené pre iný trh.

Ako identifikovať, či sú produkty značky Canon určené pre iný trh

Nasledujúce identifikačné značky a jazykové prvky vám pomôžu určiť, či je daný produkt určený pre iný trh:Kompaktné digitálne fotoaparáty – IXUS a PowerShot

Ak chýba niektorý z nasledujúcich prvkov, môže sa jednať o produkt určený pre iný trh:

 1. na škatuli je uvedený text v angličtine, francúzštine, taliančine, nemčine, španielčine a ruštine,

  Languages-IXUS_PowerShot

 2. v škatuli sa musí nachádzať doklad o záruke spoločnosti Canon určený pre váš región a
 3. produkt musí mať názov IXUS alebo PowerShot. Produkty značky Canon majú na rôznych trhoch rôzne názvy. Produkty s názvom IXY Digital ELPH nie sú spoločnosťou Canon určené pre váš región.


Video produkty

Ak chýba niektorý z nasledujúcich prvkov, môže sa jednať o produkt určený pre iný trh:

 1. na škatuli je uvedený text v angličtine, francúzštine, taliančine, nemčine, španielčine a ruštine,
 2. na škatuli musí byť uvedené logo PAL. PAL je obrazový formát určený pre Európu, kým formát NTSC je primárne určený pre americký trh,

  PAL

 3. produkt musí mať názov Legria. Produkty majú v rôznych regiónoch rôzne názvy. Videokamery VIXIA napríklad nie sú určené pre váš región
 4. na škatuli a produkty vo vašom regióne sa musia nachádzať logá EAC a CE.

  EAC-CEDigitálne zrkadlovky

Ak chýba niektorý z nasledujúcich prvkov, môže sa jednať o produkt určený pre iný trh:

 1. na škatuli je uvedený text v angličtine, francúzštine, taliančine, nemčine, španielčine a ruštine,

  Languages

 2. produkt musí mať názov EOS. Digitálne zrkadlovky s označením Kiss a Rebel nie sú určené pre váš región a
 3. na škatuli sa musí nachádzať logo IRISTA.

Skontrolujte sériové číslo

Ak si naďalej nie ste istí, či je váš produkt značky Canon určený na predaj vo vašom regióne, stačí zaslať názov modelu a sériové číslo na adresu ipr.info@canon-europe.com. Dajte nám zopár dní na to, aby sme to skontrolovali a zaslali vám e-mail s odpoveďou. Zároveň upozorňujeme, že táto služba sa vzťahuje iba na kompaktné digitálne fotoaparáty, digitálne zrkadlovky, objektívy EF a videokamery.


Ak zakúpený produkt nezodpovedá vašim očakávaniam, miestne zákony na ochranu spotrebiteľov vám umožňujú počas stanoveného časového obdobia od zakúpenia navrátiť nepoškodený a nepoužitý produkt spolu s dokladom o zakúpení predajcovi.


Informácie pre jednotlivé typy produktov a regióny >