Abstract Mesh Sea hero

Snímanie abstraktných videozáznamov videokamerou LEGRIA

Rady pre videokamery LEGRIA

V návode na tento mesiac sa zameriame na niekoľko techník, ktoré môžete použiť na snímanie pôsobivých nezvyčajných videozáznamov. Ide o nápady, ktoré môžu vášmu umeniu dodať nové rozmery a ktoré vám otvoria bránu na preskúmanie nových zákutí kreativity.

Nishanth Jois – Za oknom je svetlo – informácie o autorských právach: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Poloha videokamery

Ľudia často snímajú video s videokamerou na statíve alebo v ruke na úrovni pliec. Vaše video bude zaujímavejšie, ak ho skúsite snímať z extrémne vysokej alebo nízkej perspektívy, čím zachytíte menej vídaný uhol pohľadu.

Vyskúšajte: Zachyťte zhon mesta z nezvyčajných perspektív. Položte videokameru na zem, napríklad medzi nohy, a nasnímajte tak zhon okoloidúcich. Prípadne nasnímajte pohľad z vysokej veže alebo budovy dole na ľudí.

Funkcia Wi-Fi, ktorou disponuje množstvo modelov videokamier LEGRIA, vám umožňuje zobrazovať pohľad videokamery na inteligentnom telefóne, vďaka čomu budete vidieť záber, aj keď je videokamera LEGRIA na nezvyčajnom mieste.

Kontrast pokoja a zhonu

Ak máte dostatok času, zaznamenajte kontrast medzi ulicami zavčas rána, keď je riedka premávka a málo ľudí, a neskôr cez deň – vráťte sa na to isté miesto a zachyťte ako rozdiel len pár hodín dokáže zmeniť vzhľad mestských ulíc.

Okrem toho môžete vyskúšať skombinovať dĺžku zachytených videoklipov a dlhšie záznamy tichých prázdnych ulíc spojiť s krátkymi záznamami rušnejších prostredí.

Leo Hidalgo – Cez okno – informácie o autorských právach: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Pozor na tiene

Ak snímate to isté miesto viackrát v priebehu dňa, dajte si záležať na úprave, keďže prestrihom zo záznamu nasnímaného ráno na záznam nasnímaný neskôr sa tiene na zábere presunú na opačnú stranu. Tiene naľavo od snímaného objektu ráno budú poobede napravo. Prípadne si dávajte pozor na tiene pri snímaní a meňte svoje postavenie tak, aby boli tiene počas snímania jednotlivých videoklipov v priebehu dňa stále na rovnakej strane.

Zostaňte v obraze

Pripravujeme: Pohľad na svet bez hľadáčika.

Prihlásiť sa na odber bulletinu