Nechajte sa inšpirovať fanúšikmi značky Canon

Zozbierali sme príbehy fanúšikov značky Canon, amatérskych fotografov a niekoľkých špičkových fotografov a kameramanov v odvetví, v ktorých sa s nami delia o svoje poznatky, skúsenosti, tipy a o tajomstvá svojho remesla. Urobili sme to v snahe inšpirovať vás k tomu, aby ste posunuli svoje fotografie na novú úroveň.

Žiarivá perspektíva fotografií snímaných pri slabom svetle.

Rozhovor spoločnosti Canon s Nigeom Levantermanom, ktorý sa špecializuje na snímanie mestských scenérií pri slabom svetle s dlhou expozíciou.

Spoznajte cestu rozprávania príbehov spoločnosti Canon.

Pomáhame ľuďom rozprávať príbehy už viac ako 80 rokov. Len málo ľudí toho zažilo toľko ako Mike Burnhill, produktový špecialista s 11-ročnými skúsenosťami. S Mikom sme sa stretli a prebrali sme minulosť, prítomnosť aj budúcnosť spoločnosti Canon.

Zoznámte sa s Anou Pratasovou, fotografkou, ktorá zachytáva úprimné príbehy zo života rodín.

Ana Pratasová je rodinná fotografka, ktorá dokumentárnymi technikami zachytáva skutočne autentické okamihy. Prečítajte si náš rozhovor a zistite, ako zvečňuje tieto vzácne rodinné momenty.

Zoznámte sa s pouličným fotografom Erikom Witsoe, ktorý každý deň zachytáva každodenný život.

Erik Witsoe je pouličný fotograf, ktorý zachytáva záblesky príbehov vo svojom novom domove, v Poľsku. Prečítajte si náš rozhovor s Erikom a zistite, ako každý deň zachytáva nové príbehy v tých istých uliciach.

Canon Ambassador a športový fotograf Samo Vidic nás naučí vytvárať príbehy nabité akciou.

Keď sme prvýkrát vyzvali parkourovú skupinu Storror na beh, skákanie a kotrmelce medzi dvoma kontinentmi, Samo Vidic sledoval každý ich krok, aby toto dobrodružstvo zdokumentoval. Naučte sa zachytiť vlastné príbehy akčných mestských športov vďaka Samovym odporúčaniam.

FME YouConnect hub page

Zoznámte sa s fotografom jedla Mikom Tsangom, pri ktorého záberoch v pohybe sa vám budú zbiehať sliny.

Mike Tsang žije v Londýne, venuje sa fotografovaniu gurmánskych jedál a jeho vášňou vždy bolo zachytenie pohybu. Prečítajte si rozhovor s Mikom a dozviete sa, ako dokáže zmraziť pohyb a zachytiť letmý okamih.

Toto je dvojica, ktorá vyhľadáva geometriu, Daniel Rueda a Anna Devísová.

Pridajte sa k nám pri rozhovore s fotografmi architektúry, Annou Devísovou a Danielom Ruedom. Objavte, čo sa skrýva za ich kreatívnym a abstraktným rozprávaním príbehov a ako z nich ich láska k budovám a cestovaniu spravila hviezdy Instagramu.

A&D YouConnect hub page
Caroline’s children eating

FOTOGRAFOVANÍM K LEPŠIEMU ŽIVOTU

Charitatívna organizácia Lensational učí ženy po celom svete, ako využiť fotografovanie na dokumentáciu ich životov a zároveň to, ako môžu pretvoriť vypovedanie príbehov v príjem z kreatívnej činnosti. Stretli sme sa s jej zakladateľkou Bonnie Chiu, aby sme sa dozvedeli niečo viac o práci, ktorú vykonáva jej charitatívna organizácia.

Modelár a fotograf Simon Carter. Príbeh schopností v tej správnej mierke

Sledujte ako fotograf a modelár Simon Carter vytvára miniatúrny motoristický svet, ktorý vyzerá presne ako skutočnosť. Je to príbeh o tej správnej mierke, perspektíve a trpezlivosti.

A model car in the garage
Essaouira - Along Dusty Roads image

Cestopisní fotografi z blogu Along Dusty Roads

Pridajte sa k nám počas rozhovorov s cestopisnými fotografmi Andrewom a Emily, blogermi píšucimi Along Dusty Roads. Odhalíme ich rady týkajúce sa cestovateľského fotografovania, ich dobrodružstvá a čo ďalšieho táto cestovateľská dvojica plánuje.

Domáce príbehy

Niektoré z tých najlepších príbehov vznikajú doma. S rodinnou fotografkou a rozprávačkou Caroline Holtovou sme hovorili o tom, ako zachytáva krásu rodín na miestach, ktoré sú ich domovom.

Caroline’s children eating
JorgKyas_Hero

Zachytenie čarovných okamihov pri slabom svetle

Nastala jeseň a dni sa nezadržateľne krátia, preto sme sa fotografky Catherine Lacey Dodd-ovej známej snímaním pri prirodzenom svetle spýtali na to, ako fotografovať pri nedostatku svetla a prečo je portrétová fotografia viac než len zábery ľudských tvárí.

Snímanie živej hudby s Drewom Resslerom, známym aj ako Rukes

Stretli sme sa s fotografom festivalov a elektronickej tanečnej hudby Drewom Resslerom, ktorý je známy aj ako Rukes, aby nám porozprával, ako sa z neho stal najplodnejší fotograf festivalovej scény, ktoré šou sú jeho najobľúbenejšie a ako nasnímať dobrú fotografiu pri blikajúcich svetlách.

DJ laser show
Southern_Hymettus

Fotograf Jeff Vanderpool nám ukáže alternatívne Atény.

Porozprávali sme sa s Jeffom Vanderpoolom o tom, ako mu jeho projekt „More mesta“ (Sea of City) navždy zmenil pohľad na Atény.

Fotožurnalista Jeroen Swolfs

Rozprávali sme sa s fotožurnalistom a mnohonásobným cestovateľom Jeroenom Swolfsom o jeho sedemročnej ceste so zámerom vyfotografovať každú krajinu sveta.

Cuba_Havanna
Andrey

Pouličný fotograf Emmanuel Cole

„Musíte sa rozcvičiť. Podobne ako športovec. Nemôžete len tak ísť von a čakať, že vytvoríte tu najlepšiu fotografiu dňa!“ dodáva Emmanuel Cole o fotení excentrických postáv Londýna a antiutopického Hongkongu bez prípravy.

Akčná fotografia – Andrey Golovanov a Sergey Kivrin

Canon Explorer fotografi Andrey Golovanov a Sergey Kivrin rozprávajú o svojej láske k akčnej športovej fotografii a výhodách práce v tíme.

Andrey_Hero
JorgKyas_Hero

Portrétna fotografia v podaní Jorga Kyasa

Ide o jeden z najbežnejšie snímaných typov fotografie, a aj keď sa zdá, že je jednoduché nasnímať ju, dodať portrétnej fotografii dávku osobitosti je na prvý pohľad náročné. Porozprávali sme sa so známym portrétnym fotografom Jörgom Kyasom, ktorý je zároveň aj Canon Explorer, o jeho práci s portrétnou fotografiou a napĺňaní cieľov v oblasti fotografovania na súkromnom aj profesionálnom poli.

Umenie akčnej fotografie s Lorenzom Holderom

Fotograf Lorenz Holder začal svoju kariéru ako poloprofesionálny jazdec na snouborde. Kvôli vážnemu zraneniu musel túto aktivitu prerušiť, čo ho od aktívneho športovania priviedlo k fotografovaniu športu. V exkluzívnom rozhovore s redaktorom webu CPN Stevom Faircloughom rozprával o svojej práci, prístupe k vytváraniu fotografií a o tom, prečo rád používa digitálne zrkadlovky Canon EOS a objektívy EF.

Lorenz-Holder-Snowboarder-Mountain
Still Sea Stephen McNally

Snímajte s dlhou expozíciou so Stephenom McNallym

Stephen McNally, kaderník a nadšenec pre spoločnosť Canon, začal fotografovať len pre 8 rokmi. Teraz má vlastnú výstavu čiernobielych fotografií zachytených s dlhou expozíciou, pričom sa to všetko udialo tak rýchlo pre niekoho, kto pokoril umenie pomalej fotografie.

Canon Explorer fotograf Sébastien Devaud

Sébastien Devaud pôsobí ako filmový režisér a producent už viac než 16 rokov, no naďalej zostáva predovšetkým milovníkom dobrých záberov. Od snímania a postprodukcie reklám a hudobných videoklipov koncom deväťdesiatych rokov postupne prešiel do sveta televízneho vysielania, kde si vybudoval meno vďaka modernému uplatneniu osvetlenia a práci s hĺbkou ostrosti. Taktiež už od počiatku spozoroval filmový potenciál revolučnej digitálnej zrkadlovky EOS 5D Mark II, pričom dnes pri všetkej svojej tvorbe využíva celú paletu fotoaparátov a objektívov značky Canon.

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

Príbeh „usmiatych duší“ od Nelsona Lourença

Nelson Lourenço, rodák z portugalského Lisabonu, je amatérskym fotografom s inžinierskym diplomom zo strojárstva a postgraduálnym študentom v oblasti marketingu. Fotografovanie ho vždy zaujímalo a neskôr u neho prerástlo do ozajstnej vášne. Stačilo na to prvé stlačenie spúšte fotoaparátu od spoločnosti Canon, ktorý mu požičala kamarátka.

Canon Explorer fotograf Quentin Caffier

Canon Explorer fotograf Quentin Caffier žije v Paríži, kde spolupracuje so skupinou profesionálnych umelcov pod názvom „Five Monkeys Studio“. Quentin pracuje v oblasti reklamy a módy a v Paríži mal už niekoľko výstav (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz’art, Salon des Miroirs). Jeho tvorbu ovplyvnili mnohí fotografi a filmári, napríklad Desiree Doiron, Guy Bourdin, David Cronenberg a Wes Anderson. Quentina sme sa spýtali, ako pri fotografovaní pracuje s farbami a ako využíva štúdio na vytvorenie svojej unikátnej estetiky.

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier
Surfer-Samo-Vidic

Záznam rýchlej akcie

Športový fotograf Samo Vidic sa narodil a vyrastal v slovinskom Blede. Začínal ako amatérsky fotograf v sedemnástich rokoch. Fascinovalo ho, čo možno dosiahnuť rôznymi fotoaparátmi, objektívmi a filmami. Rýchlo sa učil a čoskoro si uvedomil, že to môže byť práca jeho snov.

Canon Explorer fotograf Clive Booth

Fotograf Clive Booth je módny, kozmetický a portrétový fotograf a filmár. Je známy svojím jedinečným štýlom selektívneho zaostrovania v prirodzenom, dostupnom, nepretržitom a nájdenom svetle, čo jeho prácam dodáva atmosférický, intímny a nadpozemský charakter.

Lifeboat-Portrait-Clive-Booth
Paddling-Johnny-Haglund.jpg

Ľudia ako nový prvok dynamiky v kompozícii

Nórsky fotograf Johnny Haglund vysvetľuje, ako sa dopracoval k nasledujúcim fotografiám a ako sa z ľudí môže stať nový dynamický prvok v kompozícii.

Vaše fotografie, naše obľúbené

Pozrite sa na výber našich obľúbených fotografií z vašich príspevkov do galérie, ktorý bol tento mesiac zameraný na tému Moje mesto. Každá fotografia nám umožňuje zazrieť jedinečnú scénu alebo emóciu, ktorá v nás vyvoláva nezabudnuteľný zážitok.

Burano-Estelle-Moreau.jpg
Günter-Tolar-Christian-Anderl

Ako sa zdokonaliť v portrétovej fotografii – návod Christiana Anderla

Cestovateľ spoločnosti Canon Christian Anderl je zapálený muzikant a talentovaný šéfkuchár a zároveň medzinárodne známy fotograf, ktorého doménou je komerčná portrétová fotografia. Na svojom siahodlhom zozname klientov má spoločnosti ako Red Bull, Ikea či Universal.

Prímorská a akčná fotografia od Steva Deera

Steve Deer pracuje ako vedúci marketingový tvorca a Wirral v severozápadnom Anglicku, kde žije, je jeho fotografickým ihriskom. Každý víkend sa prechádza s fotoaparátom a vždy nájde nejaký nový záber alebo perspektívu, ktorú treba zachytiť.

Horse-Beach-Steve-Deer
Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Ocenený cestovateľ spoločnosti Canon Eddie Keogh je športovým fotografom na voľnej nohe. Pracoval pre britské národné noviny od roku 1986 až do roku 2005, keď sa pridal k tímu Reuters ako externý fotograf. Eddie prvýkrát fotografoval Olympijské hry v americkom Los Angeles, keď mal 21 rokov. Fotografoval osem Svetových pohárov vo futbale a takmer každý šport, ktorý existuje.

Návod Bena Saradzica, ako zachytiť neustále sa meniace mestá

Nositeľ viacerých ocenení, tvorca časozberných videí, fotograf a vizuálny umelec slovinského pôvodu Beno Saradzic objavuje svet fotografie a časozbernej kinematografie.

Beno_Saradzic
Franco-Banfi

Fotografovanie žralokov s Francom Banfim

Tento mesiac sa porozprávame s cestovateľom spoločnosti Canon a oceňovaným fotografom prírody Francom Banfim. Povie nám o svojej láske k fotografovaniu pod vodou a o tom, aké to je pokúšať sa získať dokonalý záber, keď ste obklopení modrými žralokmi.

Ak máte pochybnosti alebo sťažnosti týkajúce sa niektorej fotografie v Galérii Canon alebo v Prezentácii Canon, napíšte na adresu showcase.gallery@canon-europe.com

Zostaňte v obraze

Pripravujeme: Pohľad na svet bez hľadáčika.

Prihlásiť sa na odber bulletinu