no consumer

Vitajte v komunite YouConnect

Dostávajte najaktuálnejšie novinky od spoločnosti Canon, využívajte svoje produkty naplno vďaka rýchlym tipom a návodom, zapájajte sa do skvelých súťaží a nechajte sa inšpirovať našou fantastickou galériou fotografií. Neváhajte, prihláste sa na odber bulletinu Canon a zostaňte v obraze!

Fotožurnalista Jeroen Swolfs

Rozprávali sme sa s fotožurnalistom a mnohonásobným cestovateľom Jeroenom Swolfsom o jeho sedemročnej ceste so zámerom vyfotografovať každú krajinu sveta.

Ďalšie informácie

Pouličný fotograf Emmanuel Cole

„Musíte sa rozcvičiť. Podobne ako športovec. Nemôžete len tak ísť von a čakať, že vytvoríte tu najlepšiu fotografiu dňa!“ dodáva Emmanuel Cole o fotení excentrických postáv Londýna a antiutopického Hongkongu bez prípravy.

Ďalšie informácie

Akčná fotografia – Andrey Golovanov a Sergey Kivrin

Canon Explorer fotografi Andrey Golovanov a Sergey Kivrin rozprávajú o svojej láske k akčnej športovej fotografii a výhodách práce v tíme.

Ďalšie informácie

Portrétna fotografia v podaní Jorga Kyasa

Ide o jeden z najbežnejšie snímaných typov fotografie, a aj keď sa zdá, že je jednoduché nasnímať ju, dodať portrétnej fotografii dávku osobitosti je na prvý pohľad náročné. Porozprávali sme sa so známym portrétnym fotografom Jörgom Kyasom, ktorý je zároveň aj Canon Explorer, o jeho práci s portrétnou fotografiou a napĺňaní cieľov v oblasti fotografovania na súkromnom aj profesionálnom poli.

Ďalšie informácie

Umenie akčnej fotografie s Lorenzom Holderom

Fotograf Lorenz Holder začal svoju kariéru ako poloprofesionálny jazdec na snouborde. Kvôli vážnemu zraneniu musel túto aktivitu prerušiť, čo ho od aktívneho športovania priviedlo k fotografovaniu športu. V exkluzívnom rozhovore s redaktorom webu CPN Stevom Faircloughom rozprával o svojej práci, prístupe k vytváraniu fotografií a o tom, prečo rád používa digitálne zrkadlovky Canon EOS a objektívy EF.

Ďalšie informácie

Snímanie s dlhou expozíciou so Stephenom McNallym

Stephen McNally, kaderník a nadšenec pre spoločnosť Canon, začal fotografovať len pre 8 rokmi. Teraz má vlastnú výstavu čiernobielych fotografií zachytených s dlhou expozíciou, pričom sa to všetko udialo tak rýchlo pre niekoho, kto pokoril umenie pomalej fotografie.

Ďalšie informácie

Šikovné využívanie zimného svetla so Sébastienom Devaudom

Sébastien Devaud pôsobí ako filmový režisér a producent už viac než 16 rokov, no naďalej zostáva predovšetkým milovníkom dobrých záberov.

Ďalšie informácie

Príbeh „usmiatych duší“ od Nelsona Lourença

Objavte, ako Nelson zachytáva nálady pomocou mlčania a usmiatych duší.

Ďalšie informácie

Fotografovanie plné farieb s Quentinom Caffierom

Canon Explorer fotograf Quentin Caffier žije v Paríži, kde spolupracuje so skupinou profesionálnych umelcov pod názvom „Five Monkeys Studio“.

Ďalšie informácie

Záznam rýchlej akcie

Športový fotograf Samo Vidic sa narodil a vyrastal v slovinskom Blede. Začínal ako amatérsky fotograf v sedemnástich rokoch.

Ďalšie informácie

Využitie krásy jesenných svetiel

Zmena obdobia prináša jesenné farby, a preto je teraz perfektný čas zobrať fotoaparát na prechádzku.

Ďalšie informácie

Canon Explorer fotograf Clive Booth

Fotograf Clive Booth je módny, kozmetický a portrétový fotograf a filmár. Je známy svojím jedinečným štýlom selektívneho zaostrovania v prirodzenom, dostupnom, nepretržitom a nájdenom svetle, čo jeho prácam dodáva atmosférický, intímny a nadpozemský charakter.

Ďalšie informácie

Vaše fotografie, naše obľúbené

Pozrite sa na výber našich obľúbených fotografií z vašich príspevkov do galérie, ktorý bol tento mesiac zameraný na tému Moje mesto. Každá fotografia nám umožňuje zazrieť jedinečnú scénu alebo emóciu, ktorá v nás vyvoláva nezabudnuteľný zážitok.

Ďalšie informácie

Ľudia ako nový prvok dynamiky v kompozícii

Nórskeho fotografa Johnnyho Haglunda vždy lákali divoké, izolované, mystické miesta. Po zaškolení na technika rýchlo pochopil, že nebol stvorený na prácu medzi štyrmi stenami.

Ďalšie informácie

Ako sa zdokonaliť v portrétovej fotografii – návod Christiana Anderla

Ďalšie informácie

Všetko je to o načasovaní od Eddieho Keogha

Ďalšie informácie

Prímorská a akčná fotografia od Steva Deera

Ďalšie informácie

Fotografovanie žralokov s Francom Banfim

Cestovateľ spoločnosti Canon a oceňovaný fotograf prírody Franco Banfi nám povie o svojej láske k fotografovaniu pod vodou a o tom, aké to je pokúšať sa získať dokonalý záber, keď vás obklopujú žraloky modré.

Ďalšie informácie

Abstraktná fotografia

Ďalšie informácie

Učta sa

Využite svoje výrobky naplno vďaka nášmu výberu tých najlepších návodov pre fotografov.

Snímajte lepšie portréty

Ďalšie informácie

Posuňte svoje akčné fotografie na vyššiu úroveň

Ďalšie informácie

Záber zblízka

Fotografovanie makro je dokonalou fotografickou aktivitou na jesenné a zimné mesiace, keďže sa mu môžete venovať vnútri i vonku, aj keď sú dni kratšie a počasie menej predvídateľné.

Ďalšie informácie

Príroda

Jedným z kľúčov k úspešnému fotografovaniu divokých zvierat je pochopiť ich správanie a použiť správne vybavenie vhodné pre dané situácie, s ktorým dosiahnete želané výsledky.

Ďalšie informácie

Fotografovanie akcie

Ďalšie informácie

Zachytenie pohybu

Ďalšie informácie

Návod Bena Saradzica, ako zachytiť neustále sa meniace mestá

Ďalšie informácie

Zostaňte v obraze

Pripravujeme: Pohľad na svet bez hľadáčika.

Prihlásiť sa na odber bulletinu