Vitajte v komunite YouConnect

Dostávajte najaktuálnejšie novinky od spoločnosti Canon, využívajte svoje produkty naplno vďaka rýchlym tipom a návodom, zapájajte sa do skvelých súťaží a nechajte sa inšpirovať našou fantastickou galériou fotografií. Neváhajte, prihláste sa na odber bulletinu Canon a zostaňte v obraze!

Žiarivá perspektíva fotografií snímaných pri slabom svetle.

Rozhovor spoločnosti Canon s Nigeom Levantermanom, ktorý sa špecializuje na snímanie mestských scenérií pri slabom svetle s dlhou expozíciou.

Ďalšie informácie

Spoznajte cestu rozprávania príbehov spoločnosti Canon.

Pomáhame ľuďom rozprávať príbehy už viac ako 80 rokov. Len málo ľudí toho zažilo toľko ako Mike Burnhill, produktový špecialista s 11-ročnými skúsenosťami. S Mikom sme sa stretli a prebrali sme minulosť, prítomnosť aj budúcnosť spoločnosti Canon.

Ďalšie informácie

Preskúmajte svoj tvorivý potenciál a prejdite na ďalšiu kapitolu umenia tlače.

Ponúkame kreatívne možnosti, ktoré budú vyhovovať každému, od prispôsobených pohľadníc a základného kancelárskeho vybavenia až po ukladanie a zdieľanie spomienok. Objavte, ako vám môžu kreatívne možnosti tej správnej tlačiarne pomôcť ušetriť čas aj peniaze.

Ďalšie informácie

Zoznámte sa s Anou Pratasovou, fotografkou, ktorá zachytáva úprimné príbehy zo života rodín.

Ana Pratasová je rodinná fotografka, ktorá dokumentárnymi technikami zachytáva skutočne autentické okamihy. Prečítajte si náš rozhovor a zistite, ako zvečňuje tieto vzácne rodinné momenty.

Ďalšie informácie

Zoznámte sa s pouličným fotografom Erikom Witsoe, ktorý každý deň zachytáva každodenný život.

Erik Witsoe je pouličný fotograf, ktorý zachytáva záblesky príbehov vo svojom novom domove, v Poľsku. Prečítajte si náš rozhovor s Erikom a zistite, ako každý deň zachytáva nové príbehy v tých istých uliciach.

Ďalšie informácie

Canon Ambassador a športový fotograf Samo Vidic nás naučí vytvárať príbehy nabité akciou.

Keď sme prvýkrát vyzvali parkourovú skupinu Storror na beh, skákanie a kotrmelce medzi dvoma kontinentmi, Samo Vidic sledoval každý ich krok, aby toto dobrodružstvo zdokumentoval. Naučte sa zachytiť vlastné príbehy akčných mestských športov vďaka Samovym odporúčaniam.

Ďalšie informácie

Zoznámte sa s fotografom jedla Mikom Tsangom, pri ktorého záberoch v pohybe sa vám budú zbiehať sliny.

Mike Tsang žije v Londýne, venuje sa fotografovaniu gurmánskych jedál a jeho vášňou vždy bolo zachytenie pohybu. Prečítajte si rozhovor s Mikom a dozviete sa, ako dokáže zmraziť pohyb a zachytiť letmý okamih.

Ďalšie informácie

Toto je dvojica, ktorá vyhľadáva geometriu, Daniel Rueda a Anna Devísová.

Pridajte sa k nám pri rozhovore s fotografmi architektúry, Annou Devísovou a Danielom Ruedom. Objavte, čo sa skrýva za ich kreatívnym a abstraktným rozprávaním príbehov a ako z nich ich láska k budovám a cestovaniu spravila hviezdy Instagramu.

Ďalšie informácie

Podpora žien prostredníctvom fotografovania

Charitatívna organizácia Lensational učí ženy po celom svete, ako využiť fotografovanie na dokumentáciu ich životov a zároveň to, ako môžu pretvoriť vypovedanie príbehov v príjem z kreatívnej činnosti. Stretli sme sa s jej zakladateľkou Bonnie Chiu, aby sme sa dozvedeli niečo viac o práci, ktorú vykonáva jej charitatívna organizácia.

Ďalšie informácie

Majestátny svet miniatúr vďaka hre s ich mierkou na inšpiratívnych fotografiách

Sledujte ako fotograf a modelár Simon Carter vytvára miniatúrny motoristický svet, ktorý vyzerá presne ako skutočnosť. Je to príbeh o tej správnej mierke, perspektíve a trpezlivosti.

Ďalšie informácie

Vždy budeme vedieť, že sme zažili kúsok sveta tak, ako ho nezažil nikto iný.

Pridajte sa k nám počas rozhovorov s cestopisnými fotografmi Andrewom a Emily, autormi blogu Along Dusty Roads. Odhalíme ich rady týkajúce sa cestovateľského fotografovania, ich dobrodružstvá a čo ďalšieho táto cestovateľská dvojica plánuje.

Ďalšie informácie

Zachovanie tejto chvíle na neskôr

Niektoré z tých najlepších príbehov vznikajú doma. S rodinnou fotografkou a rozprávačkou Caroline Holtovou sme hovorili o tom, ako zachytáva krásu rodín na miestach, ktoré sú ich domovom.

Ďalšie informácie

Zachytenie čarovných okamihov pri slabom svetle

Nastala jeseň a dni sa nezadržateľne krátia, preto sme sa fotografky Catherine Lacey Dodd-ovej známej snímaním pri prirodzenom svetle spýtali na to, ako fotografovať pri nedostatku svetla a prečo je portrétová fotografia viac než len zábery ľudských tvárí.

Ďalšie informácie

Snímanie živej hudby s Drewom Resslerom, známym aj ako Rukes

Stretli sme sa s fotografom festivalov a elektronickej tanečnej hudby Drewom Resslerom, ktorý je známy aj ako Rukes, aby nám porozprával, ako sa z neho stal najplodnejší fotograf festivalovej scény, ktoré šou sú jeho najobľúbenejšie a ako nasnímať dobrú fotografiu pri blikajúcich svetlách.

Ďalšie informácie

Fotograf Jeff Vanderpool nám ukáže alternatívne Atény.

Porozprávali sme sa s Jeffom Vanderpoolom o tom, ako mu jeho projekt „More mesta“ (Sea of City) navždy zmenil pohľad na Atény.

Ďalšie informácie

Fotožurnalista Jeroen Swolfs

Rozprávali sme sa s fotožurnalistom a mnohonásobným cestovateľom Jeroenom Swolfsom o jeho sedemročnej ceste so zámerom vyfotografovať každú krajinu sveta.

Ďalšie informácie

Pouličný fotograf Emmanuel Cole

„Musíte sa rozcvičiť. Podobne ako športovec. Nemôžete len tak ísť von a čakať, že vytvoríte tu najlepšiu fotografiu dňa!“ dodáva Emmanuel Cole o fotení excentrických postáv Londýna a antiutopického Hongkongu bez prípravy.

Ďalšie informácie

Akčná fotografia – Andrey Golovanov a Sergey Kivrin

Canon Explorer fotografi Andrey Golovanov a Sergey Kivrin rozprávajú o svojej láske k akčnej športovej fotografii a výhodách práce v tíme.

Ďalšie informácie

Portrétna fotografia v podaní Jorga Kyasa

Ide o jeden z najbežnejšie snímaných typov fotografie, a aj keď sa zdá, že je jednoduché nasnímať ju, dodať portrétnej fotografii dávku osobitosti je na prvý pohľad náročné. Porozprávali sme sa so známym portrétnym fotografom Jörgom Kyasom, ktorý je zároveň aj Canon Explorer, o jeho práci s portrétnou fotografiou a napĺňaní cieľov v oblasti fotografovania na súkromnom aj profesionálnom poli.

Ďalšie informácie

Umenie akčnej fotografie s Lorenzom Holderom

Fotograf Lorenz Holder začal svoju kariéru ako poloprofesionálny jazdec na snouborde. Kvôli vážnemu zraneniu musel túto aktivitu prerušiť, čo ho od aktívneho športovania priviedlo k fotografovaniu športu. V exkluzívnom rozhovore s redaktorom webu CPN Stevom Faircloughom rozprával o svojej práci, prístupe k vytváraniu fotografií a o tom, prečo rád používa digitálne zrkadlovky Canon EOS a objektívy EF.

Ďalšie informácie

Snímanie s dlhou expozíciou so Stephenom McNallym

Stephen McNally, kaderník a nadšenec pre spoločnosť Canon, začal fotografovať len pre 8 rokmi. Teraz má vlastnú výstavu čiernobielych fotografií zachytených s dlhou expozíciou, pričom sa to všetko udialo tak rýchlo pre niekoho, kto pokoril umenie pomalej fotografie.

Ďalšie informácie

Šikovné využívanie zimného svetla so Sébastienom Devaudom

Sébastien Devaud pôsobí ako filmový režisér a producent už viac než 16 rokov, no naďalej zostáva predovšetkým milovníkom dobrých záberov.

Ďalšie informácie

Príbeh „usmiatych duší“ od Nelsona Lourença

Objavte, ako Nelson zachytáva nálady pomocou mlčania a usmiatych duší.

Ďalšie informácie

Fotografovanie plné farieb s Quentinom Caffierom

Canon Explorer fotograf Quentin Caffier žije v Paríži, kde spolupracuje so skupinou profesionálnych umelcov pod názvom „Five Monkeys Studio“.

Ďalšie informácie

Záznam rýchlej akcie

Športový fotograf Samo Vidic sa narodil a vyrastal v slovinskom Blede. Začínal ako amatérsky fotograf v sedemnástich rokoch.

Ďalšie informácie

Využitie krásy jesenných svetiel

Zmena obdobia prináša jesenné farby, a preto je teraz perfektný čas zobrať fotoaparát na prechádzku.

Ďalšie informácie

Canon Explorer fotograf Clive Booth

Fotograf Clive Booth je módny, kozmetický a portrétový fotograf a filmár. Je známy svojím jedinečným štýlom selektívneho zaostrovania v prirodzenom, dostupnom, nepretržitom a nájdenom svetle, čo jeho prácam dodáva atmosférický, intímny a nadpozemský charakter.

Ďalšie informácie

Vaše fotografie, naše obľúbené

Pozrite sa na výber našich obľúbených fotografií z vašich príspevkov do galérie, ktorý bol tento mesiac zameraný na tému Moje mesto. Každá fotografia nám umožňuje zazrieť jedinečnú scénu alebo emóciu, ktorá v nás vyvoláva nezabudnuteľný zážitok.

Ďalšie informácie

Ľudia ako nový prvok dynamiky v kompozícii

Nórskeho fotografa Johnnyho Haglunda vždy lákali divoké, izolované, mystické miesta. Po zaškolení na technika rýchlo pochopil, že nebol stvorený na prácu medzi štyrmi stenami.

Ďalšie informácie

Ako sa zdokonaliť v portrétovej fotografii – návod Christiana Anderla

Ďalšie informácie

Všetko je to o načasovaní od Eddieho Keogha

Ďalšie informácie

Prímorská a akčná fotografia od Steva Deera

Ďalšie informácie

Fotografovanie žralokov s Francom Banfim

Cestovateľ spoločnosti Canon a oceňovaný fotograf prírody Franco Banfi nám povie o svojej láske k fotografovaniu pod vodou a o tom, aké to je pokúšať sa získať dokonalý záber, keď vás obklopujú žraloky modré.

Ďalšie informácie

Abstraktná fotografia

Ďalšie informácie

Učta sa

Využite svoje výrobky naplno vďaka nášmu výberu tých najlepších návodov pre fotografov.

Snímajte lepšie portréty

Ďalšie informácie

Posuňte svoje akčné fotografie na vyššiu úroveň

Ďalšie informácie

Záber zblízka

Fotografovanie makro je dokonalou fotografickou aktivitou na jesenné a zimné mesiace, keďže sa mu môžete venovať vnútri i vonku, aj keď sú dni kratšie a počasie menej predvídateľné.

Ďalšie informácie

Príroda

Jedným z kľúčov k úspešnému fotografovaniu divokých zvierat je pochopiť ich správanie a použiť správne vybavenie vhodné pre dané situácie, s ktorým dosiahnete želané výsledky.

Ďalšie informácie

Fotografovanie akcie

Ďalšie informácie

Zachytenie pohybu

Ďalšie informácie

Návod Bena Saradzica, ako zachytiť neustále sa meniace mestá

Ďalšie informácie

Môj profil

More info

Zostaňte v obraze

Pripravujeme: Pohľad na svet bez hľadáčika.

Prihlásiť sa na odber bulletinu