Canon Camera

Textúry v prírode

Pozorovanie divokej prírody je jedna z vecí, ktoré majú skutočný zmysel. Ak vás táto téma zaujíma, môžete jej skúsiť dať ďalší rozmer. Pozrite sa tentokrát na zvieratá, rastliny, ale aj neživú časť prírody inak - zamerajte sa na textúru! Pretože zebrie pruhy, leopardie škvrny, vrásky na kôre stromov či peľové zrnká majú neobyčajnú paletu vzorov, farieb a línií.

Súťažte

Pri fotografovaní textúr v prírode nemusíte dlho hľadať, stačí sa len dobre rozhliadnuť. Zamerajte sa na perie, srsť či šupiny, ale tiež na letokruhy, vodnú hladinu alebo reliéfy veľkých kameňov a skál. Aby bola textúra čo najplastickejšia, je treba sa pohrať so svetlom, ideálne skoro ráno alebo tesne pred západom slnka. Pri dokonalej ostrosti a 90 stupňovom uhle perfektne vynikne štruktúra. Ale dajte si pozor na zdeformované či padajúce línie – znamenajú zbytočnú prácu naviac v postprodukcii. Vydajte sa do lesov, hôr i k vodným tokom, zaujímajte sa o detaily a zapojte sa do súťaže!

Svoje najlepšie snímky divokej prírody a jej textúry nahrajte na Instagram pod označením #mycanontextures a @canonczsk a vyhrajte úžasné ceny Canon! Súťažiť môžete od 2. 5. do 29. 5. 2022. Naša porota v čele s Canon fotografmi vyberie po skončení súťaže zo všetkých snímok spĺňajúcich kreatívne zadanie súťaže #mycanontextures 5 výhercov, na ktorých čakajú pekné ceny.

Víťazi dostanú nasledujúce ceny:

1. - 5. miesto - exkluzívny fotografický workshop pre obmedzený počet účastníkov: Jan Stria - Nature textures photography.

Súťažte

Pravidlá súťaže

Extrémny detail listu, ktorý poukazuje na jeho zložitú štruktúru.

MAKROFOTOGRAFIA

Rady ako snímať makrofotografie

Makrofotografia tvorená s ľahkosťou – objavte tú najlepšiu súpravu, tipy a techniky.

Súvisiace články

Odporúčané produkty a balíčky

Načerpajte inšpiráciu, zaregistrujte sa hneď teraz

Nikdy si nenechajte ujsť najnovšie ponuky od spoločnosti Canon, rady a návody, novinky a pozvánky na udalosti vo vašom okolí.