Sieťová kamera Canon ME20F-SHN zaznamená pohyb aj v tme – a to vo Full HD a plných farbách

BRATISLAVA, 21. novembra 2017 – Canon prichádza s novou sieťovou videokamerou, ktorá zaznamenáva kvalitný obraz vo Full HD rozlíšení a plných farbách aj pri extrémne slabom osvetlení. Kamera ME20F SHN je variant úspešného modelu ME20F-SH, ku ktorému pridáva podporu sieťovej komunikácie a rozširuje portfólio viacúčelových videokamier Canon o produkt vhodný aj pre tie najnáročnejšie monitorovacie zariadenia. A to aj vďaka analytickému spracovaniu obrazu priamo v kamere, kompaktnému dizajnu a kompatibilite so širokou škálou objektívov značky Canon.

Canon ME20F-SHN

Čím zaujme videokamera ME20F-SHN:

  • Ostré farebné výstupy s minimálnym šumom aj pri veľmi slabých svetelných podmienkach
  • V spojení so sieťovou konektivitou možnosť vzdialenej správy a monitoringu
  • Podpora softvéru Canon WebView a štandardu ONVIF

Menej svetla ako pri svite Mesiaca? Nie je problém!
Nová videokamera sa môže pochváliť plnoformátovým 35mm snímačom CMOS s rozlíšením 2,26 megapixelov, obrazovým procesorom DIGIC DV 4, proprietárnymi technológiami spracovania obrazu a bezkonkurenčnou citlivosťou ISO cez 4 milióny (zisk 75 dB). Canon ME20F-SHN tak môže s minimálnym šumom zaznamenať aj objekty osvetlené intenzitou menšou ako 0,0005 lx. Teda pri podstatne horších podmienkach, ako je napríklad mesačný svit, ktorého intenzita sa bežne pohybuje medzi polovicou a jedným luxom. Najnovší model navyše umožňuje odstrániť infračervený filter a ponúknuť v režime infračerveného snímania ešte väčšiu mieru detailov.

Videokamera ME20F-SHN nezaprie podobnosť s filmovými kamerami značky Canon a podobne ako produkty z radu Cinema EOS disponuje korekciou Canon Log a funkciou Wide DR pre široký dynamický rozsah až 12 EV – teda 800 percent. Kvalita výsledných záberov je potom vysoká bez ohľadu na konkrétne svetelné podmienky. Nová videokamera prináša aj funkciu Crisp Img, ktorá zabezpečuje vysokú ostrosť snímok v dobre osvetlených scénach a nízkou hladinou šumu v tmavom prostredí. Výsledkom sú ostré a presné zábery za akýchkoľvek okolností.

Konektivita, analytické možnosti a variabilita
Vysoká obrazová kvalita je síce pridanou hodnotou akejkoľvek kamery, ale bez dostatočnej konektivity ju v niektorých situáciách nejde efektívne využiť. Canon si tento fakt veľmi dobre uvedomuje. Súčasťou modelu ME20F‑SHN je preto hneď celý rad užitočných rozhraní – Ethernet (vrátane podpory napájania PoE+), 3G/HD-SDI a HDMI. Klasická konektivita v podobe drôtového Ethernetu umožňuje vzdialené ovládanie, monitoring aj nahrávanie z prostredia webového prehliadača, mobilného zariadenia alebo softvér pre správu video obsahu. A pre lokálny monitoring sa perfektne hodí 3G/HD-SDI alebo HDMI. Navyše nechýba ani slot pre pamäťovú kartu microSD s podporou priameho nahrávania a prehrávania.

Canon ME20F-SHN ďalej prináša šesť vstavaných analytických funkcií aj rozhraní pre spustenie alarmu. Videokamera je tak ideálna pre monitorovacie aplikácie, ktoré vyžadujú automatické zahájenie nahrávania aj prenosu záznamu na externé zariadenie – v prípade detekcie pohybu v obraze aj na základe vstupov od ďalších bezpečnostných prvkov. 

Novinka ME20F-SHN využíva bajonet EF s aretáciou Cinema Lock a je kompatibilná so širokou škálou objektívov značky Canon. A to vrátane vybraných filmových objektívov so servom. Používatelia tak môžu výsledné riešenie vždy prispôsobiť svojim potrebám.