Canon unleashes its best ever PowerShot G series camera – the landmark PowerShot G1 X Mark III

BRATISLAVA, 16. októbra 2017 - Canon rozširuje radu PowerShot G o špičkový model PowerShot G1 X Mark III, ktorý v kompaktnom dizajne fotoaparátov PowerShot prináša obrazovú kvalitu digitálnych zrkadloviek EOS. Medzi jeho hlavné prednosti patrí nový objektív s trojnásobným optickým zoomom, snímač typu APS-C a obrazový procesor DIGIC 7. Pri vytváraní fotografií a filmových snímok si tak ľahko poradí aj s náročnými podmienkami.

Canon PowerShot G1 X Mark III

  • Snímač v Powershot G1 X Mark III je podobný so snímačmi v zrkadlovke Canon EOS 80D
  • Presné automatické zaostrenie počas iba deviatich stotín sekundy
  • Odolnosť voči nepriaznivému prostrediu a široká konektivita

Canon PowerShot G1 X Mark III je prístroj pre fotografov, ktorí hľadajú kvalitu digitálnej zrkadlovky v kompaktnom tele. Novinka sa spolieha na snímač podobný tomu, ktorý využíva napríklad digitálna zrkadlovka EOS 80D. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 25 600 si poradí aj v náročných svetelných podmienkach. Obrazová kvalita snímok je preto dokonalá, bez ohľadu na konkrétnu situáciu - od vysoko kontrastných scén, napríklad v interiéri, kde sú detaily, čistota a nízky šum úplne zásadné, až po scenérie s nízkym kontrastom pri hmlistom dni. Procesor DIGIC 7 zaisťuje vysokú obrazovú kvalitu snímok už pri ich obstaraní a znižuje potrebu dodatočných úprav. Výrazne tomu pomáhajú aj funkcie pre automatickú optimalizáciu jasu (Auto Lighting Optimiser) a korekciu difrakcie (Diffraction Correction), teda rovnaké funkcie, ktoré používa zrkadlovka Canon EOS-1D X Mark II.

Univerzálny objektív s trojnásobným optickým zoomom (rozsah ohniskových vzdialeností 24 až 72 mm) dovoľuje zaostriť už na 10 cm a ocenia ho fotografi naprieč fotografickými žánrami. Snímač typu APS-C v kombinácii s vysokou svetelnosťou f/2,8 až 5,6 umožňuje využívať aj tvorivé možnosti s malou hĺbkou ostrosti. Objektív nového fotoaparátu Canon starostlivo navrhol práve s ohľadom na použitý snímač a výsledkom je zníženie výskytu nežiaducich efektov, ako napríklad odleskov, ktoré môžu pokaziť inak kvalitné snímky. Vďaka clone s deviatimi lamelami je možné vytvárať fotografie s príjemne rozostreným pozadím a kruhovým bokehom. Fotografi tak môžu minimalizovať vplyv rušivého pozadia a vyzdvihnúť na svojich snímkach to naozaj dôležité.

PowerShot G1 X Mark III je prvým kompaktným fotoaparátom Canon so systémom automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. To znamená presné a rýchle zaostrenie počas iba 0,09 sekundy. Súčasťou prístroja je aj stabilizácia obrazu až 4 EV, ktorá sa prispôsobuje chveniu fotoaparátu a dáva istotu ostrých snímok pri fotení v pohybe.

Pohodlná obsluha a perfektná stabilita
Novinka vážiaca iba 399 gramov sa môže pochváliť ovládaním v štýle EOS, čo zaručuje vyššie pohodlie  aj mieru kontroly, akou disponujú majitelia digitálnych zrkadloviek. PowerShot G1 X Mark III má vstavaný centrálny elektronický hľadáčik (Electronic Viewfinder, EVF), ktorý vďaka organickému EL displeju a jeho 2,36 miliónom bodov ponúka zobrazenie vo vysokom rozlíšení. Veľmi užitočné je aj automatické zaostrovanie s podporou dotyku. Cestovateľov a turistov nový fotoaparát poteší vyššou mierou ochrany pred prachom a vlhkosťou. PowerShot G1 X Mark III je jediným digitálnym fotoaparátom značky Canon so snímačom typu APS-C, ktorý je možné doplniť vodeodolným púzdrom, s využitím až do hĺbky 40 metrov.

Väčšia podpora kreativity a vylepšená konektivita
PowerShot G1 X Mark III umožňuje natáčanie filmov vo formáte MP4 s Full HD rozlíšením pri snímkovacej frekvencii 60p, a to aj vďaka vylepšenej dynamickej stabilizácii obrazu v piatich osiach a systému automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Dynamická stabilizácia obrazu koriguje chvenie a otrasy počas natáčania v pohybe a technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS umožňuje tvorivú prácu s ostrením vo filmovom štýle. Súčasťou nového modelu je nielen už dobre známa funkcia pre tvorbu časozberných filmov, ale vôbec prvýkrát prichádza kompaktný fotoaparát značky Canon s režimom pre vytváranie panoramatických záberov. Stačí stlačiť tlačidlo a pohybovať fotoaparátom vo vodorovnom alebo zvislom smere.

Súčasťou PowerShot G1 X Mark III je tiež režim Eco, ktorý predlžuje výdrž batérie až o 25 percent. Nový fotoaparát je možné navyše pohodlne nabíjať na cestách pomocou USB portu nabíjačky chytrého telefónu alebo kompatibilnej power banky.

Canon PowerShot G1 X Mark III disponuje širokou konektivitou vrátane Wi-Fi alebo dynamickej komunikácie na krátku vzdialenosť NFC. Pripojenie ku kompatibilným chytrým zariadeniam vďaka tomu prebieha jediným pohybom. Majitelia chytrých telefónov vybavených technológiou Bluetooth môžu tieto zariadenia využívať ako diaľkové ovládače - napríklad aj na vzdialené prebúdzanie fotoaparátu z pohotovostného režimu. K dispozícii je tiež plne manuálne ovládanie prostredníctvom Wi-Fi, ktoré dovoľuje zobraziť na displeji chytrého zariadenia živý náhľad záberu.