Full HD už nestačí. Legria GX10 Canon umožňuje natáčať v rozlíšení 4K

BRATISLAVA, 12. septembra 2017 - Canon predstavuje novú videokameru určenú pre všetkých milovníkov tvorby video obsahu. Ľahká a kompaktná videokamera Legria GX10 ponúka pokročilé funkcie, spoľahlivosť aj rozlíšenie 4K pri snímkovacej frekvencii 50p. Legria GX10 je prvá videokamera so snímačom typu 1.0, ktorá využíva technológiu automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ponúka všetky výhody malej hĺbky ostrosti aj rýchleho, presného a prispôsobiteľného zaostrovania. Pochváliť sa môže tiež dvojpásmovou Wi-Fi konektivitou.

LEGRIA GX10

  • Nová videokamera umožňuje natáčať štyrikrát väčšom rozlíšení oproti Full HD
  • Legria GX10 je prvá kamera s technológiou automatického zaostrenia s duálnymi pixelmi CMOS
  • Súčasťou LEGRIA je veľký a otočný dotykový displej s rýchlym prístupom k základným funkciám

Obrazová kvalita s výhľadom do budúcnosti
Full HD už nestačí. LEGRIA GX10 prichádza s možnosťou vytvárať snímky v rozlíšení 4K/50p, teda v štyrikrát väčšom ako v prípade 1 080p (Full HD). Výsledkom je reprodukcia aj tých najjemnejších detailov na obrazovkách televízií a monitorov. Najnovšie Legria GX10 podporuje rôzne spôsoby vytvárania záberov. Umožňuje natáčanie vo formáte MP4 v rozlíšeniach Full HD pri prenosovej rýchlosti 35 Mb/s a 4K pri prenosovej rýchlosti 150 Mb/s. Vďaka týmto možnostiam je skvelým nástrojom pre záznam dynamických akcií. Kameramani môžu plne využívať všetky výhody rýchlosti až 100 snímok za sekundu, ktorá tejto videokamere umožňuje vytvárať rôznorodý obsah od časozberných snímok až po zábery s efektmi spomaleného pohybu nasnímané 0,25-násobnou rýchlosťou. 

Jednoduchá cesta k profesionálnej kvalite
Najnovší prírastok do portfólia značky Canon umožňuje jednoduché vytváranie video obsahu
v profesionálnej kvalite. Canon Legria GX10 je prvá videokamera so snímačom typu 1.0, ktorá využíva technológiu automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Užívatelia tak majú k dispozícii všetky výhody malej hĺbky ostrosti aj rýchleho, presného a prispôsobiteľného zaostrovania. Tri optické ND filtre ponúkajú kompenzáciu expozície o 2, 4 alebo 8 EV, a teda aj možnosť robiť kvalitné snímky za veľmi zlého alebo úplne jasného osvetlenia. Pozornosť si určite zaslúži aj nový širokouhlý 4K objektív s 15-násobným zoomom.

Nová videokamera sa môže pochváliť tiež režimom Wide Dynamic Range (DR), ktorý rozširuje dynamický rozsah na 800 percent a zaisťuje čistý obraz a živé podanie farieb v tieňoch aj jasných oblastiach. Užívatelia tak môžu výsledné snímky zdieľať ihneď bez toho, aby ich museli upravovať. Súčasťou novej LEGRIA je aj veľký, intuitívny otočný dotykový displej, ktorý ponúka rýchly a jednoduchý prístup
k základným funkciám. K dispozícii je aj stabilizácia obrazu v piatich osiach, ktorú Canon optimalizoval tak, aby zabezpečila stabilné zábery v celom rozsahu zoomu.

Praktická a spoľahlivá
Legria GX10 je kompaktná, ľahká a odolná a svojim ergonomickým dizajnom vychádza
z profesionálnych modelov. Jej súčasťou je napríklad nastaviteľný výklopný hľadáčik, kolískový ovládač zoomu alebo užívateľské tlačidlá. Vďaka úplnej kontrole nad nastaveniami si môžu používatelia videokameru prispôsobiť svojim individuálnym požiadavkám a skúsenostiam, prípadne sa môžu spoľahnúť aj na automatický režim. Nechýbajú ani dva sloty pre pamäťovú kartu SD umožňujúce jednoduché zálohovanie aj nepretržité natáčanie.

Legria GX10 dostala do vienka aj dvojpásmovú Wi-Fi konektivitu, ktorá podporuje vzdialené natáčanie aj prenos súborov na cestách a umožňuje tak ľahké zachytenie a zdieľanie všetkých dôležitých okamihov. Videokamera navyše ponúka tiež vzdialené bezdrôtové ovládanie.

Podporí váš rast
Súčasťou modelu Legria GX10 je nielen vstavaný stereofónny mikrofón, ale aj mikrofónny vstup v podobe miniatúrneho 3,5 mm portu a miniatúrnej pätice. Všetky tieto rozhrania umožňujú prispôsobiť novú videokameru požiadavkám na zvukovú zložku výsledných záberov a amatérskym tvorcom obsahu ponúka priestor k tomu, aby svoju vášeň a záľubu premenili na profesionálnu kariéru.