Nový modelový rad tlačiarní imagePROGRAF TX - vysoká produktivita, skvelá kvalitu tlače aj nízke prevádzkové náklady v jednom

BRATISLAVA, 7. septembra 2017 - Spoločnosť Canon dnes predstavila úplne nový modelový rad svojich veľkoformátových atramentových tlačiarní - imagePROGRAF TX-2000, TX-3000 a TX-4000 so šírkou 610 mm (24 palcov), 914 mm (36 palcov) a 1 118 mm (44 palcov). Spolu s vysokou produktivitou, použiteľnosťou a bezpečnosťou ponúknu nové zariadenia skvelú kvalitu tlače aj nízke prevádzkové náklady. Teda vlastnosti, vďaka ktorým sú tieto modely ideálne nielen pre najnáročnejšiu atramentovú tlač v oblasti počítačom podporovaného projektovania (CAD), ale aj ako alternatíva k základným plotrom využívajúcim technológiu LED diód. Súčasťou najnovšej série je aj multifunkčné riešenie umožňujúce rýchle skenovanie a nový pigmentový atrament LUCIA TD. Vďaka inováciám naprieč všetkými kľúčovými technológiami, vrátane atramentového systému, tlačovej hlavy a mechanickej platformy, sú tlačiarne z nového radu imagePROGRAF TX skvelou voľbou pre všetkých zákazníkov, ktorí vyžadujú spoľahlivé riešenie pre veľkoobjemovú, vysoko kvalitnú a dostatočne rýchlu farebnú tlač.

Vynikajúca kvalita každého výtlačku
Nový pigmentový atrament LUCIA TD umožňuje vytvárať výtlačky s jemnými líniami, ostrým textom i živými farbami a je preto ideálny pre tlač veľmi presných CAD výkresov aj plagátov. Spoločnosť Canon tento atrament navrhla s ohľadom na maximálnu odolnosť voči poveternostným vplyvom vrátane vody - tlačené výkresy je možné prezerať bez rizika poškodenia aj na staveniskách a dlhodobo ich uchovávať. Alebo sa môžu nové tlačiarne použiť na tvorbu vonkajších plagátov. A vďaka vynikajúcej reprodukcii farieb aj v prípade bežného papiera nový atrament prekonáva požiadavky na tlač v kvalite plagátov pre médiá s povrchovou aj bez povrchovej úpravy.

"Spoločnosť Canon je v neustále sa vyvíjajúcom tlačovom svete naozajstným priekopníkom, ktorý má za cieľ dodávať svojim zákazníkom riešenia maximálne zodpovedajúce ich skutočným aktuálnym potrebám," hovorí Hiroaki Shirakawa, LFP Product Management Manager v spoločnosti Canon Europe. "Mnoho pracovísk, ktorá doteraz CAD výkresy tlačili v centrách využívajúcich plotre s technológiou LED, dnes požadujú svoje vlastné atramentové tlačiarne - také, aby mohli výkresy tlačiť na požiadanie. A práve v reakcii na tento trend sme navrhli vysoko výkonné vysokorýchlostné atramentové riešenie, ktoré je jedinečnou náhradou základných LED plotrov a ktoré prináša mnoho ďalších výhod. Od farebnej tlače, cez nízke celkové náklady na vlastníctvo, až po bezkonkurenčnú kvalitu a ostré zvládnutie výstupov. "

Prelomová produktivita
Akékoľvek zariadenie zo série imagePROGRAF TX - vrátane modelu so šírkou 914 mm (36 palcov) - je možné rozšíriť o dve rolky. Voliteľný systém s dvomi rolkami umožňuje veľkoobjemovú produkciu na rovnaký materiál alebo bezproblémový prechod medzi rôznymi typmi médií, a teda aj naplnenie rôznorodých požiadaviek pre tlač. Nové tlačiarne imagePROGRAF TX si poradia s formátmi s priemerom až 170 mm, pričom spodná jednotka je vybavená multifunkčným systémom, ktorý umožňuje nepretržitú tlač aj prevíjanie výstupov. Nechýba ani veľkokapacitný zásobník, ktorý pojme až 100 listov formátu A0 a v prípade nepoužívania je možné ho sklopiť a ušetriť tak drahocenné miesto. Vďaka multifunkčným vlastnostiam sú nové zariadenia ideálne aj pre kancelárske workflow bez ohľadu na konkrétne tlačové prostredie. Pozornosť si určite zaslúži aj jednoduché zakladanie roliek, farebný dotykový panel alebo priama tlač z pamäťových zariadení USB - teda vlastnosti umožňujúce optimálne využitie nových tlačiarní.

Výkonná a zabezpečená tlač
Vďaka výkonnému systému L-COA PRO, vysokorýchlostného spracovania obrazu, si nové tlačiarne ľahko a rýchlo poradia dokonca aj s veľkoobjemovými podkladmi vo formáte HP-GL / 2, ako sú napríklad elektronické schémy s veľmi zložitými líniami. Navyše vďaka novo dostupnému šifrovaniu disku, vlastnému protokolu, bezpečnému prenosu dát a podpore ďalších technológií ako SNMPv3 a IPSec, patrí zariadenie zo série imagePROGRAF TX medzi riešenia s najlepšou bezpečnosťou na súčasnom trhu a predchádza tak únikom dát aj ďalším typom bezpečnostných incidentov.

"Naša najnovšia modelová séria disponuje pokročilými vlastnosťami, vďaka ktorým umožňuje vyššie objemy tlače a súčasne ponúka kompaktný dizajn vhodný na nasadenie v kancelárskych prostredí všetkých veľkostí. Séria imagePROGRAF TX sa môže pochváliť skvelou rovnováhou medzi kvalitou tlače, rýchlosťou a produktivitou a prináša aj rad ďalších zlepšení vrátane lepšej bezpečnosti. Rýchla tlač, vysoká presnosť, široká použiteľnosť, kompatibilita so systémami CAD - všetky tieto vlastnosti sú zásadné pre užívateľov špičkových atramentových riešení aj základných LED plotrov. Teší nás preto, že s novými modelmi prídeme na trh ešte v tomto roku," dodáva Hiroaki Shirakawa.

Zariadenia z nového modelového radu imagePROGRAF TX budú v regióne Európy, Stredného východu a Afriky v predaji od začiatku decembra 2017.