Canon rozširuje ponuku objektívov rady L o špičkové modely s vynikajúcou obrazovou kvalitou a jednoduchým používaním

BRATISLAVA, 29. augusta 2017 – Spoločnosť Canon dnes predstavila štyri nové objektívy špičkovej série L, ktoré profesionálnym fotografom a pokročilým amatérom ponúknu viac možností pre kreatívnu tvorbu. Nové modely EF 85mm f / 1.4L IS USM, TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO si zakladajú na vysokej kvalite, ktorou sú objektívy série L preslávené . Najnovšie prírastky do portfólia objektívov značky Canon sa môžu pochváliť jednoduchým používaním, vysokou odolnosťou a širšími možnosťami pre experimentovanie s perspektívou a škálou.

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

TS-E 50mm f/2.8L MACRO

TS-E 90mm f/2.8L MACRO

TS-E 135mm f/4L MACRO

Ľahká cesta ku skvelým portrétom
Podľa spätnej väzby priaznivcov fotografie z celého sveta vyvinul Canon objektív EF 85mm f/1.4L IS USM, s cieľom ponúknuť portrétnym aj svadobným fotografom nástroj pre tvorbu ohromujúcich snímok
s prirodzenými odtieňmi pleti a nádhernou perspektívou. Súčasťou novej konštrukcie so 14-timi prvkami
v 10-tich skupinách sú vysoko kvalitné a presné členy, vďaka ktorým si tento objektív skvele poradí
s chromatickou vadou a prináša optický výkon zodpovedajúci požiadavkám najnovších snímačov
s vysokým rozlíšením. Za vynikajúcu obrazovú kvalitou stojí aj antireflexná povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) - vrstva s ultra nízkym indexom lomu eliminuje nežiaduce odlesky aj dvojité okraje (ghosting) a zaisťuje tak čisté a atraktívne snímky.

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM využíva elektromagnetické ovládanie clony, ktorá sa skladá z deviatich lamiel a ponúka svetelnosť f / 1,4. Výsledné snímky tak môžu obsahovať atraktívny bokeh, ktorý je nenahraditeľným efektom u mnohých pozoruhodných snímok. Vysoká svetelnosť zaisťuje aj viac svetla pre lepšiu expozíciu a experimentovanie s hĺbkou ostrosti. Tieto možnosti sú dôležité všade tam, kde kľúčovým prvkom fotografie je snímaný objekt, teda napríklad u portrétov. Majitelia EF 85mm f / 1.4L IS USM si môžu vychutnať aj špičkovú stabilizáciu obrazu až 4 EV, ktorá eliminuje otrasy fotoaparátu a predchádza tak obstaraniu rozmazaných snímok. Vďaka možnosti spojiť výhody stabilizácie obrazu a vysokej svetelnosti je tento objektív ideálny aj pre natáčanie filmov.

Pohon automatického zaostrovania zabezpečuje vysokorýchlostný krúžkový ultrazvukový motor USM, ktorý spolupracuje s procesorom objektívu a algoritmami fotoaparátu pre automatické zaostrenie. Výsledkom je rýchle a veľmi presné ostrenie. Vďaka technológii USM je navyše automatické zaostrenie úplne tiché a nový objektív tak umožňuje diskrétne zhotovovať nádherné snímky aj na významných podujatiach, ako sú napríklad svadby. Požívatelia majú k dispozícii podporu plne manuálneho doostrenia, dôležitá je tiež kompatibilita so všetkými kamerami systému Cinema EOS.

Používatelia určite ocenia aj vysokú odolnosť nových modelov, za ktorou stojí perfektná konštrukcia objektívov rady L. Vďaka odolnosti voči poveternostným vplyvom aj proti prachu a fluórovej povrchovej úprave je Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM priamo predurčený pre náročné a neustále sa meniace okolité podmienky.

Spoločnosť Canon dala novému objektívu do vienka vlastnosti, vďaka ktorým je dokonalým nástrojom pre všetkých portrétnych fotografov. Tento model využijú všetci, ktorí potrebujú univerzálny teleobjektív schopný zvládnuť rôznorodé situácie vrátane fotenia svadieb, dynamických udalostí, v štúdiu aj v ďalších vnútorných a vonkajších prostrediach.

Špičková kvalita pre tvorivých fotografov
Od uvedenia objektívov TS-E 17mm f / 4L a TS-E 24mm f / 3.5L II zaznamenala spoločnosť Canon dopyt po "shift" objektívoch s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou. Reakciou na tieto želania sú nové objektívy TS-E 50mm f/2.8L MACRO, TS-E 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO. Tieto objektívy sa môžu pochváliť radom vlastností podporujúcich kreatívne fotografie. Od špeciálneho nakláňania, posúvania či otáčanie optiky až po pokročilé funkcie dôležité pre makrofotografie. To všetko v kombinácii
so špičkovou optikou a presnosťou rady L. Canon TS-E 135mm f / 4L MACRO obohatí modelový rad
tilt-shift objektívov o zástupcov s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou, zatiaľ čo TS-E 50mm f / 2.8L MACRO a TS-E 90mm f / 2.8L MACRO sú nasledovníkmi existujúcich modelov TS-E 45mm f / 2.8 a TS-E 90mm f / 2.8.

Canon TS-E 50mm f / 2.8L MACRO je ideálny pre nakrúcanie kreatívnych a úplne presných záberov krajiny, architektúry i objektov v štúdiu. Modely TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO sú potom vhodnejšie pre štúdiové fotenie portrétov a makrofotografie.

Modely TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO umožňujú posun objektívu nahor, nadol, doľava aj doprava a umožňujú tak minimalizovať skreslenie perspektívy. Fotografi túto možnosť bežne využívajú pri fotení architektúry, pretože im umožňuje korigovať perspektívu zobrazenia a dosiahnuť tak napríklad prirodzený súbeh línií na snímke vysokej budovy. Jedným
z kreatívnych spôsobov využitia náklonu je efekt miniatúry. Posunom objektívu je možné do hĺbky ostrosti umiestniť rôzne objekty a na výslednej fotografii budú niektoré prvky vyzerať ako veľmi malé.

Hneď pri troch nových modeloch optimalizoval Canon minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť pre použitie
v makrofotografii. Výsledkom je 0,5 -násobné maximálne zväčšenie, a teda aj obraz zodpovedajúci polovici skutočnej veľkosti snímaného objektu. Napríklad objektív Canon TS-E 135mm f / 4L MACRO dodrží uvedeného zväčšenia aj pri robení záberov zo vzdialenosti len 49 centimetrov. Tieto vlastnosti sú dôležité najmä počas štúdiového fotenia s využitím umelého osvetlenia. Uľahčujú nájdenie takej pozície svetelného zdroja, ktorá zaistí najlepšie možné výsledky.

Spoločnosť Canon aj naďalej pokračuje v tradícii využívania vysoko kvalitného a úplne presne lisovaného skla. Objektívy TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO tak ponúkajú vysoké rozlíšenie v celej ploche záberu a veľmi malé skreslenie. Základom všetkých troch modelov je inovatívna optika umožňujúca eliminovať lom svetelných lúčov, ktoré môžu ovplyvňovať presnosť zaostrenia, a UD prvky s ultra nízkym rozptylom zabezpečujúce vysokú ostrosť výslednej snímky. Nechýba ani dokonale vyladená povrchová úprava pre perfektné vyváženie farieb a eliminácia prípadných dvojitých okrajov.

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 85 mm f / 1.4L IS USM:

 • Špičková optická kvalita vďaka pokročilým optickým technológiám
 • Vysoká svetelnosť umožňujúca rýchle zaostrenie pri všetkých svetelných podmienkach
 • Plynulá a presná stabilizácia obrazu až 4 EV
 • Citlivé, veľmi rýchle a presné automatické zaostrenie
 • Odolná konštrukcia vrátane vynikajúcej odolnosti voči poveternostným podmienkam

Kľúčové vlastnosti zariadenia TS-E 50 mm f / 2.8L LENS MACRO:

 • Maximálna kontrola nad hĺbkou ostrosti pre nápadité kreatívne efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Ohnisková vzdialenosť 50 mm, ktorá je ideálna pre produktovú fotografiu aj pre fotenie architektúry alebo krajiny

Kľúčové vlastnosti objektívu 90 mm f / 2.8L TS-E MACRO:

 • Maximálna kontrola nad zaostrením pre nápadité tvorivé efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Dokonalá ostrosť pre lepšie portréty aj fotografie produktov

Kľúčové vlastnosti objektívu TS-E 135 mm f / 4L MACRO:

 • Maximálna kontrola nad zaostrením pre nápadité tvorivé efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Skvelé a absolútne ostré štúdiové snímky pri fotení z väčšej vzdialenosti