Canon prichádza s revolučnou technológiou UVgel, ktorá zmení svet veľkoformátovej tlače so systémom roll-to-roll

BRATISLAVA, 16. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznámila svoju najnovšiu tlačovú technológiu UVgel. Canon túto jedinečnú technológiu čoskoro predstaví v novom modelovom rade roll-to-roll tlačiarní, ktoré poskytovateľom služieb z oblasti veľkoformátovej tlače ponúknu nevídanú kombináciu produktivity, obrazovej kvality, širokého spektra využiteľnosti, automatizácie a nízkych prevádzkových nákladov.

„Túto novú revolučnú a prevratnú technológiu sme vyvinuli v úzkej spolupráci s našimi zákazníkmi i významnými predajcami a celý proces výskumu a vývoja sme podporili značnými investíciami,“ hovorí Jeppe Frandsen, Executive Vice-President Industrial and Production Solutions v spoločnosti Canon Europe.  „Naši zákazníci vždy považovali za dôležité krátke reakčné časy a vysokú produktivitu a my robíme všetko pre to, aby sme tieto ich požiadavky naplnili a ponúkli poskytovateľom tlačových služieb i predajcom skutočný pokrok v oblasti produkčnej tlače so systémom roll-to-roll. Sme veľmi hrdí na to, že naša najnovšia technológia prekonáva hranice možností latexovej tlače i tlače eco-solventnými atramentami.  Technológia UVgel sa môže pochváliť vyššou produktivitou tlače, za ktorou stojí rýchlejší prenos atramentu na materiál, pričom vykazuje nižšiu spotrebu atramentu a poskytuje rozšírený farebný gamut. Táto technológia bude základom ďalšej generácie roll-to-roll tlačiarní, ktoré našim zákazníkom pomôžu so zvýšením ich tlačovej produktivity pri súčasnom znížení prevádzkových nákladov, a podporí tak rast ich podnikania.“

Kľúčové vlastnosti a prínosy technológie UVgel:

  • Celkom nový atrament vytvrdzovaný UV žiarením, ktorý spoločnosť Canon vyvinula tak, aby vytváral gél okamžite pri kontakte s materiálom. Výsledkom je veľmi presné umiestnenie atramentových kvapiek umožňujúce perfektné opakované výstupy pri tlači vysokou rýchlosťou.
  • Spojenie širokého farebného gamutu atramentov na báze rozpúšťadiel s prínosom pre životné prostredie a s bezpečnosťou latexových a UV atramentov.
  • Zníženie tlačových nákladov až o 40 percent v porovnaní s eco-solventom a latexom vďaka ultratenkej disperzii atramentu, ktorá nevytvára takmer žiadny reliéf na povrchu médií, a nízkej spotrebe atramentu.

Výsledkom všetkých týchto vlastností je nákladovo efektívna, netoxická, odolná, farebné stála a vysoko kvalitná tlač pri použití prakticky akéhokoľvek flexibilného materiálu.

Prevratná technológia tlače UVgel v sebe navyše spája hneď niekoľko nových hardwarových technológií z dielne spoločnosti Canon, medzi ktoré patrí:

  • Pokročilá technológia piezoelektrickej tlačovej hlavy ďalšej generácie, ktorá využíva patentované akustické vzorkovanie pre pribežné sledovanie výkonu trysiek v priebehu tlače.
  • Unikátny subsystém LED UV vytvrdzovania, ktorý funguje celkom nezávisle od tlačového systému a zaisťuje rovnaké časovanie od vystrelenia kvapky po jej vytvrdenie pre každú kvapku atramentu. Vďaka tejto technológii sa môžu výstupy pochváliť bezprecedentne jednotným podaním celého tlačeného obrazu.
  • UV systém založený na technológii LED, ktorý atrament vytvrdzuje bez tepelného vyžarovania, a umožňuje tak bezproblémovú tlač na najtenšie a na teplo najcitlivejšie flexibilné médiá.
  • Neustála pribežná kompenzácia výkonu trysiek, ktorá zjednodušuje bezobslužnú tlač a znižuje množstvo odpadu.

„Stratégiou spoločnosti Canon je pôsobiť na rastúcich trhoch a ponúkať prielomové produkty, ktoré sú výhodné pre našich zákazníkov i partnerov,“ pokračuje Jeppe Frandsen. „Oblasť grafickej tlače vrátane veľkoformátových značení expanduje veľmi rýchlo a objem tlače na zariadeniach so systémom roll-to-roll každoročne rastie¹. Navyše cez 40 percent všetkých zákaziek je nutné vyriešiť v priebehu 24 hodín² a takto krátke lehoty len zvýrazňujú dôležitosť a očakávania, ktoré sú dnes v tomto odbore úplne bežné. Spoločnosť Canon je hrdá na to, že pokračuje vo svojom záväzku prinášať zákazníkom a partnerom riešenia, ktoré napĺňajú tlačové požiadavky pre 21. storočie.“

Najnovšia technológia tlače UVgel bude základom rodiny nových tlačových produktov so systémom roll-to roll, z ktorých prvým bude vysoko produktívna tlačiareň pre formáty so šírkou až 64 palcov plánovaná na jar budúceho roku. Výrazné investície do novej technológie sú dôkazom pokračujúceho úsilia spoločnosti Canon o udržanie pozície lídra v oblasti digitálnej grafickej tlače. Vďaka svojmu vysoko oceňovanému a úspešnému modelovému radu Océ Arizona sa navyše Canon už etabloval i ako popredný hráč na trhu s UV flatbed tlačiarňami.

„Tešíme sa na to, ako v nasledujúcich mesiacoch na významných európskych akciách pre predajcov i zákazníkov našu najnovšiu prelomovú technológiu predvedieme v konkrétnych zariadeniach,“ dodáva Jeppe Frandsen.¹ Studie IT Strategies, Wide Format Ink Jet Graphics Summary 2015
² Studie Wide Format Printing Critical Element in the Communications Mix, InfoTrends, 2013