Nový Wi-Fi adaptér W-E1 na prenos snímok pri práci v teréne

BRATISLAVA, 25. augusta 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila špecializovaný Wi-Fi adaptér W-E1 určený pre digitálne zrkadlovky EOS 7D Mark II¹, EOS 5DS¹ a EOS 5DS R¹. Nové príslušenstvo prináša používateľom slobodu bezdrôtového prenosu snímok priamo z kompatibilných digitálnych zrkadloviek systému EOS² do chytrých zariadení s operačnými systémami iOS a Android alebo do osobných počítačov – kdekoľvek a kedykoľvek, teda i na cestách. Nový adaptér navyše umožňuje i diaľkové fotografovanie, ktoré je skvelé pri snímaní z jedinečných uhlov i pri fotení krajiny a divokej prírody.

Konektivita v kompaktnom prevedení
Prenosný a veľmi ľahký Wi-Fi Adapter W-E1 má veľkosť karty typu SD a funguje v slote pre pamäťovú kartu na kompatibilných digitálnych zrkadlovkách systému EOS2, čo umožňuje súčasné využitie dvoch pamäťových kariet.  Nový adaptér ponúka maximálne pohodlie – fotografi si môžu snímky prehliadať na tablete alebo monitore, z chytrých zariadení ich prenášať na web a priamo v teréne ukladať ich kópie do externého úložiska.

Maximálna kontrola vďaka diaľkovému fotografovaniu
Wi-Fi adaptér W-E1 umožňuje prostredníctvom chytrých zariadení fotografovať vzdialene – stačí využívať aplikáciu Canon Camera Connect. Diaľkové fotografovanie je k dispozícii i z osobných počítačov a počítačov Macintosh, a to pomocou nástroja EOS Utility. Maximálny dosah bezdrôtového signálu je v prípade nového adaptéru celých 10 metrov. Vďaka okamžitému vzdialenému náhľadu na snímanú scénu a diaľkovému ovládaniu fotoaparátu vrátane spúšte, nastaveniu expozície a zaostrovaniu, je využitie bezdrôtovej komunikácie ideálne ako pri fotení divokej prírody z minimálnej vzdialenosti, tak i pri bezdrôtovom fotografovaní v štúdiu.

Štandardne k modelu EOS 7D Mark II
V súlade s trvalou snahou spoločnosti Canon zlepšovať možnosti konektivity svojich produktov bude nový Wi-Fi adaptér W-E1 od októbra 2016 štandardnou súčasťou  dodávky digitálnej zrkadlovky EOS 7D Mark II. Pokročilí fotografi tak vďaka tomu získajú možnosť ovládať fotoaparát bezdrôtovo a na cestách prenášať do externých úložísk a zariadení svoje fotografie i filmy vo formáte mp4.

Kľúčové vlastnosti Wi-Fi adaptéra W-E1:

  • Diaľkové fotografovanie pomocou Wi-Fi až do vzdialenosti 10 metrov
  • Okamžité vzdialené sledovanie záberu prostredníctvom režimu živého náhľadu
  • Prenos snímok do chytrých zariadení i osobných počítačov a počítačov Macintosh
  • Ultra prenositeľná konštrukcia v podobe pamäťovej karty typu SD – Wi-Fi konektivitu tak môžu mať používatelia k dispozícii kdekoľvek a kedykoľvek
  • Priame prepojenie so zariadením i možnosť využitia existujúcej bezdrôtovej siete


¹ Pre všetky kompatibilné modely je potrebná aktualizácia firmware. Pre Canon EOS 7D Mark II bude nový firmware k dispozícii v priebehu septembra 2016 a pre fotoaparáty EOS 5DS i EOS 5DS R potom v priebehu novembra 2016.
² Vyžaduje aktualizáciu firmware