Nové tlačiarne i-SENSYS prinášajú rýchlu tlač v profesionálnej kvalite, a pomáhajú tak firmám s využitím ich podnikateľského potenciálu

BRATISLAVA, 3. mája 2016 – Spoločnosť Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, uvádza dve nové modelové série čiernobielych multifunkčných tlačiarní pre formát A4. Canon tak reaguje na požiadavky, ktoré podniky kladú na oblasť tlače a spracovanie dokumentov. Popri najdôležitejšej funkcionalite v podobe tlače, kopírovania a farebného skenovania sa môžu nové zariadenia i-SENSYS MF410 a i SENSYS MF510 pochváliť i radom ďalších funkcií a vlastností i vysokou rýchlosťou, navyše v kompaktnom a intuitívnom designe.


„Spoločnosť Canon vždy robila maximum pre to, aby svojim zákazníkom pomohla odhaliť a využiť celý ich potenciál,“ hovorí Daniel Míka, B2B Marketing Director v spoločnosti Canon CZ. Produkty a služby z nášho portfólia predstavujú pre náročné firmy so záujmom o vlastný rast a rozširovanie svojich podnikateľských schopností preverené a škálovateľné riešenie, ktoré môže skutočne naplniť ich požiadavky a potreby. Nové modelové série i-SENSYS MF510 a i-SENSYS MF410 sú skvelým príkladom rýchlych a vysoko produktívnych strojov, ktoré sú nielen dostatočne robustné na splnenie náročných podnikových požiadaviek, ale tiež dostatočne kompaktné na to, aby  ich firmy mohli umiestniť i do malých alebo stredne veľkých kancelárií.” 

Stredobodom záujmu je firemná produktivita
Nové modelové série i-SENSYS MF510 a i-SENSYS MF410 sú ideálne zariadenia pre rastúce pracovné skupiny, ktoré vyžadujú konkurencieschopné prevádzkové náklady a stále väčší objem čiernobielej produkcie. Vďaka rýchlosti tlače 33¹ až 40² strán za minútu a duplexnému automatickému podávaču dokumentov môžu nové zariadenia ponúknuť rýchlu produkciu výstupu vo vysokej profesionálnej kvalite. Najnovšie zariadenia navyše podporujú vzdialenú správu, ktorá umožňuje minimalizovať zásahy zo strany IT tímov priamo na konkrétnom pracovisku, a ešte viac tak optimalizovať pracovnú produktivitu. Súčasťou nových modelov je aj dotykový farebný displej LCD s jednoduchým a veľmi intuitívnym ovládaním.

Najnovšie zariadenia významne zjednodušujú digitalizačný workflow – popri skenovaní do e-mailu a zložky umožňujú i skenovanie bez využitia osobného počítača, a to do USB, zdieľaných sieťových zložiek, FTP úložísk alebo e-mailu. Skenovacie možnosti zahŕňajú i priame skenovanie do obľúbených cloudových služieb a mobilných zariadení, stačí využiť zadarmo dostupnú desktopovú alebo mobilnú aplikáciu.

„Nové modely i-SENSYS sme navrhli s ohľadom na maximálnu kompatibilitu a používateľskú prívetivosť,“ pokračuje Daniel Míka. „Naše najnovšie zariadenia umožňujú skenovanie do e-mailu i skenovanie do zložky, a podporujú tak digitalizáciu i bezproblémové využitie v rámci dokumentových workflow. Výsledkom je optimálna produktivita ako v prípade práce priamo v kanceláriách, tak i na cestách. Tonerové kazety typu všetko v jednom zaisťujú spoľahlivosť a stále rovnako vysokú kvalitu tlače bez potreby údržby a pri zachovaní maximálnej jednoduchosti správy. A kompatibilita s riadenými tlačovými službami MPS zaisťuje možnosť škálovania v závislosti od rastu firmy.“

Vylepšená konektivita pre väčšiu efektivitu kancelárií
Kompatibilita s platformou Canon uniFLOW prináša zákazníkom funkcionalitu podnikových riešení pri menších nárokoch na pracovný priestor a umožňuje naplno využívať výhody tejto platformy pro správu výstupov. Zariadenia modelových sérií i-SENSYS MF510 a i-SENSYS MF410 sú navyše kompatibilné i s tlačovými jazykmi podľa priemyselných štandardov PCL5c/6 a Adobe PostScript, a zákazníci ich tak môžu jednoducho a bezproblémovo integrovať do aktuálnej spravovanej sieťovej infraštruktúry. Vďaka podpore novej technológie Canon NFC Touch & Print³ môžu pracovníci pre rýchle pripojenie k najnovším modelom a následnej tlače využiť i svoje kompatibilné⁴ chytré telefóny alebo tablety, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie Canon PRINT Business.

Obe modelové série umožňujú pomocou zadarmo dostupných aplikácií nahrávať naskenované dokumenty do cloudových aplikácií vrátane služieb Dropbox a Google Drive. Nové zariadenia sú kompatibilné i so službou Google Cloud Print a podporujú tiež technológie Apple AirPrint a Mopria. Tieto vlastnosti a funkcie umožňujú firmám všetkých veľkostí pracovať efektívnejšie i spravovať, tlačiť a skenovať dokumenty pomocou mobilných zariadení i na cestách.

Globálna udržateľnosť
Používatelia zariadení z modelových sérií i-SENSYS MF510 a i-SENSYS MF410 môžu využívať výhody oceňovaného programu spoločnosti Canon na recykláciu tonerových kaziet. Používatelia tak majú k dispozícii bezplatný, jednoduchý a hlavne k životnému prostrediu zodpovedný spôsob, ako recyklovať svoje prázdne tonerové kazety značky Canon.

Modelové série i-SENSYS MF510 a i-SENSYS MF410 budú v Európe v predaji od júna 2016.

Kľúčové vlastnosti modelovej série i-SENSYS MF510:

 • Tlač, kopírovanie a skenovanie
 • Faxovanie (iba model MF515x)
 • Automatická obojstranná tlač
 • Farebný dotykový displej s uhlopriečkou 8,9 cm (3,5 palca)
 • Rýchlosť tlače 40 strán za minútu
 • Podpora služby E-maintenance
 • Wi-Fi konektivita
 • Podpora technológií AirPrint a Mopria
 • Kompatibilita so službou Google Cloud Print
 • Kompatibilita s platformou uniFLOW
 • Podpora tlačový jazykov PCL5c/6 a Adobe PostScript

Kľúčové vlastnosti modelovej série i-SENSYS MF410:

 • Tlač, kopírovanie a skenovanie
 • Faxovanie (iba modely MF416dw a MF419x)
 • Automatická obojstranná tlač
 • Farebný dotykový displej s uhlopriečkou 8,9 cm (3,5 palca)
 • Rýchlosť tlače 33 strán za minútu
 • Podpora služby E-Maintenance
 • Kompatibilita s technológiou NFC Touch & Print (iba model MF416dw)
 • Podpora technológií AirPrint a Mopria
 • Kompatibilita so službou Google Cloud Print
 • Kompatibilita s platformou uniFLOW (iba modely MF418x a MF419x)
 • Podpora tlačových jazykov PCL5c/6 a Adobe PostScript


¹ Modely série MF410
² Modely série MF510
³ Iba model MF416dw
⁴ Zariadenia s operačným systémom Android, ktoré podporujú NFC