A herd of zebras at a watering hole in Nairobi National Park, Kenya taken by Georgina Goodwin.

FOTOGRAFOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

Cestovanie naľahko: fotografujte prírodu s kompaktným fotoaparátom PowerShot SX740 HS

Veverička preskakuje z konára na konár, jeleň ustráchane všetko sleduje spoza stromov, červienka visí na kŕmidle – fotografovanie voľne žijúcich zvierat si vyžaduje rýchle reakcie a schopnosť priblížiť sa čo najbližšie, no nikoho nevystrašiť. Nezáleží na tom, či ste na prechádzke, sedíte v záhrade alebo ste vycestovali na safari, vďaka vreckovému fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS so 40-násobným optickým zoomom a rozlíšením 4K sa priblížite k miestu diania a zachytíte dokonalý záber.

Toto je päť dôvodov, pre ktoré je tento ľahký kompaktný fotoaparát so zoomom ideálny, keď cestujete naľahko.

1. Zachyťte dej, ktorý sa odohráva v diaľke, vďaka 40-násobnému zoomu

Pakone na planine v národnom parku Nairobi National Park v Keni. © Georgina Goodwin
Vďaka výkonnému 40-násobnému optickému zoomu a technológii ZoomPlus je tento záber pakoňov v Keni zreteľný a zaostrený napriek priblíženiu. © Georgina Goodwin

Výkonný 40-násobný optický zoom fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS zaistí, aby ste sa k zvieratám nemuseli príliš priblížiť a riskovať, že ich odplašíte. Snímanie na diaľku vám umožní prekovať jednu z najväčších prekážok pri fotografovaní divokej prírody. Funkcia ZoomFraming Assist vám pomôže dostať objekt do rámčeka a technológia ZoomPlus digitálne zdvojnásobí optický zoom, vďaka čomu dosiahnete až 80-násobnú hodnotu.

2. Prenosné zariadenie do vrecka

S kompaktným fotoaparátom vám nič neunikne, pretože si ho môžete vziať so sebou všade – do lesa či na pole, na safari alebo na pobrežie. Ľahký fotoaparát Canon PowerShot SX740 HS má hrúbku necelé 4 cm a pohodlne sa vám vojde do vrecka, preto ho budete mať v prípade potreby vždy poruke. Bude pripravený zachytiť dravce krúžiace nad obzorom alebo líšku ukrývajúcu sa v tieňoch mestských uličiek. Možnosti s týmto kompaktným spoločníkom sú nekonečné: môžete zachytiť snímky divokej prírody vo vysokom rozlíšení kedykoľvek a kdekoľvek.

3. Z viacerých uhlov

Výklopný LCD displej fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS vám umožní zachytiť dokonalé selfie v prírode najmä v spojení s režimom Autoportrét. Displej, ktorý možno vyklopiť pod uhlom 180 stupňov, je neuveriteľne všestranný a umožní vám napríklad snímať zábery od boku bez skláňania sa a neustále sledovať obraz, ktorý snímate.

4. Zdieľanie vlastných záberov

Detailný záber jedného zo 60 nosorožcov v národnom parku Nairobi National Park s dvoma kľuváčmi žltozobými, ktoré ich zbavujú parazitov na chrbte. Takéto zábery sú ideálne na to, aby ste sa o ne podelili s priateľmi na sociálnych médiách. © Georgina Goodwin

Ak sa radi podelíte o svoje fotografie s priateľmi a rodinou, možnosť pripojenia cez rozhranie Bluetooth a Wi-Fi zaistí pripojenie fotoaparátu Canon PowerShot SX740 HS k vášmu smartfónu, ktoré už asi ani nemôže byť jednoduchšie. Jednoducho použite funkciu Auto Transfer v aplikácii Canon Camera Connect a zakrátko budete prenášať obrázky do svojho telefónu alebo tabletu a posielať ich na sociálne médiá alebo svojim blízkym. Aj v prípade, že fotografujete iba pre radosť zo samotného fotenia, táto funkcia vám veľmi pomôže, pretože vám skutočne spríjemní zálohovanie najnovších fotografií v počítači.

Pri výbere kompaktného modelu nemusíte robiť kompromisy v kvalite videa. Malý, no výkonný fotoaparát Canon PowerShot SX740 HS sníma úžasné videá v rozlíšení 4K, zachytáva drsnú srsť zvierat alebo zložité vzory pier vtákov. Toto vysoké rozlíšenie v kombinácii s optickým stabilizátorom obrazu umožňuje fotografovať v tejto kvalite, aj keď ste na cestách. K dispozícii sú aj možnosti na neskoršie snímanie záberov zo záznamu alebo snímanie časozberných videozáznamov – ideálne na zachytenie dramatického západu slnka.

Autorka:Tamzin Wilks

Súvisiace články
A man standing among the trees using the PowerShot ZOOM.

FOTOGRAFOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

Ponorte sa do prírody

Fotograf divokej prírody Tolga Aktas hovorí o tom, ako vám PowerShot ZOOM môže pomôcť žiť v prítomnom okamihu.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

FOTOGRAFOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

Rady ako snímať fotografie prírody

Tipy a techniky, ktoré vám pomôžu posunúť fotografovanie divokej prírody na novú úroveň a vyťažiť z fotoaparátu a objektívov Canon maximum.

Powerful and fast wildlife photos with the Canon EOS 90D

FOTOGRAFOVANIE DIVOKEJ PRÍRODY

Pôsobivé a dynamické fotky divokej prírody s fotoaparátom Canon EOS 90D

Fotograf Markus Varesvuo si pri úchvatných chvíľach v divokej prírode, ktoré často pretrvajú iba okamih, zamiloval rýchly model Canon EOS 90D. Pozrite si pôsobivé výsledky, ktoré zachytil.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky