A person printing on a Canon PIXMA printer from a tablet using the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.

TIPY NA TLAČ

Osloboďte s aplikáciou Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon nový tvorivý potenciál

Vďaka technológii je dnes príliš jednoduché nafotiť za niekoľko rokov tisíce digitálnych snímok a viac im nevenovať priveľa pozornosti. Ale čo keby ste mohli všetkým týmto obrázkom vdýchnuť život? Aplikácia Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon ponúka jednoduchý, ale mimoriadne tvorivý a osobný spôsob, ako premeniť obľúbené fotografie na štýlové výtlačky alebo jedinečné darčeky – tlač je nielen ľahká, ale aj zábavná!

Aplikácia je kompatibilná s mnohými tlačiarňami Canon vrátane tých z radu PIXMA. Možno ju používať na rôznych zariadeniach vrátane smartfónov a tabletov (iOS a Android) a k dispozícii je aj počítačová verzia pre používateľov PC a systému Mac. Ak chcete rýchlo pripojiť tlačiareň k aplikácii, kliknite na ikonu tlačiarne v hornom rohu domovskej obrazovky a zo zoznamu dostupných tlačiarní vyberte svojej zariadenie Canon.

A flat lay image of a hand holding a smartphone, an envelope, calendar, note paper and printed pictures.
Vytvárajte prispôsobené výtlačky, karty a plagáty do školy či ako darčeky pre členov rodiny. Pomocou aplikácie môžete tiež upravovať fotografie predtým, ako ich nahráte na sociálne médiá.

Výber obrázkov

A person uses the Canon Easy-PhotoPrint Editor App.
Obrázky si môžete vybrať zo všetkých vašich úložiskových platforiem vrátane sociálnych médií či katalógu vášho smartfónu.

Keď nastane čas výberu obrázkov, s ktorými chcete pracovať, aplikácia Easy-PhotoPrint Editor od spoločnosti Canon je vybavená širokou škálou možností. Obrázky a dokumenty môžete vyberať priamo zo svojho zariadenia (kliknutím na možnosť „Browse“ (Prehľadávať)) alebo z množstva obľúbených externých cloudových služieb a platforiem sociálnych médií vrátane image.canon, Dropbox, Facebook, Google Drive, Instagram a OneDrive. Táto užitočná vlastnosť skutočne šetrí čas, ak máte veľa obrázkov uložených na rôznych platformách.

Ak ste začali pracovať so šablónou a chcete sa k nej neskôr vrátiť, jednoducho stlačte možnosť „Save“ (Uložiť) a váš projekt sa uloží pod kartu „Your Items“ (Vaše položky) na domovskej obrazovke. Pre rýchly a ľahký prístup môžete tiež pridať svoje obľúbené šablóny do ponuky „Favourites“ (Obľúbené) kliknutím na symbol hviezdičky. Ďalšou funkciou šetriacou čas je nástroj na filtrovanie šablón (k dispozícii pod každým nastavením hlavnej ponuky), ktorý umožňuje vyberať šablóny na základe rôznych kategórií vrátane veľkosti papiera a počtu obrázkov.

Prispôsobovanie obrázkov

A flat lay image of a PIXMA printer, printing out holiday pictures, surrounded by other printed pictures.
Vďaka aplikácii Canon Easy-PhotoPrint Editor si môžete prispôsobiť svoje obrázky a vytvoriť personalizované pozdravy z dovolenky či pozvánky na oslavu.

Aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor je intuitívna aplikácia jednoduchá na používanie, ktorá zaujme každého, kto rád tvorí, či je mladý, alebo starý. Pri tlači a prispôsobovaní fotografií je k dispozícii viacero možností, ktoré je možné vybrať na domovskej obrazovke.

Pre rýchlu a jednoduchú tlač jednotlivých obrázkov vyberte položku „Photos“ (Fotografie). Tým sa vám naskytne možnosť obrázok orezať alebo pridať štýlový efekt filtra. Ak si chcete ďalej prispôsobovať svoje obrázky, odporúčame vám zvoliť možnosť „Photo Layout“ (Rozloženie fotografie), ktorá vám umožní pridať špeciálne efekty, ako je úprava farby pozadia, vloženie textu, pridanie fotorámčeka či použitie kreatívneho nástroja „Stamps“ (Pečiatky) (tieto možnosti ponúkajú aj mnohé iné motívy šablón). Nástroj „Stamps“ (Pečiatky) obsahuje rôzne grafické ikony, ako sú šípky, rečové bubliny, zvieratá, čísla a symboly, s ktorými môžete každej fotomontáži dodať jedinečný a umelecký nádych.

Tvorba koláží

Aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor bola vytvorená so zreteľom na celú rodinu – a možnosť Scrapbook (Album) vám umožní zbierať spomienky na špeciálnu udalosť v jedinečnom albume pre vlastné potešenie alebo ako darček blízkym.

Môžete si vybrať motívy baliaceho papiera určené na tlač a prispôsobiť si ich dekoratívnymi pečiatkami, textami a obrázkami pre výsledok šitý na mieru. Pri používaní šablóny na viacero nálepiek nezabudnite zrušiť začiarknutie políčka „Add the same image to all frames“ (Vložiť ten istý obrázok do všetkých rámčekov), ak chcete použiť rôzne zábery. Nálepky si môžete opäť prispôsobiť pomocou rámčekov, pečiatok, textu a farieb pozadia na dosiahnutie jedinečného vzhľadu.

Spravovanie obchodných a osobných záležitostí

A fridge with pictures, posters, notes and magnets stuck to it.
Môžete si vytvoriť a vytlačiť plagáty z obľúbených fotografií, pričom máte na výber z množstva motívov, aby sa čo najlepšie hodili na danú udalosť či obchodnú záležitosť.

Aplikácia Canon Easy-PhotoPrint Editor je užitočná nielen pre rodinné momentky a veselé fotografické projekty, ale možno ju využiť aj na správu obchodných a osobných záležitostí. Ponúka napríklad šablóny na plagáty, ako aj obchodné a bezpečnostné motívy, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojej oblasti podnikania. Medzi ostatné možnosti patrí tlač identifikačných fotografií, návrh vlastných vizitiek či vytvorenie kalendára so šablónami na jeden, 6 alebo 12 mesiacov.

Vďaka technológii smartfónu a kreatívnym aplikáciám, ako je Canon Easy-PhotoPrint Editor, môže byť tlač vašich obrázkov zábavný a kreatívny proces. Je skvelé mať tento nástroj poruke, či už na obchodné, alebo osobné účely. S tlačiarňou Canon PIXMA tento spôsob tlače nielen šetrí čas, ale zároveň vám umožňuje premeniť špeciálne digitálne momenty na drahocenné výrobky, z ktorých sa budete tešiť tak vy, ako aj ostatní.

Autorka: Claire Gillo

Súvisiace články
A woman with her back to the camera uses a tablet. A Canon printer is on a desk in the background.

TLAČ

Používajte bezdrôtové pripojenie v domácej kancelárii a tlačte odkiaľkoľvek

Bezdrôtová tlačiareň znamená, že nemusíte byť za stolom počas práce alebo štúdia z domova. Nastavenie je jednoduché – pozrite si, ako na to.

The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

TIPY NA TLAČ

Najčastejšie otázky o tlačiarni, atramente a papieri

Odborník spoločnosti Canon, Suhaib Hussain, odpovedá na najčastejšie otázky o technológii tlačiarne, atramente a papieri.

Printer fun for everyone

KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte si fotokalendár

Prispôsobte si a vytvorte fotokalendár plný cenných spomienok.

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky