A table is filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

Tlač na kreatívne projekty

Predvianočný čas je dokonalý pre kreatívne projekty – pozrite si šesť nápadov, na ktoré môžete využiť tlačiareň.

Mnohí z nás si už od detstva spájajú sviatky s kreatívnymi papierovými výtvormi. Výroba vlastných vianočných darčekov a ozdôb je bez ohľadu na vek zábavným a oddychovým spôsobom, ako tráviť čas s blízkymi, a zároveň pritom môžeme pre rodinu a priateľov pripraviť skutočne osobné darčeky. Pri ručných prácach si tiež nájdete čas pre seba a chvíľu oddychu od hektických predvianočných príprav.

Či už sa chystáte niečo vytvoriť s rodinou alebo sami, nová online služba spoločnosti Canon, Creative Park, prináša široký rad šablón, ktorý si môžete jednoducho vytlačiť, zložiť a vytvoriť z nich darčekové škatuľky, adventné kalendáre alebo hračky pre deti. Potrebujete len tlačiareň, papier a základné papierenské nástroje (zoznam nájdete nižšie). Vybavte sa čerstvými medovníkmi a svet okolo vás zastane – je čas na ručné práce.

Čo budete potrebovať:

1. Výroba vlastných vianočných ozdôb

Two homemade cardboard snowman decorations, one with a blue scarf and one with red.

Vyzdobte si domov hviezdami, zvončekmi, vianočnými pančuchami alebo Mikulášmi – v časti Domácnosť v službe Creative Park si môžete vybrať z množstva vianočných ozdôb, ktoré si môžete jednoducho vytlačiť, vystrihnúť a zložiť. Títo milučkí snehuliaci budú vyzerať úžasne na stromčeku alebo na krbe. Stačí si vytlačiť šablónu a postupovať podľa ilustrovaných pokynov.

Tip: Skôr ako začnete lepiť, zohnite papier na vyznačených čiarach a podľa potreby ho poohýbajte.

2. Odpočítavajte dni do Vianoc s ručne vyrobeným adventným kalendárom

A homemade advent calendar shaped like a Christmas house.

Obchody sú plné adventných kalendárov, ale žiadny nie je taký osobný ako ten, ktorý si vyrobíte sami. Či už chcete rozmaznať svojich blízkych alebo obdarovať kolegov v práci, týmto jedinečným ručne vyrobeným kalendárom plným sladkostí určite urobíte dojem.

Tip: Aby ste si nepomýlili strany kalendára, napíšte si na každú zozadu ceruzkou číslo.

3. Darujte osobnejšie darčeky v ručne vyrobených darčekových škatuľkách

Súvisiace články
Christmas card printing

TLAČ A KREATÍVNE PROJEKTY

Tlač vianočných pohľadníc

Navrhnite si vlastné sviatočné fotky a vytlačte si na mieru prispôsobené vianočné pohľadnice.

How to shoot festive pet portraits

PORTRÉTY DOMÁCICH ZVIERAT

Ako snímať sviatočné fotografie domácich zvierat

Naučte sa dosahovať čo najlepšie výsledky pri fotografovaní domácich zvierat a snímať sviatočné vianočné portréty pomocou týchto skvelých tipov.

Lena Petrova's top 10 Christmas photography tips

RODINNÁ FOTOGRAFIA

10 najlepších tipov na vianočné fotografie od Leny Petrovovej

Rodinná fotografka prináša 10 tipov na zábavné a prirodzené portréty, s ktorými zachytíte ducha Vianoc.

Three homemade decorative gift boxes in different shapes.

Výroba ručne vyrábaných škatuliek je zábavná a jednoduchá, vaše darčeky navyše budú o to viac výnimočné a ešte k tomu aj ušetríte. V službe Creative Park nájdete darčekové škatuľky v tvare vianočných stromčekov a hviezd, elegantné sviatočné darčekové škatuľky alebo kopec zábavných a ozdobných škatuliek, ktoré môžete používať celý rok. Dokonca si môžete vytlačiť vlastné menovky alebo nezabudnuteľné vianočné 3D pohľadnice.

Tip: Jednotlivé časti zlepte v poradí podľa čísel.

4. Bavte sa s vlastnými ručne vyrobenými hrami

A homemade block puzzle depicting Santa on his sleigh being drawn by two reindeer in a winter scene.

Sviatky sú plné emócií, preto je dôležité vymyslieť aktivitu, ktorá scelí rodinu. V službe Creative Park nájdete šablóny na tvorbu mnohých hier, ktoré si môžete sami zložiť a zahrať s rodinou. Okrem vianočných skladačiek tu nájdete skladačky pre najmenších, geometrické skladačky pre staršie deti a hry ako bingo alebo ruleta, pri ktorých sa zabaví celá rodina.

Tip: Pri lepení malých častí použite pinzetu.

5. Vyzdobte detskú izbu ručne vyrobenými vianočnými hračkami

A variety of homemade Christmas decorations including Santa, a reindeer, and a mobile with a twirling Christmas tree and snowflakes.

Hračky pre bábätká nemusia byť len z obchodu. Vďaka tomuto krásnemu kolotoču s točiacim sa vianočným stromčekom a snehovými vločkami nádherným a osobným spôsobom vianočne vyzdobíte detskú izbu bábätka svojich blízkych. V službe Creative Park tiež nájdete kolotoče s inými témami, napríklad slony, vtáčiky, balóny alebo vesmír.

Tip: Papier jednoducho zahnite pomocou pravítka a ostrého objektu (napr. starého guľôčkového pera, ktoré už nepíše), aby boli záhyby výraznejšie.

6. Vyrobte hračky pre malého prieskumníka

A papercraft model stegosaurus.

Či už vaše deti práve fascinujú dinosaury, veľké cicavce, vtáky, lietadlá alebo vlaky, v službe Creative Park nájdete dosť figúrok, aby ste zaujali každé zvedavé dieťa. Hračky si môžete vytlačiť a zložiť sami, zveriť ich výrobu do rúk detí alebo môžete šablóny podarovať kreatívnemu dieťaťu spolu s nástrojmi na ručné práce, napr. lepidlom a nožnicami.

Tip: Lepidlo nanášajte pomocou špáradla. Tenká vrstva lepidla lepšie ukáže.

Autorka: Kathrine Anker

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky