Cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer

Tlač a kreatívne výtvory

Vymýšľajte, vytvárajte a vyrábajte s @paperboyo

Asi nikoho neprekvapí, že Rich McCor, známejší pod instagramovou prezývkou Paperboyo, miluje papier.

A takmer pol milióna ľudí sleduje, čo všetko s ním dokáže.

Zadanie bolo jednoduché – buďte tvoriví, zabavte sa a robte, čo vám napadne.

„Veľmi ma nadchlo, keď ma spoločnosť Canon oslovila, aby som pri svojej kreatívnej činnosti využil ich tlačiareň PIXMA TS5350 Series spolu so sortimentom papiera PIXMA. Vďaka tejto príležitosti sa mi otvorili úplne nové možnosti. Moja tvorba so šablónami ma skutočne baví, ale stále je tu množstvo vecí, ktoré by som chcel vyskúšať. Výzva spoločnosti Canon pre mňa znamenala zábavnú odchýlku od toho, čomu sa venujem už dlhšie.

„Na tomto zadaní sa mi veľmi páčilo, že som mohol tvoriť s papierom, zachovať si svoj štýl a zmysel pre humor, a zároveň si vyskúšať nové veci a preskúmať rozličné metódy, do ktorých by som sa normálne nepúšťal.“

Picture of hashtag #liveandcreate printed on PIXMA TS5350 printer.

Prvá vec, ktorú @paperboyo ocenil, bola kvalita fotografií z tlačiarne PIXMA TS5350 Series.

„Skoro som zabudol, aký výrazný efekt môže mať dobre vytlačená fotografia ‒ keď som vytlačil niekoľko skúšobných snímok na lesklý fotografický papier, ich kvalita ma skutočne ohromila. Pri tlači fotografií sa zvyčajne spoliehate na lesklý papier, a nečakal som, že rovnakú kvalitu môžem dosiahnuť aj s obojstranným matným papierom ‒ ale bolo to tak. Pôsobí to veľmi retro a štýlovo!“

Tiež ho prekvapilo, koľko spontánnych nápadov v ňom vyvolali rôzne druhy papiera.

„Niektoré moje koncepty fungovali, iné nie, ale bolo zábavné vymýšľať stále niečo nové. Viacero nápadov som použil z priečinku, ktorý mám v počítači označený ako „Nápady, ktoré chcem raz vyskúšať!“ Bolo veľmi osviežujúce kombinovať staré nápady s novými.

„Napríklad video príbeh, ktorý som uverejnil na svojej instagramovej stránke, mohol mať trvanie aj 5 minút, keby som doň zahrnul všetky svoje nápady. Nakoniec som použil predmety, ako ceruzky či písmená, ktoré vyskakujú z papiera, a výsledný efekt bol oveľa lepší, ako som pôvodne očakával. Hlavne preto, že výtlačky 2D snímok boli tak detailné, že navodzovali realistický 3D dojem, s akým som sa ešte nestretol.

„Inšpiráciou pre tento nápad bola moja láska ku kúzelníckym trikom, optickým ilúziám a fotografiám s falošnou perspektívou. Základ môjho Paperboyo umenia vychádza z môjho vzťahu ku kúzlam a ilúzii. Vďaka fotografickému papieru som mohol oživiť svoju starú záľubu, ktorej som sa nevenoval už pekných pár rokov.

Jedným z nápadov, ktoré mal @paperboyo už dávnejšie v zásobe, bolo vytlačiť šablóny v typickom Paperboyo štýle na tričká tak, aby posúvaním vrecka vytvárali dojem pohybu.

 GIF of cat printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„V minulosti som sa o tom bavil s viacerými ľuďmi, ktorí sa venovali tlači na tričká. Všetci mi hovorili, že práca s vreckami je príliš náročná a nákladná, a nikomu sa do toho nechcelo. Takže sa mi tento nápad nikdy nepodarilo zrealizovať.“

Vďaka nažehľovacím fóliám na látky získal možnosť experimentovať s týmto dlho odkladaným nápadom. Konečne sa mu ho podarilo zrealizovať.

GIF of Koala printed in pocket of T-Shirt using Fabric Iron-On Transfers.

„Výsledok bol oveľa lepší, ako som čakal, kresby boli naozaj výrazné, vyzerali profesionálne a ich vytváranie bolo nakoniec veľmi jednoduché, čo ma po všetkých diskusiách s tlačiarmi pomerne prekvapilo.“

@paperboyo bol nadšený z reakcií na jeho výtvory.

„Prácu s tlačiarňou PIXMA TS5350 Seriesoriginálnymi médiami od spoločnosti Canon som si skutočne užil. Zábavný aspekt tlače na kreatívne projekty sa prejavil nielen jej výsledkami, ale aj úžasnými komentármi, ktoré som dostal od ľudí.

„V budúcnosti budem určite pokračovať v experimentoch s origami, fázovou animáciou, a najmä s tričkami.

Nehávajte a nechajte sa inšpirovať nápadmi od @paperboyo, vymýšľajte, vytvárajte, vyrábajte a podeľte sa s nami o svoje nápady pomocou hashtagu #LiveAndCreate.

Súvisiace články
Printer fun for everyone

KREATÍVNA TLAČ

Zábava na tlačiarni pre každého

Šesť spôsobov, ako môže tlačiareň PIXMA dodať energiu vašej domácnosti, vašim rodinným aktivitám a vašim zariadeniam.

A lemon hovers in the air above an illustrated print of a tennis player about to serve. The effect makes it look as if the player is about to hit the lemon.

KREATÍVNA TLAČ

Hravé výtlačky s Paperboyo

Hrajte sa, tlačte a zdieľajte: hviezda Instagramu Paperboyo experimentuje s tlačiarňou Canon SELPHY Square QX10.

Create a papercraft safari

KREATÍVNA TLAČ

Vytvorte si papierové safari

Vytlačte si vlastnú rodinnú aktivitu so zvieratami so službou Creative Park spoločnosti Canon a nechajte sa inšpirovať prírodou.

Súvisiace produkty

Súvisiace články

„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky príbehy