PRENOSNÉ KAMERY

Ideálny spoločník pri ďalšom dobrodružstve: Canon IVY REC

Malá, ľahká a prenosná – pozrite sa, ako akčná kamera Canon IVY REC dostála svojej výzve počas náročného skalolezeckého snímania.
Horolezkyňa Molly Thompsonová-Smithová stojaca na skale a pozerajúca sa cez hľadáčik akčnej kamery Canon IVY REC.

Dobrodružstvo umožňuje utiecť od každodenného života, vyskúšať si pobyt v prírode a žiť pre danú chvíľu. Či už lozíte po horách, prechádzate sa po lese, alebo splavujete rieku na kajaku, super prenosná a odolná kamera Canon IVY REC s vami bude vždy držať krok. Je navrhnutá tak, aby sa sponou uchytila o ruksak, opasok či postroj. Odolná proti nárazom1 a vodotesná2 kamera Canon IVY REC umožňuje cyklistom, turistom, horolezcom aj rafterom nechať objemné kamery a drahé smartfóny doma a jednoducho snímať za pochodu.

Kameru Canon IVY REC sme vložili do silných a pohotových rúk Molly Thompsonovej-Smithovej, 22-ročnej profesionálnej horolezkyne, a požiadali sme ju, aby ju vyskúšala pri prekonávaní niektorých z najznámejších skál v britskej oblasti Peak District. A tu je výsledok.

Upni a choď

Horolezkyňa Molly Thompsonová-Smithová si dáva na ruky kriedu pred výstupom.

Horolezkyňa Molly Thompsonová-Smithová sa pri výpravách snaží mať minimum výstroja a potrebuje vybavenie, ktoré nebude mať veľkú hmotnosť.

Lezecké topánky, lano a karabína na zemi vedľa akčnej kamery Canon IVY REC upevnenej k spone opaska.

Spona na ľahkej kamere Canon IVY REC vám umožňuje upevniť ju k opasku alebo ruksaku, takže nepotrebujete ani vrecká.

„Myslím si, že mať niečo malé a prenosné je čoraz dôležitejšie pre ľudí, ktorí chcú tráviť celé dni vonku,“ hovorí Molly. „Keď idem liezť, mám so sebou topánky, chrániče, postroje… je toho veľa, čo potrebujem.

Pri lezeckom výlete vo Francúzsku mal výstup na skalný útes podobu hodinového stúpania nahor. V prvý deň som si so sebou vzala digitálnu zrkadlovku, ale na druhý deň som si pomyslela, že to vôbec za to nestojí – vôbec to nestojí za extra váhu a zabratý priestor v mojom ruksaku. Bola to však veľká škoda, pretože ten výhľad bol neuveriteľný.“

Kamera Canon IVY REC je ako stvorená pre dobrodružstvo a navrhnutá s ohľadom na prenosnosť. Má šírku len 110,5 mm a váži len 90 gramov. Sotva pridá nejakú hmotnosť do Mollynej súpravy. Spona, ktorá slúži aj ako hľadáčik, jej tiež umožnila upevniť si kameru k opasku. „Zvyknem liezť s karabínami a sponami [horolezecké nástroje] uchytenými na opasku na boku,“ hovorí, „takže malá kamera vzadu mi vôbec neprekážala.“

Malá, ale pevná

Horolezkyňa Molly Thompsonová-Smithová visiaca zo skaly s akčnou kamerou Canon IVY REC upevnenou k opasku.

Molly sa vyhýbala noseniu smartfónu pri lezení, pretože mala obavy z toho, že jej spadne. Chcela však mať možnosť robiť fotografie zo svojich dobrodružstiev.

Horolezkyňa Molly Thompsonová-Smithová lezúca po kolmej skale.

Molly chcela outdoorovú akčnú kameru, ktorou by mohla zaznamenať svoje impozantné úspechy – a kamera Canon IVY REC túto výzvu splnila nad očakávania.

Molly chce často zachytiť moment, keď vyjde na vrchol – najmä ak ide o významný úspech –, vždy má však obavy z nosenia smartfónu. „Jednoducho je to príliš stresujúce,“ hovorí. „Mala by som stále strach, že mi telefón spadne alebo sa otlčie o skalu.“

S kamerou Canon IVY REC Molly, našťastie, môže liezť bez obáv. Nielenže nemá žiadnu obrazovku, ktorá by sa mohla poškriabať, ale bola vytvorená tak, aby odolala pádu z 2-metrovej výšky1. Takisto prežije 30-minútový ponor do sladkej vody do hĺbky 2 metrov2, takže je ideálna na vodné koníčky, ako napríklad na plavbu na kanoe alebo paddleboarde.

„Keď som si kameru Canon IVY REC pripla k postroju alebo vrecku na kriedy a vedela som, že zvládne niekoľko úderov, bol to ozaj dobrý pocit,“ hovorí Molly. „Možnosť urobiť ten finálny záber hore je naozaj skvelá.“

Jednoduché použitie

Molly Thompsonová-Smithová držiaca sivú akčnú kameru Canon IVY REC.

Spona na kamere Canon IVY REC funguje aj ako hľadáčik, ktorý pomáha orámovať zábery.f A keď sa zašpiní, jednoducho ju stačí umyť obyčajnou vodou a utrieť.

Žena držiaca sivú akčnú kameru Canon IVY REC a smartfón.

Rozhrania Wi-Fi a Bluetooth v kamere Canon IVY REC vám umožňujú používať smartfón ako uzávierku na diaľkové ovládanie a okamžite zdieľať fotografie na sociálnych médiách.

Napriek tomu, že sa Molly v súvislosti s fotením označuje za amatéra, nemala žiaden problém používať kameru Canon IVY REC s rozlíšením 13 MP, ktorá dokáže snímať video v rozlíšení Full HD 1080p s frekvenciou až 60 sn./s, ako aj fotografie. „Ovládanie tejto kamery sa dá ľahko pochopiť a super jednoducho sa používa,“ hovorí. „Jednoducho ju pripnete a volič používate jednou rukou. Symboly sa vyberajú ľahko, nie je tu žiadna nešikovná dotyková obrazovka a môžete ju jednoducho utrieť, takže sa nemusíte báť toho, že ju budete chytať rukami od kriedy alebo blata.“

„Pri tréningu sa ľudia pokúšajú napodobniť podmienky vonkajších skál v telocvični,“ pokračuje Molly. „Pred objavením tejto kamery som veľakrát sedela na lane, pozerala som sa na skalu a možnosti uchytenia a myslela som si, ako rada by som si to odfotila, aby som to mohla napodobiť. Mať možnosť urobiť si reálne obrázky úchytov vo výške 40 a viac metrov je úžasné, najmä ak ide o najtvrdší oriešok lezenia. Skutočne je to veľmi užitočná kamera.“

Ak chcete vyhotoviť kreatívnejšie zábery vrátane úchvatných selfie, kamera Canon IVY REC je vybavená rozhraniami Wi-Fi a Bluetooth. Môžete ju teda pripojiť k smartfónu a bezplatnú aplikáciu Canon Mini Cam3 používať ako uzávierku na diaľkové ovládanie. Aplikácia tiež umožnila Molly potešiť jej sledovateľov. Bezprostredne po výstupe mohla preniesť svoje obrázky a videá do smartfónu a zdieľať ich na sociálnych médiách.

Cenovo dostupná kamera Canon IVY REC je k dispozícii v štyroch nápadných farbách: sivá, ružová, zelená a modrá. Môžete si teda vybrať odtieň, s ktorým bude kamera dobre rozoznateľná vo vami zvolenom teréne, či už sú to skaly, blato, piesok alebo voda. „Mám pocit, že si ju môžem zobrať so sebou všade“, dodáva Molly.


Autor: Natalie Denton

 1. Odolnosť voči nárazom pri páde z výšky dvoch metrov. Spôsoby testovania odolnosti voči nárazom sú jedinečné pre tento produkt a nezaručujú, že nemôže dôjsť k poškodeniu alebo zlyhaniu produktu.
 2. Vodotesnosť až 30 minút v hĺbke dva metre. Testované iba v sladkej vode. V prípade kontaktu s inou ako sladkou vodou sa odporúča produkt ihneď opláchnuť sladkou vodou.
 3. Použitie voliteľnej aplikácie Canon Mini Cam vyžaduje kompatibilné zariadenie na pripojenie ku kamere Canon IVY REC prostredníctvom rozhrania Bluetooth® a Wi-Fi®. Aplikácia Canon Mini Cam je k dispozícii na bezplatné prevzatie z obchodov App Store a Google Play. Môžu sa účtovať poplatky za prenos údajov. Kompatibilné s mobilnými zariadeniami so systémom iOS 11 alebo novším a so zariadeniami so systémom Android verzie 5.1 alebo novšej.

Súvisiace články

 • Surfista drží kameru IVY REC a pozerá sa cez hľadáčik.

  PRENOSNÉ KAMERY

  Toto je kamera Canon IVY REC

  Snímajte akciu v teréne s cenovo dostupnou prenosnou kamerou, ktorú si môžete pripnúť na oblečenie

 • Mladé dievča vo vlnenej čiapke sedí s rodičmi v lese, pričom všetci traja pozerajú na niečo mimo záberu a otec používa fotoaparát Canon PowerShot ZOOM.

  PRENOSNÉ KAMERY

  Nazrite ďalej: PowerShot ZOOM

  Zistite, prečo je tento kompaktný vreckový fotoaparát dokonalý na rodinné dobrodružstvá.

 • Dvaja muži s batohmi korčuľujúci sa po zamrznutom jazere.

  DOBRODRUŽNÁ FOTOGRAFIA

  Rady ako snímať dobrodružné fotografie

  Päť tipov na zachytenie dobrodružstiev v prírode s fotoaparátom EOS M6 Mark II.

 • 5 tipov na snímanie akcie

  FOTOGRAFOVANIE V PRÍRODE

  5 skvelých tipov na snímanie vonkajších aktivít

  Naučte sa zachytávať kreatívne akčné zábery z každodenných dobrodružstiev vďaka tipom od profesionálneho fotografa Toma Binga.