Artist Hattie Newman looks at the Canon EOS 4000D to configure some settings

NÁVRHÁRKA SCÉN HATTIE NEWMANOVÁ

Ako mi fotoaparát Canon EOS 4000D pomáha realizovať moje nápady

Hattie Newman
Hattie Newman

Modelárka a návrhárka scén


Hattie vytvára modely a scény, v ktorých sa snúbi zmysel pre zábavu s výraznou a farebnou estetikou. A všetky jej výtvory sú vyrobené iba z jediného materiálu: papiera.

Je to vášeň, ktorej prepadla ešte na umeleckej škole, keď si tento materiál zvolila ako svoj prostriedok, pretože „bol lacný a ľahko dostupný“. Odvtedy sa tomu oddala celým svojím srdcom a dnes jej výtvory skrášľujú galérie, časopisy, knihy, reklamy a webové stránky na celom svete.

Hattie vysvetľuje, že jej inšpirácia k týmto projektom ju môže popadnúť kdekoľvek: „galérie, záhrady, budovy... alebo niečo tak jednoduché, ako sú farby, vzory alebo textúry“. To je dôvod, prečo sa fotografovanie stalo neoddeliteľnou súčasťou jej postupu práce.

"Vždy sa zháňam za novými nápadmi, takže ak uvidím niečo, čo vo mne vzbudí inšpiráciu, zastavím sa a urobím fotografiu. Takto si uchovám záznam obrazu, ku ktorému sa môžem vrátiť neskôr."

Súvisiace články
canon-get-inspired-christmas-craft-related-article-1-185

TLAČIARNE

Ktorá je tá pravá pre vás?

Nezáleží na tom, či ste rodič, nezávislý podnikateľ alebo umelecký fotograf. My máme tlačiareň, ktorá je pre vás ako stvorená. Zistite, ktorá je tá pravá

A table filled with Christmas-themed paper crafted decorations and gifts.

KREATÍVNE VÝTVORY Z TLAČIARNE

Predvianočný čas je dokonalý pre kreatívne projekty – pozrite si šesť nápadov, na ktoré môžete využiť tlačiareň.

Objavte svoju kreativitu a vyrobte si tohto roku vlastné vianočné darčeky, dekorácie a hry. Všetky šablóny si môžete zadarmo prevziať a vytlačiť.

Two people skateboard down a city street at night, colourful lights from buildings reflecting in the wet road surface.

CESTOVNÉ

11 tipov pre fotografovanie na dovolenke v meste

Ako fotoaparát čo najlepšie využiť na dovolenke alebo víkendovom pobyte v meste a zachytiť ducha a atmosféru veľkomestskej džungle pomocou niekoľkých jednoduchých tipov a trikov.

Artist Hattie Newman photographing botanics as inspiration for her work

Pre Hattie sú fotografie vitálnym spôsobom na zdieľanie svojich nápadov a toho, na čom práve pracuje, so svojimi zákazníkmi, asistentmi v štúdiu a sledovateľmi na internete. Neužíva si iba dokumentáciu svojich hotových výtvorov: „Milujem zachytávanie toho, čo sa deje za kulisou, takže mám fotoaparát stále pri sebe. Následne dám tieto zábery na svoj blog alebo sociálne médiá a niekedy si ich vytlačím do súboru fotografií ukážok svojej práce.“

„Je veľmi dôležité, že si môžem nasnímať presné obrázky modelu, ktorý vytváram, aby si zákazník dokázal predstaviť, ako to bude vyzerať“, vysvetľuje Hattie. Keď ide o fotografovanie jej dokončenej práce, rovnako dôležitá je aj kvalita snímky. „Musím mať vysokokvalitné fotografie svojich minulých projektov, pretože ak potrebujem urobiť niečo podobné, dokážem si pomocou obrázku pripomenúť, ako som daný model vytvorila.“

In the studio sharing images of the creative process

V minulosti sa Hattie pri zachytávaním fotografií spoliehala na svoj telefón, ale postupne si stále viac uvedomovala jeho obmedzenia.

"Aj keď sú telefóny s fotoaparátmi praktické, nikdy sa mi nepodarilo zachytiť skvelé snímky pri slabom svetle a snímky neboli dostatočne ostré na to, na čo som ich potrebovala využiť."

Akonáhle Hattie začala používať fotoaparát EOS 4000D, zaznamenala významné zlepšenie kvality snímok. „Najevidentnejším rozdielom bolo, že sa snímky vyznačovali oveľa väčšou detailnosťou. Farba bola presnejšia a fotoaparát poskytoval oveľa lepšie výsledky pri fotografovaní pri slabom svetle.“ K ďalším nesporným výhodám tiež patrí schopnosť nasnímať fotografie jej práce s oveľa väčším rozlíšením. „Teraz si môžem vytlačiť svoje fotografie s vedomím, že budú vyzerať dobre. A keďže majú vysokú kvalitu, môžem ich neskôr nasnímať a upraviť – napríklad orezať a zamerať sa na určitý detail.

Shooting with background blur

Keďže Hattie nemala predchádzajúce skúsenosti s digitálnymi zrkadlovkami, bola ohromená, ako sa fotoaparát EOS 4000D jednoducho používa. „Keď som si zaobstarala fotoaparát, začala som viac fotografovať svoje modely, pretože bolo také jednoduché vystihnúť ich v celej svojej kráse.“ Objavila tiež, že možnosti pripojenia fotoaparátu pomocou technológie Wi-Fi je rovnako intuitívna: „je naozaj jednoduché dostať obrázky z fotoaparátu do môjho telefónu, takže keď som vonku, môžem ich poskytnúť svojim zákazníkom alebo kreatívnemu tímu naspäť v štúdiu.“

A leafy morning at the Barbican Conservatory provides inspiration for the next paper set

Vďaka svojmu fotoaparátu EOS 4000D teraz Hattie sníma vysokokvalitné fotografie, ktoré môže zdieľať s hrdosťou, a to nie iba preto, že vyzerajú profesionálne, ale najmä preto, že dokonale zachytávajú jej umelecké vnímanie. Ako vysvetľuje, veľkú zásluhu na tom majú nové kreatívne možnosti, ku ktorým jej tento fotoaparát otvoril cestu. „Je to skvelé, pretože môžem požívať rôzne objektívy – napríklad makroobjektív, ak chcem zo záberu zblízka zachytiť model, na ktorom pracujem. A páči sa mi plytká hĺbka ostrosti – rozostrené pozadie dodáva mojim výtvorom ozajstnú výnimočnosť.

Hattie dospela k názoru, že „výhoda používania fotoaparátu EOS 4000D spočíva v tom, že mám oveľa väčšie možnosti kontroly obrázkov, ktoré snímam. Aj keď sa ponáhľam, tak vždy viem, že dokážem nasnímať skvelé zábery, vďaka ktorým vynikne moja práca.“

Súvisiace články„Nechajte sa inšpirovať“ je pre vás najdôležitejším zdrojom užitočných rád pri tvorbe fotografií, návodov pre kupujúcich a výstižných rozhovorov – všetko, čo potrebujete vedieť pri hľadaní toho najlepšieho fotoaparátu či tlačiarne, aby ste mohli vdýchnuť život svojmu najbližšiemu tvorivému nápadu.

Späť na všetky tipy a techniky

Máte záujem o fotoaparát EOS 4000D?

Jednoducho a intuitívne snímajte a zdieľajte osobité príbehy s farbami, detailmi a nádherne rozostreným pozadím, ktoré vám dodajú osobitosť.

Zistite viac

image of the Canon EOS 4000D at a slight angle