VLOGOVANIE

Aká je najlepšia súprava na tvorbu obsahu?

Dobrý fotoaparát je rozhodujúci, aby ste mohli ako tvorca online obsahu vyniknúť – zistite, čo používajú naši umelci zo skupiny Crew Create a ako im ich výbava pomáha s tvorbou jedinečného obsahu.
Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III s pripevneným ručným stabilizátorom, na stene vedľa niekoľkých farebných sprejov.

Ak ste etablovaný influencer alebo jednoducho venujete viac času sociálnym médiám, pravdepodobne už nepoužívate len smartfón. Výber fotoaparátu, ktorý drží krok s vašou kreativitou, je kľúčový. Zvýšenie kvality vášho obsahu pomocou skvelého vybavenia je fantastický spôsob, ako ho zvýrazniť. Keďže online platformy sú plné tvorcov každého druhu, byť na očiach nikdy nebolo dôležitejšie.

Kampaň spoločnosti Canon s názvom Crew Create zjednotila štyroch inovatívnych online umelcov, ktorí používajú vybavenie značky Canon, aby spolupracovali a inšpirovali ostatných k rozvoju tvorivosti. V tomto článku ukazujeme vlogovacie a fotografické vybavenie, ktoré jednotliví umelci používajú, prečo ho majú radi a ako im pomáha, aby boli ich diela také osobité.

V pohybe s modelom EOS M50 Mark II

Autoportrét ženy s ružovým svetrom a modrými vlasmi na dotykovom displeji fotoaparátu Canon EOS M50 Mark II.

„Potrebujem, aby bol fotoaparát zrozumiteľný, aby sa s ním jednoducho pracovalo, ale aby mal aj dostatok priestoru na učenie a aby som sa s ním mohla naučiť nové triky,“ hovorí Nifè, ktorá používa Canon EOS M50 Mark II a veľmi sa jej páči jeho výklopný dotykový displej.

Pri snímaní z ruky alebo vlogovaní v pohybe potrebuje Nifè niečo dostatočne ľahké, čo môže používať doma aj na cestách. Jej obsah musí zostať svieži a jedinečný, takže smartfón nestačí – vybavenie musí poskytovať vysokú kvalitu a vynikajúce kreatívne možnosti.

„Používam fotoaparát Canon EOS M50 Mark II. Je príjemne ľahký a môžem ho jednoducho vložiť do tašky,“ hovorí Nifè. „Kvalita je čoraz dôležitejšia. Každý má rád organické videá z telefónov, ale spojenie kvality pohybu a kvalitných videí upúta pozornosť.“

„Ak chcem vyššiu kvalitu a čistý obraz, použijem fotoaparát. Ďalej mám možnosť vyskúšať rôzne objektívy na zmenu vzhľadu. Ak chcem napríklad rozmazané pozadie, môžem použiť určitý objektív. Ak chcem v zábere viac ľudí, povedzme, že vlogujem, je ideálny širší objektív.“

Žena s modrými vrkočmi v ružovej mikine drží statív s fotoaparátom Canon.

Nifè

Londýnska tanečníčka v štýle afrobeat a vlogerka.

Sociálne siete: 1,5 mil. sledovateľov na TikToku @itsjustnifee
Obľúbené vybavenie:
Canon EOS M50 Mark II
Statív Tripod Grip HG-100TBR od spoločnosti Canon
Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM

Zatiaľ čo 24,1-megapixelový snímač fotoaparátu poskytuje úžasné výsledky, ostré zábery nie sú jediná vlastnosť, ktorú Nifè hľadá. Ostré videá nevyniknú, ak sú roztrasené. „Nemám najpevnejšiu ruku,“ pripúšťa. „Keď vlogujem, tancujem alebo niekoho filmujem, je skvelé, že moje objektívy majú vnútornú stabilizáciu. Nemusím sa báť, že to nebude dokonalé.“

Nifè používa Canon Tripod Grip HG-100TBR, ktorý funguje ako odolný statív alebo rukoväť na vlogovanie a má odpojiteľný diaľkový ovládač na Bluetooth. V spojení s výklopným dotykovým displejom na fotoaparáte jej poskytuje dokonalú flexibilitu.

„Fotoaparát môžem nastaviť, odpojiť diaľkové ovládanie a začať nahrávať, nech stojím kdekoľvek. Je to veľmi užitočné, pretože robím rôzne typy obsahu,“ hovorí. „Keďže veľa pracujem s hudbou a tancujem, je pekné mať samospúšť, aby som sa mohla od fotoaparátu vzdialiť, dostať sa do správnej pozície, aby som vedela, ako vyzerám predtým, než sa dostanem do pohybu.“

Kreativita s modelom EOS RP

Muž v tmavom oblečení pred stolom v domácom nahrávacom štúdiu, ktorý drží pri oku fotoaparát Canon EOS RP.

„V žiadnom prípade nie som profesionálny fotograf. Používam model Canon EOS RP a okamžite som zistil, že sa s ním vynikajúco fotografuje,“ hovorí Jack Garratt, ktorému sa veľmi páči, že mu fotoaparát pomáha rozvíjať tvorivosť a zároveň je intuitívny a ľahko sa používa.

Ak sa chcete odlíšiť ako tvorca, musíte posúvať vlastné hranice. Ako hudobník, ktorý sa vždy snaží prekonať svoju vlastnú kreativitu, Jack Garratt potrebuje, aby jeho súprava – či už nástroj alebo fotoaparát – zvládla akúkoľvek umeleckú výzvu. Model Canon EOS RP spĺňa jeho očakávania a zároveň je dostatočne jednoduchý na to, aby umožnil jeho umeniu prekvitať vďaka intuitívnemu rozloženiu a bezdrôtovým funkciám.

„Je veľmi intuitívny“, hovorí Jack. „Veľmi rýchlo som zistil, že moje snímky sú presne také, ako si ich predstavujem, čo je skvelé – zdvíha mi to sebavedomie a povzbudzuje ma to, aby som fotoaparát lepšie spoznal.“ Intuitívny charakter fotoaparátu posúva Jacka, aby sa hlbšie zaoberal nastaveniami a pracoval s fotoaparátom ako kreatívnym nástrojom.

Ak sa chcete dozvedieť viac o svojom fotoaparáte, stiahnite si aplikáciu Canon Photo Companion.

Pohľad zozadu na muža s hnedými kučeravými vlasmi, ktorý je otočený doľava a pozerá sa cez hľadáčik fotoaparátu Canon EOS RP.

Jack Garratt

Držiteľ ocenenia Brit Award, hudobník a producent.

Sociálne siete: 90,9 tis. sledovateľov na Instagrame @jackgarratt
Vybavenie značky Canon:
Fotoaparát Canon EOS RP
Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Canon RF 50mm F1.8 STM
Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM
Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

„Rýchlosť je skutočne dôležitá, pretože nápad je čerstvý, len kým je s vami. Vedieť urobiť fotografiu, okamžite ju odoslať do môjho telefónu a zdieľať ju z neho – tak sa udržiava všetko v chode, daný moment tak vydrží trochu dlhšie.“

Snímky zo smartfónu môžete zdieľať pomocou aplikácie Canon Camera Connect a môžete ich uložiť pomocou systému prenosu médií a cloudového úložného systému od spoločnosti Canon, image.canon, ktorý zoberie snímky z fotoaparátu a sprístupní ich na zariadeniach a cloudových platformách na zdieľanie.

Výberom najlepšieho fotoaparátu na vlogovanie a fotografovanie môžete maximalizovať štandard všetkého vášho obsahu. Ak použijete funkciami nabitý Canon EOS RP a jeho veľký plnoformátový snímač, nikdy sa nebudete cítiť obmedzene. „Možnosť spoľahnúť sa na rozlíšenie 4K ma zbavuje obmedzení,“ hovorí Jack.

„Keď streamujem, veľa sa pohybujem,“ hovorí. „Automatické zaostrovanie so sledovaním očí a tváre mi umožňuje vytvárať obsah, ktorý chcem.“

Vysokorýchlostný šport s fotoaparátom EOS R

Osoba vyberá model Canon EOS R6 z tašky pri futbalovej lopte.

Ewan Baggot miluje neuveriteľnú kvalitu, ktorú vďaka modelu Canon EOS R6 získava jeho obsah. „Kvalita obrazu je pre mňa kľúčová. Online platformy sú v súčasnosti také presýtené obsahom, že musíte vyniknúť.“

„Veľmi rád používam fotoaparát Canon EOS R6, pretože je taký všestranný,“ hovorí. „Mám objektív Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM, ktorý mení ohniskovú vzdialenosť až do 240 mm. To je jednoducho šialené. Môžem ho umiestniť na stredovú čiaru a priblížiť záber do šestnástky. Môžem ísť veľmi ďaleko alebo veľmi blízko.

„Kvalita snímky je fantastická. 4K pri 60 snímkach za sekundu je nádhera: je to hladké a plynulé. A super spomalený záber pri 120 snímkach za sekundu je tiež nádherný,“ pokračuje. „Sledovanie pri automatickom zaostrovaní je vynikajúce. Pri futbale sa pohybujem tak rýchlo, že často riskujem vypadnutie zo zaostrenia. Automatické zaostrovanie je však veľmi rýchle: dokáže sledovať moje oči, nohy – všetko, čo chcem.“

Muž v bielej mikine s kapucňou drží futbalovú loptu pod ľavým ramenom s fotoaparátom Canon v pravej ruke.

Ewan Baggott

Futbalový akrobat, moderátor a producent.

Sociálne siete: 107 tis. sledovateľov na Instagrame @eabskills
Vybavenie značky Canon:
Canon EOS R6
Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Canon RF 50mm F1.8 STM
Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM
Objektív Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM

Nie sú to však len špecifikácie snímok, prečo je model Canon EOS R6 pre Ewana ideálny. Pri tvorbe obsahu je mimoriadne dôležitá aj použiteľnosť a manipulácia – fotoaparát boduje aj tu.

„Môžem obrazovku prevrátiť a pozerať sa, čo robím,“ hovorí Ewan. „Keď sa snažíte niečo nacvičiť, chcete si to hneď pozrieť.

„Na Canone sa mi veľmi páči, že si môžete vybrať ktorýkoľvek fotoaparát a vždy má podobnú ponuku. To považujem za skutočne užitočné, možnosť vybrať si iný fotoaparát a poznať rozhranie. Viete, kde ste, a môžete hneď snímať.“

Umenie bez námahy s fotoaparátom PowerShot G7 X Mark III

Muž skrčený za fotoaparátom Canon PowerShot G7 X Mark III pred stenou s graffiti.

Pouličný umelec Fat Cap Sprays tvrdí, že mu fotoaparát musí slúžiť ako pomôcka, vďaka ktorej je vytváranie dychberúceho obsahu, ktorý zdieľa online, absolútne nenáročné. „Chcem sa zamerať len na tvorbu môjho umenia,“ hovorí. „Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark III mi ako umelcovi poskytuje absolútnu dôveru, že urobí svoju prácu. Viem, že zaznamená skvelý obsah, takže mi umožňuje sústrediť sa na maľovanie.“

Pre tvorcov ako Fat Cap Sprays, ktorí sú pri tvorbe umenia a videí neustále v pohybe, je dôležitým atribútom každého vybavenia jeho fyzický tvar. Bez prenosného a ľahkého modelu, ako je Canon PowerShot G7X Mark III, môže byť vytváranie neuveriteľného obsahu v pohybe zložité.

„Pri tvorbe svojho umenia nosím so sebou veľa materiálov a nikdy nechcem doma nechať žiadnu farbu. Preto je dôležité, aby bol fotoaparát dostatočne kompaktný, aby sa zmestil do tašky so všetkými mojimi materiálmi,“ hovorí.

Fotoaparát značky Canon na statíve otočený na pouličného umelca v tmavom oblečení, ktorý so súpravou sprejov čupí pred stenou s graffiti.

Fat Cap Sprays

Pouličný umelec z východného Londýna známy žiariacimi neónovými motívmi.

Sociálne siete: 5,3 mil. sledovateľov na TikToku @fatcapsprays
Vybavenie značky Canon:
Canon PowerShot G7 X Mark III
Statív Tripod Grip HG-100TBR od spoločnosti Canon
Stereofónny mikrofón Canon DM-E100

„Statív Canon Tripod Grip HG-100TBR používam na snímanie záberov zblízka jednou rukou, pričom druhou maľujem. Páči sa mi jeho veľkosť a to, že je skutočne kompaktný a ľahký. Keďže v druhej ruke držím sprej, nemôžem mať nič príliš ťažké, čo by ma vyviedlo z rovnováhy.“

Samozrejme existuje množstvo výnimočne prenosných zariadení, ktoré nahrávajú video, ale Fat Cap Sprays tiež potrebuje, aby fotoaparát vyrobil video plynulo, a čo je dôležitejšie, s dokonale prirodzenými farbami.

„Vnútorná stabilizácia modelu Canon PowerShot G7 X Mark III je skvelá, pretože keď robím videá z tvorby, musí to byť mimoriadne plynulé,“ hovorí. „Veľmi sa mi páči aj kvalita snímky. Pracujem s množstvom jasných farieb a zachytáva ich tak, ako ich chcem prezentovať. Je pre mňa dôležité ukazovať vernú reprezentáciu mojej tvorby, pretože to, čo robím, je pouličné umenie – ľudia ho vidia aj na vlastné oči.“


Autor: Peter Wolinski

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • Pohľad cez plece fotografa na obrazovku LCD modelu Canon EOS R10, na ktorej sú dvaja tanečníci flamenca.

  TECHNOLÓGIA

  Digitálne zrkadlovky v. bezzrkadlové fotoaparáty

  Uvažujete o prechode na bezzrkadlový fotoaparát? Porovnávame rozdiely, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa.

 • Mladá žena s modrými vrkočmi, ktorá sa sama filmuje pred železničnou traťou pomocou fotoaparátu na držadle, ktoré drží v ruke.

  VLOGOVANIE

  Posuňte svoj online obsah na novú úroveň

  Šesť expertných rád a techník, aby váš obsah na sociálnych médiách vynikal.

 • Osoba vlogujúca pomocou fotoaparátu Canon EOS R10. V pozadí je pomarančovník plný ovocia.

  VLOGOVANIE

  Najlepšie fotoaparáty značky Canon na vlogovanie

  Tieto skvelé vlogovacie fotoaparáty od spoločnosti Canon s početnými možnosťami ovládania a ohromujúcou kvalitou videa poľahky vdýchnu vášmu vlogu život.

 • VLOGOVANIE

  Cestovateľské vlogovanie s ultraširokým objektívom

  Cestovateľská vlogerka Chloe Gunningová natáča svoj denný výlet mestom objektívom Canon RF 16mm F2.8 STM.