TIPY NA TLAČ

Zistite, ako táto tlačiareň robí hybridnú prácu bezproblémovou

Zistite, prečo je Canon PIXMA TR4650 najlepšou domácou tlačiarňou na prechod na vzdialenú prácu.
Tlačiareň Canon PIXMA na stole v domácej kancelárii.

Keď pandémia Covid-19 prinútila zamestnancov začať pracovať z domu, Jamie Watson, amatérsky fotograf a strategický riaditeľ v reklamnej agentúre v Bristole, čoskoro premenil svoju jedáleň na vlastnú domácu kanceláriu. Ako sa blížili termíny a kreativita sa strácala, zistil, že mu chýba jedna vec: dobrá tlačiareň.

Ako sa lockdown uvoľňuje, presúvame sa na hybridný spôsob práce, kde je prechod medzi prácou doma a kanceláriou dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Jamie spolupracuje s klientmi, výskumným tímom a tímom pre tvorivé koncepty, aby pomohol vytvoriť inovatívne kampane a viac pre širokú škálu značiek. Teraz pracuje doma aj v kancelárii a oceňuje rôzne slobody každého z nich.

Dokonalá domáca kancelária nie je kompletná bez dobrej tlačiarne, čo si často uvedomujeme počas naliehavého termínu alebo pred stretnutím, keď vzniká potreba tlače. A s mnohými z nás pracujúcimi na diaľku je to funkčný kus technológie, ktorý môže mať za následok menej času s obrazovkou a skutočne urýchliť tvorivé procesy.

Prechod medzi domácim a kancelárskym prostredím môže byť bezproblémový vďaka správnej výbave. S radom vysokovýkonných tlačiarní od spoločnosti Canon – najmä kompaktného modelu Canon PIXMA TR4650 typu 4 v 1 – je možné rýchlo a jednoducho vytvoriť rovnaký profesionálny štandard výtlačkov.

„Ak mám veľa práce, práca z domu je celkom dobrým spôsobom, ako sa dostať z dosahu rušivých vplyvov v kancelárii,“ hovorí Jamie. „Svoj čas môžete manažovať o niečo lepšie a je to o niečo menej rigidné ako tradičný pracovný čas. Samozrejme, nemusíte ani dochádzať, takže za jeden deň môžete urobiť trochu viac práce. Celkom rád bicyklujem, takže sa môžem ísť bicyklovať bez toho, že by som musel brať do úvahy čas na dochádzanie do práce a naopak.“

Spolupráca s členmi tímu je však v kancelárskom prostredí jednoduchšia a úlohy možno efektívnejšie dokončiť.

Jamie sa tu podelí o to, ako mu jeho domáca tlačiareň ponúka cestu od jeho obrazovky, aby sa úplne ponoril do projektov, na ktorých pracuje doma.

Jasná myseľ s tlačou

Muž, ktorý zatláča predný zásobník tlačiarne Canon.

Tlačiareň 4 v 1 Canon PIXMA TR4650 je vybavená 4-farebným hybridným atramentom a vylepšenou inštaláciou kaziet, vďaka čomu je výmena kazety ešte jednoduchšia a ľahšia.

Tlačiareň Canon PIXMA TR4650 pomáha Jamiemu dostať sa od notebooku, aby sa sústredil na tvrdé kópie dokumentov, ktoré sú potrebné pre jeho prácu. „Radšej si čítam poznámky klientov na papieri,“ hovorí Jamie: „aby som mohol pochopiť viac, aby vás nerušili veci na obrazovke, ako je e-mail alebo upozornenie na tímovú konverzáciu. Je ľahšie sústrediť sa na to, čo čítate, zvýrazniť to a pridať otázky. Jednoducho sa cítim trochu viac zahĺbený do toho, čo robím a čo čítam.

„Keď dostávam výsledky prieskumu od prieskumných agentúr s množstvom rôznych tabuliek a grafov, považujem za najjednoduchšie mať pred sebou niekoľko kusov papiera a porovnávať ich, než rolovať snímkami, pretože potom sa pozeráte len na jednu vec naraz,“ dodáva.

Pri práci v kancelárii sa nikdy nemusíte starať o nastavenie tlačiarne a zásoby papiera a atramentu. Doma by to nemalo byť inak. Vďaka upozorneniu na odstránenie dokumentu, vylepšenému prednému zásobníku na papier, ktorý uľahčuje vkladanie papiera a rýchlejšej a jednoduchej inštalácii kazety je táto tlačiareň priateľská pre používateľov a efektívna pre profesionálov ako je Jamie.

A s možnosťou obsluhovať model PIXMA TR4650 výlučne z aplikácie Canon PRINT, vrátane tlače, kopírovania, skenovania, údržby počas prevádzky, kontroly hladiny atramentov a nákupu náhradných atramentov, nepotrebujete počítač.

Zlúčenie pera na papier s digitálnym formátom

Osoba používajúca smartfón na tlač na svojej domácej tlačiarni Canon.

Pri práci z domu riešenie úloh v rôznych miestnostiach pomáha Jamiemu sústrediť sa. „Keď som v kancelárii, pohybujem sa len preto, aby som zmenil scenériu a trochu si občerstvil myseľ. Zostával som pri stole, ale potom som mohol sedieť v jedálenskom priestore alebo na strešnej terase,“ hovorí. „Doma to robím tiež. Vytlačím si veci a odídem od svojho laptopu, pretože hoci pracujete na diaľku, ľudia vám stále volajú a posielajú správy. Odchodom od laptopu sa vyhnete vyrušeniam. Vytlačím niečo, potom si to prečítam dolu v kuchyni a to umožňuje lepšie sústredenie.“

Osoba, ktorá píše na vytlačený hárok.

Jamie pracuje so širokým spektrom klientov od značiek zdravotnej starostlivosti a spoločností podnikajúcich v oblasti potravinárstva a nealko nápojov až po poskytovateľov internetových služieb a banky.

Cenovo dostupná tlačiareň, ktorú Jamie používa, sa jednoducho nastavuje pomocou aplikácie Canon PRINT, a ponúka lepší zážitok pre používateľov. „Bolo veľmi jednoduché ju nastaviť, čo bolo pre mňa hlavné, pretože sa cítim, akoby som pri každej tlačiarni, ktorú som kedy mal, potreboval asi päť dní na to, aby som ju skutočne nastavil a mohol začať pracovať. Proste sa to urobilo samo," hovorí nadšene.

Tiež obsahuje užitočné pripojenie k programu Easy-Layout Editor, ktorý umožňuje pred tlačou zmeniť usporiadanie dokumentov, ako sú súbory PDF a súbory obrázkov na jednu stranu – ideálne pre typ práce, akú vykonáva Jamie.

„Ak robím projekty stratégie značky alebo musím vypracovať rámec pre značku, radšej to nakreslím rukou,“ hovorí. „Potom to naskenujem a pošlem to zvyšku tímu e-mailom ako pracovný návrh namiesto toho, aby som strávil množstvo času pri jeho navrhovaní v programe Microsoft® PowerPoint®.“

Skenovanie do cloudu pomocou domácej tlačiarne Canon

Muž sediaci na záhradnej lavici s hrnčekom a prenosným počítačom.

Jamiemu niekedy chýba tímová interakcia v kancelárii, nevýhoda práce z domu. „Keďže sme v tvorivej agentúre, určite nám chýbala spolupráca,“ hovorí. „Práca z domu je viac transakčná, nemôžete sa len tak objaviť u niekoho pri stole alebo porozprávať sa o niečom počas obeda. Musíte si do kalendára dať schôdzu a zavolať si namiesto náhodného rozhovoru.“

Muž, ktorý si nasadzuje cyklistickú prilbu.

Práca z domu má určite svoje výhody – Jamie chodieval do práce na bicykli, ale teraz sa môže vyhnúť dochádzaniu a môže si užívať cyklistiku ako hobby, a nie ako nevyhnutnosť.

PIXMA Cloud Link na modeli Canon PIXMA TR4650 – funkcia, ktorá vám pomôže tlačiť a skenovať do cloudu* – je dokonale vhodný pre malé podniky, ktoré zdieľajú a ukladajú obsah v zdieľaných cloudových službách, ako je napríklad Google Drive™, Dropbox™ alebo Evernote®, takže k týmto súborom možno pristupovať pre tlač bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Keď sa tímy podelia o svoj dizajn, Jamie hovorí, že tlač dokumentov a výkresov pred ich zavesením na stenu alebo ich vystavovaním mu pomáha zvažovať kreatívne nápady počas jeho práce.

„Keď dostávame od našich tímov pre koncepty kreatívne nápady, ktoré môžu byť kresbami návrhov, často stačí, aby ste trochu pokračovali s prácou a takmer to mali v pozadí mysle,“ hovorí.

„Takže si to celkom rád vytlačím, pretože mi to umožňuje dumať nad tým na pozadí, keď je to vytlačené a pripnuté na stene alebo stole. Je o niečo jednoduchšie sa vrátiť k tomu späť a podvedome na to myslieť.“

Univerzálnosť pre domácu tlač

Tlačiareň značky Canon vedľa izbovej rastliny, telefónu a nejakých výtlačkov.

Amatérsky fotograf Jamie Watson rád chodí von so svojím fotoaparátom – a s tlačiarňou Canon PIXMA TR4650 je možné vytvoriť vysokokvalitné výtlačky pre vystavenie doma. „Snažím sa urobiť niekoľko fotografií, kedykoľvek idem von,“ hovorí. „Býval som v Austrálii, ktorá ma do toho dostala.“

Muž, ktorý uzatvára tašku na stole domácej kancelárie.

Mnohostranný model Canon PIXMA TR4650 umožňuje Jamiemu plne sa zapojiť do pracovných projektov, ako keby bol v kancelárii spoločnosti.

Model Canon PIXMA TR4650 nie je len skvelý na pracovné účely, je tiež dostatočne všestranný na domáce štúdium, pre deti na domáce úlohy a rodinné fotografie.

Program Easy-PhotoPrint Editor zjednodušuje vytváranie rôznych originálnych fotografických položiek, ako sú výtlačky vo vlastnej veľkosti, kalendáre a štvorcové rozloženia fotografií, čo umožňuje jeho použitie pre osobné projekty doma i v práci.

Nadšený fotograf Jamie ho použil na vytváranie výtlačkov na vytvorenie rámcov, pretože je možné vytlačiť 4 x 6-palcové fotografie bez okrajov za pár sekúnd. „Rýchlosť tlače je veľká a je naozaj dobrá pri tlači fotografií pre zarámovanie na stene v našom novom dome, čo znamená, že nemusím platiť za ich vytlačenie v profesionálnom obchode,“ hovorí.

Domáca tlačiareň Canon PIXMA TR4650 má čistý a elegantný dizajn, čo je ďalší faktor, keď si Jamie a jeho partnerka vyberú niečo pre svoju domácnosť. „Tlačiarne nevyzerajú vždy najlepšie, ale model Canon PIXMA TR4650 vyzerá naozaj príjemne. Moja snúbenica je veľmi hrdá na bývanie a je predajcom vizuálnej reklamy, takže je veľmi dobrá na to, aby veci vyzerali skvelo. Kúpa pekne vyzerajúcej tlačiarne bola pre ňu veľmi dôležitá,“ dodáva.

Dodajte svojej domácej kancelárii šmrnc vďaka vylepšenej tlačiarni 4 v 1 Canon PIXMA TR4650 pre všetky vaše potreby práce na diaľku a osobné tlačové projekty.

*Možnosť skenovania do cloudu a e-mailu je dostupná iba pre používateľov originálnych atramentov Canon.


Autor: Lorna Dockerill

Súvisiace produkty

Súvisiace články

 • Žena sedí v domácej kancelárii za stolom, na ktorom je prenosný počítač, monitor a tlačiareň MegaTank od spoločnosti Canon plus štyri atramentové fľaštičky.

  TIPY NA TLAČ

  Ktorá je tá pravá pre vás?

  Nájdite tú najlepšiu tlačiareň Canon pre svoje potreby, či už pre rodiny a študentov alebo pre pracovníkov v domácej kancelárii.

 • Vytlačené vzory Canon PosterArtist na stole pred tlačiarňou Canon MAXIFY.

  TLAČ

  Canon PosterArtist

  Vytvárajte profesionálne návrhy plagátov rýchlo, jednoducho a bezplatne.

 • Prenosný počítač otvorený na stole so softvérom Canon Easy-PhotoPrint na obrazovke, papierom Canon vľavo a tlačiarňou Canon vpravo.

  TLAČ

  Ako vybrať správnu tlačovú aplikáciu Canon pre vás

  Buďte kreatívni a efektívni s tlačovými aplikáciami Canon – máme aplikáciu pre každý projekt.

 • Osoba používa aplikáciu Easy-PhotoPrint Editor na tablete na bezdrôtovú tlač snímky rodiny na tlačiarni Canon PIXMA na stole.

  TLAČ

  Ako používať bezdrôtovú tlačiareň

  Šikovné spôsoby, ako využiť bezdrôtovú tlačiareň naplno.