Čo je Mopria?


Mobilné zariadenia s certifikáciou technológie Mopria™ prostredníctvom pripojenia Wi-Fi automaticky zistia prítomnosť tlačiarní s certifikáciou technológie Mopria, čo používateľom umožňuje tlačiť e-maily a dokumenty z mobilných zariadení jednoducho ťuknutím na položku Print (Tlač) v ponuke a výberom zistenej tlačiarne zobrazenej na displeji.

Doplnok Mopria Print Service na aktiváciu funkcie tlače v akomkoľvek telefóne alebo tablete so systémom Android (Android verzia 4.4 alebo novšia) možno prevziať z lokality Google Play.  Po inštalácii jednoducho pripojte svoje zariadenie k tej istej sieti, ku ktorej je pripojená tlačiareň, a tlačte na akejkoľvek tlačiarní s certifikáciou technológie Mopria bez dodatočných aplikácií alebo nastavení.

Ako zakladajúci člen združenia Mopria Alliance sa spoločnosť Canon zaviazala vyvíjať produkty s certifikáciou technológie Mopria, aby mohli používatelia tlačiť čo najpohodlnejšie.

Čo je potrebné na používanie technológie Mopria?

1.    Smartfón alebo tablet s operačným systémom Android, verziou 4.4 alebo novšou
Váš smatfón alebo tablet s operačným systémom Android môže byť možné inovovať na operačný systém Android KitKat (4.4).  V nastaveniach svojho telefónu zistite, či môžete zariadenie aktualizovať.

2.    Tlačiareň s certifikáciou technológie Mopria

Kompatibilné tlačiarne i-SENSYs: