FC-hero1

FC Dordrecht modernizuje svoj monitorovací systém CCTV v spolupráci so značkou Canon

Holandský futbalový tím FC Dordrecht nedávno postúpil do Eredivisie, holandskej najvyššej profesionálnej futbalovej ligy. Klub potreboval zmodernizovať bezpečnostný systém, aby zaistil bezpečnosť rastúceho počtu fanúšikov prítomných na domácich zápasoch. Zároveň bolo pre FC Dordrecht dôležité nadviazať užšiu spoluprácu s miestnymi orgánmi, aby lepšie chránili zariadenia klubu, ako aj fanúšikov.

Aktuálna inovácia systému je len provizórnym riešením na obdobie jedného roka, pretože klub plánuje vybudovať nový, moderný štadión s oveľa väčšou kapacitou a samozrejme najmodernejším bezpečnostným systémom. Zámerom projektu bolo otestovať, ako sa bude technológia správať v skutočných podmienkach, pričom cieľom je použiť rovnaký bezpečnostný systém v novom štadióne po dokončení jeho výstavby v roku 2016.

FC-image1

„Chceli sme neustále snímať zábery v extrémne vysokej kvalite, a to najmä v tých častiach štadióna, kde je minimum svetla. Bolo nám jasné, že nám to umožní jedine prechod z analógových na digitálne technológie.“

Jacques de Zeeuw, bezpečnostný pracovník