Canon PowerShot G1 X Mark II

PowerShot G1 X Mark II

Vďaka svojmu veľkému snímaču a rýchlemu objektívu s clonou f/2 a zoomom poskytuje fotoaparát PowerShot G1 X Mark II výkon na úrovni digitálnej zrkadlovky a univerzálnosť v kompaktnom prevedení.

PowerShot G1 X Mark II

Výhody

 • Veľký snímač Canon CMOS s rozmermi 18,7 x 14,0 mm typu 1,5 so snímaním s rôznymi pomermi strán
 • Zachytávajte 12,8-megapixelové snímky (3:2)* a video s rozlíšením Full HD s kvalitou na úrovni digitálnej zrkadlovky
 • Kreatívne pracujte s hĺbkou ostrosti s použitím rýchleho 24 mm objektívu s clonou f/2 – 3,9, 5x zoomom a 9-lamelovou clonou
 • Rýchle spracovanie obrazu a pohotové ovládanie vďaka procesoru DIGIC 6
 • Snímajte úžasné fotografie aj pri slabom svetle vďaka technológii HS System a maximálnej citlivosti ISO 12 800
 • Inteligentný stabilizátor obrazu potláča otrasy fotoaparátu
 • Presné 31-bodové AiAF. Presné manuálne zaostrovanie vďaka zvýrazneniu obrysov pri manuálnom zaostrení
 • Dva prispôsobiteľné ovládacie prstence a intuitívna dotyková obrazovka pre manipuláciu šitú na mieru
 • Rozhranie Wi-Fi a synchronizácia obrazu na jednoduché zdieľanie a zálohovanie snímok. Pripojte sa k inteligentnému telefónu alebo tabletu na diaľkové snímanie
 • Voliteľný elektronický hľadáčik na tradičnú obsluhu
 • 14-bitový RAW a softvér DPP sa ľahko integrujú do každého pracovného procesu

Detailnosť

Pozrite sa zblízka na produkt Canon PowerShot G1 X Mark II

Kvalita snímok na úrovni digitálnej zrkadlovky z kompaktného fotoaparátu


Veľký snímač fotoaparátu PowerShot G1 X Mark II veľkosti 1,5" má povrchovú plochu s rozmermi 18,7 x 14,0 mm podobnú formátu APS-C. Vďaka 12,8-megapixelovému rozlíšeniu (3:2) a technológii CMOS od spoločnosti Canon poskytuje kvalitu snímok na úrovni digitálnej zrkadlovky. Pomocou snímača snímajúceho v rôznych pomeroch strán zachytávajte buď 12,8-megapixelové snímky s pomerom strán 3:2 alebo 13,1-megapixelové snímky s pomerom strán 4:3 pri tej istej efektívnej ohniskovej vzdialenosti.*

Skvelý výkon pri slabom svetle


Veľký snímač veľkosti 1,5" a procesor DIGIC 6 fotoaparátu PowerShot G1 X Mark II zabezpečujú vynikajúci výkon až do citlivosti ISO 12 800. Technológia HS System v kombinácii so svetelným objektívom s clonou f/2 – 3,9 vyťaží maximum z dostupného okolitého svetla na dosiahnutie vynikajúceho jasu a farieb pri akýchkoľvek podmienkach Inteligentný stabilizátor obrazu vyberá optimálny režim optickej stabilizácie obrazu z 8 možností a redukuje tak otrasy fotoaparátu a rozmazanie obrazu.

Presný objektív s 5 x zoomom


Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II je vybavený mimoriadne širokouhlým 24 mm objektívom s 5x zoomom. Využitie presnej technológie a pokročilej odbornosti v oblasti výroby objektívov spoločnosti Canon umožňuje snímanie ostrých záberov s vysokým rozlíšením. Veľký snímač veľkosti 1,5" v kombinácii so svetelnou 9-lamelovou clonou s rozsahom f/2 – 3,9 zabezpečuje vynikajúcu separáciu objektu pri hladkom rozostrení pozadia.

Vystihnutie správneho momentu


Procesor DIGIC 6 umožňuje rýchlu, pohotovú manipuláciu, takže ste vždy pripravení zachytiť rozhodujúci moment. 31-bodové AiAF s vysokou hustotou sa rýchlo a presne zameria na objekty, kým pomocou jedného z dvoch ovládacích prstencov fotoaparátu umiestnených na obvode telesa objektívu možno vykonávať jemné úpravy manuálneho zaostrenia. Zvýraznenie obrysov pri manuálnom zaostrení okrem toho vylepšuje presnosť zvýrazňovaním zaostrených oblastí.

Bezdrôtové diaľkového snímanie a synchronizácia obrazu


Vytvorte prepojenie pomocou rozhrania Wi-Fi medzi fotoaparátom PowerShot G1 X Mark II a kompatibilným inteligentným zariadením pomocou špeciálneho tlačidla na pripojenie mobilných zariadení fotoaparátu alebo pripojenia NFC. Po pripojení vám aplikácia Canon CameraWindow umožní ovládať fotoaparát PowerShot G1 X Mark II bezdrôtovo až do vzdialenosti 5 m. Tlačidlo na pripojenie mobilných zariadení možno priradiť aj k synchronizácii obrazu na jednoduché zálohovanie snímok a videí na registrovanom domácom počítači a v službách Flickr™ a Google Drive™ prostredníctvom služby image.canon.**

Navrhnutý len pre vás


Prispôsobte fotoaparát PowerShot G1 X Mark II svojmu vlastnému spôsobu práce. Často používané funkcie možno pridať do vlastnej ponuky, aby ste ich mohli ľahšie nájsť, keď ich budete potrebovať. Dva prispôsobiteľné ovládacie prstence umiestnené na obvode telesa objektívu fotoaparátu možno naprogramovať na úpravu rôznych nastavení.

Zachyťte všetky uhly pohľadu


Vysokokvalitná dotyková obrazovka LCD s rozlíšením s 1 040 000 bodmi využíva reprodukciu farieb sRGB pre vynikajúcu farebnú presnosť, zreteľnosť snímok a kontrast. Vďaka výklopnej obrazovke a intuitívnym ovládacím prvkom sa fotoaparát PowerShot G1 X Mark II rýchlo a jednoducho používa, a to aj pri snímaní z nezvyčajných uhlov. Vybavte fotoaparát voliteľným citlivým elektronickým hľadáčikom pre tradičnejšiu manipuláciu.

Nové kreatívne možnosti


Experimentujte s pokročilými režimami snímania a objavte nové kreatívne možnosti. Režimy HDR z ruky a Rozostrenie pozadia zachytia v rýchlom slede viac obrázkov a ich zlúčením vytvoria profesionálne vyzerajúci výsledok. Režimy Star predstavujú jednoduchý spôsob nasnímania úžasnej astronomickej fotografie.

Bezproblémový pracovný proces


14-bitové súbory RAW a softvér DPP od spoločnosti Canon maximalizujú kvalitu počas postprodukcie a bezproblémovo sa integrujú do vašich existujúcich pracovných procesov úpravy alebo tlače.

Ergonomická manipulácia


Fotoaparát PowerShot G1 X Mark II Enhanced Grip Edition (dostupný v Európe, na Blízkom východe a v Afrike) disponuje veľkým ergonomickým držadlom pre vynikajúcu manipuláciu.

* Snímač snímajúci v rôznych pomeroch strán zachytí 12,8-megapixelové snímky s pomerom strán 3:2 s predvoleným nastaveniami. 13,1-megapixelové snímky s pomerom strán 4:3 možno zachytiť s tou istou efektívnou ohniskovou vzdialenosťou.

** Podpora rozhrania Wi-Fi sa líši v závislosti od zariadenia a oblasti. Viac informácií nájdete na adrese www.canon-europe.com/wirelesscompacts
Funkcie priameho zdieľania cez internet, synchronizácie obrazu a odosielania cez server si vyžadujú účet v službe image.canon. Služba image.canon nemusí byť v niektorých krajinách a oblastiach podporovaná. Viac informácií získate na adrese www.canon-europe.com/cig.
Facebook a logo F sú registrované ochranné známky spoločnosti Facebook Inc.
Google Drive™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.
Twitter je registrovaná ochranná známka spoločnosti Twitter Inc.
Značka FLICKR je registrovaná ochranná známka spoločnosti Yahoo! Inc.

Ocenenia

Technické parametre produktu

Zistite viac o produkte Canon PowerShot G1 X Mark II, jeho funkciách a možnostiach využitia.

1.5 type CMOS

Veľký snímač približujúci sa veľkosti snímača APS-C digitálnej zrkadlovky

f2.0-3.9

Široká clona v celom rozsahu zoomu

12.8MP CMOS 3-2 aspect ratio

12,8-megapixelový snímač CMOS s pomerom strán 3:2

Dual Control Rings

Dva prispôsobiteľné prstence objektívu

Powerful DIGIC processing

Výkonný procesor DIGIC

Great low-light shots

Skvelé snímky pri slabom osvetlení

5x optical zoom, ultra wide-angle

5x optický zoom, ultra-širokouhlý objektív

Steady shots in every situation

Stabilné snímky a videá v každej situácii

Share and backup images wirelessly

Zdieľajte a zálohujte obrázky bezdrôtovo

NFC simplifies smartphone sharing

Pripojenie NFC zjednodušuje zdieľanie prostredníctvom inteligentného telefónu

Remote Shooting WiFi

Ovládajte fotoaparát cez inteligentný telefón

Tilt to shoot up high or down low

Vyklopením displeja snímajte smerom nahor do výšky alebo nadol k zemi

14-bit RAW

Plynulé stupňovanie vďaka 14-bitovému formátu RAW

Aperture and shutter speed control

Ovládanie rýchlosti clony a uzávierky

High maximum ISO sensitivity

Vysoká maximálna citlivosť ISO

1080p movies

Videá v rozlíšení 1080p

Create SLR style background blur

Vytvorte rozostrenie pozadia v štýle zrkadloviek

Capture starry skies with ease

Zachytávajte hviezdnatú oblohu s ľahkosťou

Handheld_HDR

Zachytávajte HDR fotografie bez statívu

Neutral Density Filter

ND filter

 • PowerShot G1 X Mark II

 • Akumulátorová batéria NB-12L

 • Nabíjačka na batérie CB-2LGE

 • Remienok na krk NS-DC11

 • Napájací kábel

 • Súprava používateľských príručiek

Kvalitné výsledky ako z digitálnej zrkadlovky vďaka veľkým, vysoko citlivým senzorom.

Pre špičkovú kvalitu snímky fotoaparát PowerShot G1 X Mark II využíva veľký 1,5" senzor snímajúci v rôznych pomeroch strán. S účinnou oblasťou, ktorá je približne 2-krát väčšia ako v prípade 1,0" senzorov a 5,7-krát väčšia ako v prípade 1/1,7" senzorov – bežne používaných v pokročilých kompaktných fotoaparátoch – ponúka kvalitu na úrovni digitálnej zrkadlovky v kompaktnej forme. 1,5" senzor takisto umožňuje fotografom väčšiu kontrolu nad ovládaním hĺbky ostrosti a snímky s mimoriadne nízkym šumom, dokonca aj pri snímaní s vysokou citlivosťou ISO v situáciách s extrémne slabým svetlom.

sensor-range.jpg