Napodobeniny batérií

Upozornenie týkajúce sa napodobenín jednotiek lítium-iónových batérií a nabíjačiek.

Upozornenie platí pre nasledujúce skupiny výrobkov spoločnosti Canon:

  • Kompaktné digitálne fotoaparáty
  • Digitálne zrkadlovky
  • Digitálne videokamery

Nedávno sa potvrdilo, že na trhu, a to predovšetkým na internetových aukčných stránkach, sú v obehu napodobeniny jednotiek lítium-iónových batérií a nabíjačiek pre kompaktné digitálne fotoaparáty, digitálne zrkadlovky a digitálne videokamery spoločnosti Canon.

V mnohých prípadoch napodobeniny nie sú vybavené takými bezpečnostnými funkciami, aby spĺňali stanovené štandardy kvality. Môže to viesť k vzniku rôznych problémov počas používania alebo nabíjania:

  • nefunkčnosť výrobku,
  • neštandardné zahrievanie, 
  • prasknutie, vytekanie, výbuch alebo požiar, 
  • poranenie používateľa, napríklad popálenie alebo oslepenie.

V súvislosti so zaistením bezpečnosti spoločnosť Canon žiada svojich zákazníkov, aby nepoužívali alebo neuvážene nekupovali napodobeniny produktov v obchodoch alebo na internete.

Uvedomte si, prosím, že spoločnosť Canon nenesie žiadnu zodpovednosť za poruchy alebo nehody spôsobené inými ako originálnymi jednotkami lítium-iónových batérií a nabíjačkami spoločnosti Canon, a to vrátane napodobenín.

Spoločnosť Canon si hlboko cení vašu neustálu dôveru k originálnym produktom spoločnosti Canon.

Príklad napodobeniny
(názov originálneho produktu: Jednotka batérie BP-511)Ako spoznám, že sú pravé?

Vďaka spomenutý neklamným ukazovateľom môžete ľahko rozpoznať, či balenie batérií je pravé tak, že skontrolujete jedinečný hologram, ktorý nájdete na obale pravého balenia batérií Canon. Na holograme by mal byť nápis „Canon“, ktorý je vo vodorovných pásoch. Je zobrazený v špirálovitom tvare medzi týmito pásmi a cez neho je vytlačený nápis „Genuine“. Sfarbenie hologramu sa navyše mení od zlatého po zelenavé, keď ho natočíte spredu do vodorovnej polohy. Ak nedôjde k zmene farby, hologram je falošný. Vždy majte na pamäti kontrolu pravosti hologramu.

Viac informácií o falošných batériách sa dozviete v Oznámení o falošných balení batérií Asociácie pre fotoaparáty a zobrazovacie produkty (CIPA) na lokalite http://www.cipa.jp/battery/index_e.html