XF105

Jedinečný model Canon XF105 predstavuje najmenšiu videokameru podporujúcu Full HD kodek MPEG-2, 50 Mb/s, 4:2:2. Štúdiová konektivita, profesionálne audio a široké možnosti prispôsobenia poskytujú výnimočnú univerzálnosť.

Výhody

  • Nahrávanie MPEG-2 na 2 karty CF pri rýchlosti až 50 Mb/s (4:2:2)
  • Ľahký kompaktný dizajn, vstupy XLR
  • Videoobjektív Canon HD s 10x transfokáciou
  • Full HD Canon CMOS 1/3 typu
  • HD-SDI, Timecode, Genlock; funkcie 3D asistencie
  • 8,8 cm (3,5-palcový) 920 tis. bodový LCD; 0,6 cm (0,24-palcový), 260 tis. bodový EVF
  • Variabilná frekvencia snímania

Detailnosť

Pozrite sa bližšie na produkt Canon XF105

Nahrávanie MPEG-2 pri rýchlosti až 50 Mb/s (4:2:2)


Videokamera XF105 zaznamenáva súbory vo formáte MPEG-2 MXF (Media eXchange Format) - až do rozlíšenia 1920 x 1080 Full HD pri dátovom toku 50 Mb/s (4:2:2) - na relatívne lacné a ľahko dostupné pamäťové karty CompactFlash (CF). Striedavé nahrávanie v rámci dvoch slotov na pamäťové karty umožňuje pokračovať v zázname bez prestávok, zatiaľ čo dvojslotové nahrávanie vám umožňuje zaznamenať rovnaké zábery na obe karty.

Ľahký kompaktný dizajn, vstupy XLR


Odolný a ľahký dizajn s pozoruhodne bohatou funkčnou výbavou poskytuje výnimočnú univerzálnosť. Zvuk vo formáte Linear PCM je možné zachytávať prostredníctvom dvoch výstupov XLR a tiež pomocou stereo mikrofónu umiestneného na prednej strane.

Videoobjektív Canon HD s 10x transfokáciou


Model XF105, čerpajúci z vynikajúcich vlastností vysielacích objektívov Canon, je vybavený širokouhlým HD videoobjektívom Canon (f1,8-f2,8, 30,4 mm) so zabudovaným ovládacím prstencom na nastavenie transfokácie, zaostrenia a clony. Zdokonalený systém optického stabilizátora obrazu pomáha znižovať chromatickú aberáciu, zachovať ostrosť a redukuje rozmery objektívu.

Full HD Canon CMOS 1/3 typu


2,07 MP senzor Full HD CMOS - navrhnutý a vyrábaný spoločnosťou Canon - zachytáva Full HD video pri natívnom rozlíšení 1920x1080 pixelov. Senzor je vybavený filtrom farebných vzorov Bayer v záujme vysokej citlivosti a širokého dynamického rozsahu; vysokorýchlostná technológia načítavania údajov minimalizuje skosenie pri pohybe uzávierky, ku ktorému môže dochádzať u videokamier CMOS.

HD-SDI, Timecode, Genlock; funkcie 3D asistencie


Výstup HD-SDI je priemyselným štandardom, ktorý poskytuje výstup nekomprimovaných dát v rozlíšení Full HD s integrovaným zvukom a časovým kódovaním. Kombinovaný vstup Genlock a vstupný/výstupný terminál Timecode umožňujú model XF105 používať aj pri snímaní pomocou niekoľkých kamier. Funkcie Genlock a Asistencia pri 3D snímaní (Posun osi OIS a Vodiaci prvok pre ohniskovú vzdialenosť) podporujú zachytávanie stereoskopického 3D videa pomocou dvoch videokamier.

8,8 cm (3,5-palcový) 920 tis. bodový LCD; 0,6 cm (0,24-palcový), 260 tis. bodový EVF


Obe videokamery sú vybavené veľkým LCD displejom na bočnej strane. Tento 8,8 cm (3,5-palcový) displej ponúka vysoké rozlíšenie s 920 tis. bodmi so vstavaným monitorom vlnového priebehu a funkciou zaostrenia okrajov na pomoc pri nastavovaní záberu. 0,61 cm (0,25-palcový), 260 tis. bodový EVF so 100% pokrytím je tiež k dispozícii.

Variabilná frekvencia snímania


K dispozícii je množstvo dostupných frekvencií snímania - od 12 do 50 sn./s. Vďaka tomu má kameraman možnosť slobodne meniť frekvenciu snímania, čím sa prehlbujú jeho tvorivé možnosti.

Podpora CPS *


Exkluzívna podpora CPS Video od spoločnosti Canon ponúka služby prioritnej opravy, ktoré zabezpečia rýchle vyhotovenie.

* Bližšie informácie o krajinách, kde je k dispozícii program CPS, nájdete na webovej lokalite http://www.canon-europe.com/cps

Technické parametre produktu

Zistite viac o produkte Canon XF105, jeho funkciách a možnostiach využitia.

XF105 Hodnotenia a recenzie

CPN.jpeg

Profesionálna sieť spoločnosti Canon

Inšpirácia, rozširovanie vedomostí, informácie o produktoch a novinky o aktualizáciách, to všetko predstavuje dokonalé pokrytie potrieb profesionálnych fotografov, dokumentaristov a veľkých nadšencov na celom svete využívajúcich produkty značky Canon.