Aktualizácia firmvéru v1.21 pre model Canon EOS R3

Pridajte nové funkcie a vylepšite výkon svojho fotoaparátu EOS R3 a posuňte svoju kreativitu k ďalšiemu obzoru. Aktualizácia firmvéru v1.21 je dostupná voľne na stiahnutie a jeho jednoduchá inštalácia potrvá len pár minút. [prevezmite tu]

Nepretržité snímanie s plným rozlíšením až do 195 sn./s.

Firmvér v1.21 pridáva vlastný režim vysokorýchlostného snímania, ktorý umožňuje rýchlosť nepretržitého snímania rozšíriť ďaleko za hranice 30 sn./s a to až na bleskových 195 sn./s. 1 Dokonalé na odhalenie skrytých detailov rýchlo sa pohybujúcich objektov, ktoré by zostali neviditeľné pri bežnom časovom rámci.

Snímková frekvencia sa môže pohybovať medzi 30 sn./s a 195 sn./s a počet snímok zachytených v jednej sérii v rozsahu od dvoch po 50, všetko pomocou ponuky fotoaparátu. Takto je možné snímať súbory vo formáte JPEG, HEIF a RAW s plným rozlíšením, čo vám prináša potrebnú flexibilitu, nech pracujete akýmkoľvek spôsobom.

EOS R3

Video v rozlíšení Full HD s frekvenciou 240sn./s

Popri úžasných možnostiach systému EOS R3 snímať s rozlíšením 4K a 6K prináša firmvér v1.21 snímanie v rozlíšení Full HD pri frekvencii 240 p – ideálny pre hladké efekty s pomalým pohybom, ktoré odhaľujú presné detaily rýchlo sa pohybujúcich objektov.

240p Full HD video

Kompozícia hĺbky vo fotoaparáte

Ak je hĺbka poľa plytká, systém EOS R3 môže automaticky meniť ohnisko z blízka na ďalej pri sériovom snímaní. Keď sú tieto zábery skombinované, výsledkom je dokonalá hĺbka poľa pre danú scénu.

S aktualizáciou firmvéru v1.21 je teraz možné túto sériu zložiť priamo vo fotoaparáte a vytvoriť tak dokonalý výsledok, ktorý je pripravený na premietanie alebo tlač. Túto funkciu možno použiť aj ako náhľad ešte na mieste, získate tak predstavu, čo viete dosiahnuť neskôr v postprodukcii, a istotu, že máte to, čo potrebujete.

Kompozícia hĺbky je výborná pri snímaní záberov zblízka alebo pri práci s makrom, ak je hĺbka poľa obmedzená. Umožňuje fotografom skrátiť čas strávený následným spracovaním obrázkov z viacerých snímok a umožňuje im rýchlo odhaliť výsledok vo fotoaparáte.

In-camera depth compositing

Spracovanie súborov formátu RAW v cloude

Najvyššia kvalita zobrazenia je s aktualizáciou firmvéru v1.21 možná vďaka odoslaniu súborov vo formáte RAW do cloudovej služby image.canon na spracovanie.

Tu je možné ich premeniť na súbory formátu HEIF alebo JPEG s využitím algoritmov hlbokého učenia na redukciu šumu pri vysokej citlivosti ISO a rekonštrukciu farieb. Výsledky sú úžasné, s menším počtom artefaktov v detailoch a nižším šumom pri snímaní pri vysokej citlivosti ISO.

RAW file processing in the cloud

Profesionálny záznam časozberných videosekvencií

Systém EOS R3 je skvelá voľba pre časozberné sekvencie: nastavte fotoaparát na tvorbu snímok v intervaloch od dvoch sekúnd do 99 hodín 59 minút 59 sekúnd s počtom až 3 600 snímok. Po dokončení sekvencie sú zábery spojené do videozáznamu s vysokým rozlíšením bez potreby ďalšieho softvéru. Môžete sa tiež spoľahnúť, že vaša príprava nevyjde nazmar: v prípade výpadku sieťového napájania alebo vybitia batérie dokáže fotoaparát pokračovať v časozbernej sekvencii so zachovanými nastaveniami od miesta, kde sa došlo k jej prerušeniu, len čo je napájanie obnovená.

Priblíženie jediným stlačením tlačidla

Na základe spätnej väzby od profesionálov, ktorí používajú systém EOS R3, sme pridali možnosť 1,6x digitálne orezanie alebo pomery 1:1, 4:3 a 16:9, ktoré je možné priradiť k jednému z prispôsobiteľných ovládacích prvkov fotoaparátu. Získate tak bližší záber na vzdialené objekty bez toho, aby ste museli fotoaparát vzdialiť od oka – ideálne, keď čakáte na pravú chvíľu a chcete zachytiť dokonalý výsledok vo fotoaparáte, aby ste ho mohli obratom poslať do agentúry.

Get close at the touch of a button
  1. AE a sledovanie AF nie je k dispozícii v režime vysokorýchlostného sériového snímania. Maximálny počet zachytených snímok je možné nastaviť na 50