4K vs HD page

Video v rozlíšení 4K alebo Full HD?
Vysvetlenie možností výberu

Objavte rozdiely medzi videom v rozlíšení 4K a Full HD, aby ste si vybrali zariadenie, ktoré je pre vás to pravé.

Výber na základe znalostí

Od rozlíšenia obrazu až po ukladanie dát, úpravu a prehrávanie – všetko, čo potrebujete vedieť o videu v rozlíšení 4K a Full HD.

Rozlíšenie snímok

Video v rozlíšení 4K – známom aj pod označením 4K UHD – prináša 3840 x 2160 pixelov, čo je 4-násobne viac ako 1080p Full HD To znamená, že v rozlíšení 4K na rozdiel od rozlíšenia Full HD môžete zaznamenať úchvatné zábery s detailmi, ktorých sa možno takmer dotknúť.

Image resolution

Snímanie a streamovanie dát

Snímanie v rozlíšení 4K si vyžaduje viac údajov, takže na rovnaký čas nahrávky budete potrebovať väčšie pamäťové karty s vysokou rýchlosťou prenosu a rýchlejšie pripojenie na internet v prípade streamovania. Nahrávky v rozlíšení Full HD sa vyznačujú menšími súbormi, sú ideálne na jednoduché odosielanie a streamovanie obsahu online.

Data capture and streaming

Ukladanie a úprava

Ukladanie dodatočných údajov pri snímaní v rozlíšení 4K môže vyžadovať väčší pevný disk, pri snímaní v rozlíšení 4K je tiež vhodné mať výkonnejší počítač, ktorý zabezpečí plynulú úpravu.

Storage and editing

Tvorivosť

Vďaka rozlíšeniu 4K si môžete vychutnať slobodu pri približovaní, posúvaní a orezaní záznamu až do 200 % a stále tak vytvárať filmy v rozlíšení Full HD – čo je ideálne pre filmových nadšencov, ktorí vytvárajú videozáznamy a kreatívne zábery.

Creativity

Univerzálnosť

Fotoaparáty a videokamery Canon, ktoré zaznamenajú video v rozlíšení 4K, dokážu zaznamenať video aj v rozlíšení Full HD – takže si môžete vybrať správne rozlíšenie filmu, ktoré vyhovuje každému tvorivému projektu.

Versatility

Prehrávanie

Môžete si vychutnať všetky efekty a neuveriteľné detaily videa v rozlíšení 4K na televízore s rozlíšením 4K. Dokonca aj vtedy, keď momentálne nemáte televízor s rozlíšením 4K, výber záznamového zariadenia s rozlíšením 4K zabezpečí, že ste pripravení zažiť úžasné detaily v rozlíšení 4K ihneď po prechode na kvalitnejší televízor.

Blocks Playback

Potrebujete ďalšiu pomoc?

Prečítajte si viac o videokamerách LEGRIA HF-G a porovnajte možnosti nahrávania univerzálnych zariadení s nahrávaním s vymeniteľnými objektívmi.