ČLÁNOK

Dážď či slnko: Ako môže vďaka médiám odolným voči vode získať vaše podnikanie nový rozmer

Vonkajšia grafika odolná voči vode bez laminácie? Je to možné s tým správnym papierom

water image

Bez potreby laminácie

Vedeli ste, že môžete tlačiť vysoko kvalitnú vonkajšiu prezentačnú grafiku na atramentovej tlačiarni bez potreby laminácie?

Laminácia bola v minulosti jediným spôsobom ako dosiahnuť vodotesnosť tlače. To znamenalo čakať, kým výtlačky nevyschnú, čo spôsobovalo spomalenie celého výrobného procesu a zvýšenie nákladov. Nie je to ideálne riešenie.

Výber správneho papiera, ako sú naše médiá odolné voči vode, vám však umožní vytvárať krásne výtlačky odolné voči vode fotografickej kvality, ktoré prežijú až šesť mesiacov v exteriéri, a to bez nutnosti laminácie. Spojte to s tlačiarňou radu imagePROGRAF a získate výhernú kombináciu.

Použitím tohto špeciálne navrhnutého papiera je tlačový výstup okamžite odolný voči vode. Disponuje vrstvou prijímajúcou atrament, ktorá sa skladá z viazača s nízkou rozpustnosťou vo vode, vďaka čomu je výroba trvanlivých výtlačkov jednoduchšia, rýchlejšia a cenovo výhodnejšia.

Prebúdzame kreatívne nápady

Ak už vlastníte tlačiareň imagePROGRAF, toto médium odolné voči vode môže u vašich zákazníkov prebudiť nápady a rozšíriť tak vaše podnikanie. Ponuka je široká. Na výber máte zo štyroch produktov vrátane matného polypropylénu, samolepiaceho a transparentového vinylu.

Pravdepodobne už pracujete so zákazníkmi v oblasti stravovacích služieb, voľnočasových aktivít či maloobchode. Teraz im môžete ponúknuť ideálne riešenia pre krátkodobú vonkajšiu grafiku na zviditeľnenie ich podnikania. Ak už ponúkate predajcom plagáty, prečo nenavrhnúť vonkajší reklamný stojan v tvare písmena A, ktorý by prinútil okoloidúcich nazrieť dovnútra? Prípadne samolepiaci vinyl obalený okolo stĺpa na jedinečnú propagáciu reklamných akcií? So skrátenou dobou potrebnou na tlač tak môžete promptne splniť aj tieto požiadavky.

Nápadov máme viac, a to nielen do exteriéru. S médiami odolnými voči vode môžete vytvárať rôzne vnútorné a vonkajšie aplikácie – nápisy, transparenty, plagáty, samolepiace grafiky, prezentačné panely…

imagePROGRAF PRO-2000

Grafika pre všetky ročné obdobia –
dokonca aj pod ľadom

Porozmýšľajte o výtlačkoch, ktoré sú vystavené vlhkému prostrediu. Médiá odolné voči vode sú ideálne pre grafiku umiestnenú v kúpeľniach alebo v priestoroch, ktoré sa pravidelne čistia, ako napríklad šatne.

Našiel sa aj zákazník, ktorý posunul využitie média odolného voči vode na ešte vyššiu úroveň a umiestnil tlačovú grafiku pod vrstvu ľadu na hokejovom štadióne! Po pol roku pod ľadom ostali obrazy bez akéhokoľvek porušenia a takmer rovnako jasné ako v deň, kedy boli vytlačené.

Vývoj médií odolných voči vode znamená, že výtlačky môžu odolať nielen vode. Tieto médiá sú tiež odolné voči vyblednutiu. Vonkajšie aplikácie sú tak chránené pred zhoršením fotografickej kvality v dôsledku drsných UV lúčov.

Krátke až strednodobé exteriérové výtlačky vyrobené pomocou týchto médií môžu odolať skúškam poveternostných podmienok. Ich farebná kvalita v podobe teplých farieb, sivých tónov a hlbokých čiernych odtieňov vydrží až šesť mesiacov v porovnaní s vonkajšími výtlačkami na lesklom atramentovom papieri.

Elemental water image

Záplava možností

Tlačové oddelenia, ktoré predtým externe objednávali zákazky médií odolných voči vode, môžu teraz vykonávať túto prácu priamo u seba, pretože tlač na médiách odolných voči vode nebola nikdy jednoduchšia.

Hneď ako skontrolujete povrch na aplikáciu média, je pripravený na aplikáciu. Naše médium odolné voči vode disponuje samolepiacou zadnou stranou na jednoduchú aplikáciu a odstránenie a tou správnou úrovňou nepriehľadnosti na aplikáciu na existujúci displej, čo takúto aplikáciu urýchľuje.

Existuje mnoho ďalších možností, ktoré je možné s médiami odolnými voči vode preskúmať. Prečo s novými aplikáciami nevplávať do nových vôd a nechať vaše podnikanie plávať s novým prúdom?

Kliknutím na nižšie uvedený odkaz sa dozviete viac o našich rôznych typoch papiera odolného voči vode.

Získajte viac informácií o médiách a spotrebnom materiáli Canon

Súvisiace riešenia

Porozprávajte sa s niektorým z našich odborníkov a zistite, čo vám vyhovuje najviac

Kontaktujte náš tím