Canon uvádza na trh prenosný profesionálny objektív do kamier 2/3” 4K s najširším ohniskom na svete – CJ12ex4.3B¹

Bratislava, 25. augusta 2015 – Spoločnosť Canon dnes predstavuje objektív CJ12ex4.3B – nový prenosný objektív so zoomom do kamier 2/3” s najkratšou ohniskovou vzdialenosťou na svete – neuveriteľných 4,3 mm – ktorý je určený na natáčanie rozhovorov alebo živých športových a spravodajských prenosov na najvyššej profesionálnej úrovni.

 
CJ12ex4.3B.jpgCJ12ex4.3B
CJ12ex4.3B.jpg4K objektív


Vynikajúci optický výkon 4K

Objektív CJ12ex4.3B, ktorý nadväzuje na úspechy a pokročilé technológie svetoznámej značky Canon v oblasti optického dizajnu, poskytuje špičkovú kvalitu obrazu s rozlíšením 4K v celom rozsahu 12-násobného optického zoomu. Vďaka možnostiam rýchlej adaptácie na rozličné podmienky natáčania umožňuje kameramanovi rýchle zmeny z ultraširokého záberu pri 4,3 mm na detaily, pričom však zachováva špičkovú kvalitu od stredu obrazového poľa až po jeho okraj. Vstavaný 2-násobný extender zväčšuje ohniskový rozsah, zachováva však optický výkon rozlíšenia 4K.

Aby sa dosiahla mimoriadna ostrosť a vysoký kontrast obrazu, CJ12ex4.3B vo väčšej miere využíva fluoritové optické členy a optické členy s ultranízkym rozptylom (UD) a povrchové vrstvy Canon, ktoré zaručujú výnimočnú úroveň kontroly nad zobrazovaním tieňov a odleskov. Nový interný zaostrovací systém s tromi optickými skupinami znižuje zmenu ohniskovej vzdialenosti pri ostrení (tzv. focus breathing).

Mimoriadna prenosnosť a flexibilné ovládanie
Vďaka novému dizajnu je objektív CJ12ex4.3B kompaktný a ľahký – s hmotnosťou len 2,1 kg sa približuje k veľkosti a hmotnosti porovnateľných objektívov 2/3” HD. Je ideálny na tradičné snímanie kamerou z pleca využívané v spravodajstve, umožňuje jednoduché používanie kedykoľvek a kdekoľvek a ergonomický dizajn zaručuje pohodlie aj pri dlhom natáčaní. Tri integrované 20-pinové konektory objektívu umožňujú jednoduché zapojenie do existujúcich HD zoomových/zaostrovacích ovládačov a súčasne aj priame pripojenie k externému virtuálnemu ovládaciemu systému.

Digitálna pohonná jednotka CJ12ex4.3B ponúka pokročilé možnosti ovládania a kameramanom umožňuje používať okrem nastavení zaostrenia a clony aj opakovateľné pozície a rýchlosti zoomu. Dekodér so 16-bit. absolútnou hodnotou integrovaný do digitálnej pohonnej jednotky umožňuje začať natáčanie s funkciou kompenzácie aberácie kamery okamžite bez potreby akejkoľvek inicializácie. To je vynikajúce najmä pri spravodajstve a natáčaní v prírode, kde sa udalosti môžu skončiť tak náhle, ako sa začali. Digitálny displej zabudovaný do digitálnej pohonnej jednotky umožňuje jednoduché nastavenie, kontrolu a upravenie hlavných funkcií podobným spôsobom ako v prípade objektívov 2/3” HD.¹ Najširší uhol záberu medzi prenosnými objektívmi 2/3” 4K na svete (podľa údajov prieskumu trhu Canon k 25. augustu 2015)

spacer
					image
Ďalšie informácie
CJ12ex4.3B Obrázky
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon