Ponorte sa hlbšie do sveta fotografie s robustným fotoaparátom PowerShot D30 a vreckovým PowerShot S200 od Canon

Bratislava, 12. februára 2014 – Canon dnes rozširuje kolekciu modelov PowerShot o dva nové kompaktné fotoaparáty – robustný a vodotesný PowerShot D30 a PowerShot S200, obohatenie uznávanej série PowerShot S. PowerShot D30 je ideálny pre dobrodružné povahy a milovníkov adrenalínových športov. Dokáže zachytiť dianie pod vodnou hladinou až do hĺbky 25 m – v špičkovej obrazovej kvalite a s prirodzenými farbami dokonca aj v slabom osvetlení. PowerShot S200 je právoplatným členom série PowerShot S – ponúka pôsobivú obrazovú kvalitu a jednoduchý prístup k manuálnym nastaveniam spolu s moderným vreckovým dizajnom. Používatelia, ktorí chcú podniknúť svoj ďalší krok vo svete fotografie, v ňom nájdu množstvo kreatívnych funkcií.

[MASTER] PowerShot D30 Image [MASTER] PowerShot S200 Image
PowerShot D30 PowerShot S200

Úžasné výsledky a obrazová kvalita Canon
Srdcom oboch fotoaparátov je Canon HS System – výkonná kombinácia vysokocitlivého snímača a obrazového procesora DIGIC, ktorá je zárukou vynikajúcej kvality a poskytuje špičkové snímky aj v slabom osvetlení. PowerShot D30 využíva technológie 12,1-megapixelového snímača CMOS a 28 mm širokouhlého objektívu Canon s 5x zoomom, aby vám pomohol zachytiť krásy podmorského sveta v úžasných detailoch. Ultra širokouhlý objektív fotoaparátu PowerShot S200 s vysokou svetelnosťou f/2,0 v kombinácii s citlivejším 10,1-megapixelovým snímačom CCD poskytuje skvelú flexibilnosť pri fotografovaní v náročných podmienkach.

Oba fotoaparáty disponujú optickým stabilizátorom obrazu na tvorbu ostrých a zreteľných záberov, a tiež technológiou Inteligentný systém IS, ktorá automaticky zvolí najvhodnejší spôsob stabilizácie v širokej škále situácií a nastavení.

Pripravte sa na ďalšie dobrodružstvo: PowerShot D30
Robustný fotoaparát PowerShot D30 je určený na podmorské zábery a je vodotesný až do hĺbky 25 metrov – ako zatiaľ jediný kompaktný fotoaparát na svete – a aj v takejto hĺbke vám poskytne snímky v obrazovej kvalite Canon. Je vždy pripravený vydať sa s vami na dobrodružnú výpravu – nárazuvzdornosť pri pádoch z výšky až 2 m, odolnosť voči mrazu do -10 °C a prachotesnosť z neho robia ideálny fotoaparát na zimnú lyžovačku, horolezectvo alebo potápanie. PowerShot D30 má nielen odolnú konštrukciu, ale je aj dostatočne tenký a ľahký, aby sa vám pohodlne zmestil do ruksaku s potrebným vybavením. Môžete si ho tak vziať so sebou prakticky kamkoľvek a domov si priniesť nádherné snímky.

Univerzálny PowerShot D30 vám zaistí maximálne realistické snímky pri podmorskom potápaní. Špeciálny režim na fotografovanie pod vodou spolu s jednoducho prístupnou funkciou Užívateľské vyváženie bielej umožňujú rýchlu úpravu nastavení, aby sa docielili prirodzené farby v podmorskom prostredí – ak práve objavujete neznámu jaskyňu alebo pestrofarebný svet koralového útesu.

Videozáznam nezabudnuteľných okamihov
Oba modely, PowerShot D30 aj PowerShot S200, obsahujú samostatné tlačidlo videozáznamu – ideálne, keď ste úplne pohltení tým, čo sa odohráva pred vašimi očami, a nechcete nič premeškať. Mimoriadne efektívna stabilizácia obrazu, ktorú poskytuje Inteligentný systém IS počas záznamu videa, vám umožní zachytiť aj rýchlu dobrodružnú akciu ostrejšie a stabilnejšie – ideálne pri horskom bicyklovaní alebo lyžovaní.

Kreatívne ovládanie na dosah vašich prstov
Aby bolo snímanie čo najjednoduchšie, oba fotoaparáty sú vybavené technológiou Smart Auto z dielne Canon, ktorá automaticky rozpozná najmenej 32 rôznych typov scén a uplatní za vás najlepšiu kombináciu nastavení fotoaparátu. Experimentujte a vytvorte si vlastný štýl pomocou nastavení rozsahu ISO prostredníctvom ovládacieho prstenca objektívu vášho PowerShot S. Plne manuálne ovládanie vám zas umožní tvorbu unikátnych snímok prakticky v akejkoľvek situácii.

Vďaka zadnému displeju fotoaparátu môžete dokonca aj uprostred rýchlej akcie dosiahnuť dokonalú kompozíciu. PowerShot D30 má zreteľný 7,5 cm (3,0”) displej PureColor II LCD
s rozlíšením 460 000 bodov a režimom Sunlight LCD, ktorý vám uľahčí fotografovanie a prezeranie snímok dokonca aj v jasnom slnečnom počasí. Displej PureColor II G fotoaparátu PowerShot S200 má povrch z temperovaného skla, ktorý zvyšuje odolnosť a zreteľnosť zobrazovania fotografií aj videa.

Zdieľajte a označujte snímky podľa miesta ich zhotovenia
S novými modelmi PowerShot je uchovávanie a zdieľanie vašich spomienok jednoduché. Funkcia Wi-Fi fotoaparátu PowerShot S200 vám však umožní nielen zdieľanie obľúbených záberov na sociálnych sieťach, ale tiež ich pohodlné zálohovanie prostredníctvom cloudových služieb, ako je Flickr alebo Google Drive™. Oba fotoaparáty navyše dokážu prostredníctvom GPS zaznamenať a vložiť do fotografií či videa zemepisné údaje o mieste ich zhotovenia. PowerShot D30 má vlastnú jednotku GPS a PowerShot S200 disponuje režimom GPS cez mobil, ktorý pridá do snímok zemepisné údaje pomocou vášho smartfónu. Vy aj vaši blízki si potom môžu miesta zhotovenia snímok rýchlo a jednoducho vyhľadať na mape – prostredníctvom dodaného softvéru Map Utility alebo cez Google Earth. Energeticky úsporná funkcia GPS záznamu fotoaparátu PowerShot D30 dokáže taktiež spätne zrekonštruovať trasu, ktorú ste pri svojich fotografických výpravách prešli.

Základné charakteristiky modelu PowerShot D30:
• Odolný kompaktný fotoaparát
• Vodotesný do hĺbky 25 m
• 12,1 MP HS System, funkcie snímania pod vodou
• 28 mm objektív, 5x optický zoom; Inteligentný IS
• GPS
• 7,5 cm (3.0") LCD s režimom Slnečné svetlo
• Video v kvalite Full HD
• Smart Auto (32 typov scén)
• Movie Digest, Režim spomaleného videa

Základné charakteristiky modelu PowerShot S200:
• Objektív so svetelnosťou f/2, HS System a DIGIC 5
• 24 mm ultraširokouhlý objektív s 5x zoomom a Inteligentný systém IS
• Vysokokvalitné 10,1-megapixelové snímky
• Ovládací prstenec objektívu a manuálne režimy
• Pripojenie a zdieľanie cez Wi-Fi
• Veľký 7,5 cm (3,0”) displej PureColor II G LCD
• Smart Auto a HD video
• Režim Live View Control a kreatívne filtre

spacer
					image
Ďalšie informácie
PowerShot D30 Obrázky
PowerShot S200 Obrázky
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon