Užívajte si širokouhlé zobrazenie s novými ultraširokouhlými objektívmi so zoomom od spoločnosti Canon: EF 16-35mm f/4L IS USM a EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

Bratislava, 13. mája 2014 – Canon dnes obohacuje svoju kolekciu objektívov EF o dva nové vysokovýkonné ultraširokouhlé objektívy so zoomom - EF 16-35mm f/4L IS USM a EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM. Model EF 16-35mm f/4L IS USM, určený pre profesionálov a fotografických nadšencov, je objektív profesionálnej kvality zo série L, ktorý ponúka vynikajúce výsledky v celom rozsahu zoomu. Kompaktný a ľahký EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM je určený pre spotrebiteľské digitálne zrkadlovky Canon EOS so snímačom APS-C a je ideálny pre fotografov, ktorí chcú rozšíriť uhol záberu a zachytiť na snímke väčšiu plochu. Zároveň môžu využívať technológie optického IS a krokového motorčeka, ktoré im pomôžu získať vždy ostré a stabilné širokouhlé fotografie aj video v kvalite HD.

EF 16-35mm f-4L IS USM.jpg EF-S 10-18mm f-4.5-5.6 IS STM.jpg
EF 16-35mm f/4L IS USM EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM


Vysoká presnosť a výkon, široký uhol záberu – to je EF 16-35mm f/4L IS USM
EF 16-35mm f/4L IS USM poskytuje väčšiu univerzálnosť profesionálom aj fotografickým nadšencom, ktorí často fotografujú širokouhlo – napríklad krajinu i architektúru – alebo sú nútení fotografovať v stiesnených priestoroch. Objektív ponúka flexibilnosť pri tvorbe širokouhlých záberov, prvotriednu optickú konštrukciu a pevnú clonu f/4 – výsledkom sú ostré a zreteľné zábery aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Nový objektív EF 16-35mm f/4L IS USM je prvým modelom z ultraširokouhlej kolekcie Canon L, ktorý je vybavený originálnou technológiou optickej stabilizácie obrazu (IS) z dielne Canon. Tá ponúka výhodu štvorkrokového nastavenia oproti objektívom bez technológie IS, o zvyšuje precíznosť detailov. Nový systém IS tiež obsahuje viacero dodatočných zlepšení, napríklad gyro snímače pre väčšiu presnosť pri tradičnom spôsobe fotografovania aj pri panningu počas snímania pohybujúcich sa objektov.

Prvotriedne optické technológie aj dizajn
Fotografi dosiahnu rýchle zaostrenie vďaka výkonnému, rýchlemu a tichému autofokusu (AF), o ktorý sa stará priekopnícky motorček prstencového typu (USM) z dielne Canon – ideálne využitie pri fotografovaní v režime AI Servo AF. Použitím zaostrovacieho krúžka v manuálnom režime a režime AF je možná úplná kontrola nad kompozíciou snímok, takže fotografi majú dostatočnú voľnosť pri jemnom dolaďovaní zaostrenia.

Optická sústava objektívu je zárukou najvyššej obrazovej kvality: obsahuje dva optické členy s ultranízkym rozptylom (UD), ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a rozmazanie farieb. Povrchové vrstvy Super Spectra minimalizujú zobrazovanie tieňov a odleskov, zatiaľ čo fluórové povrchové vrstvy na predných a zadných optických členoch bránia priľnavosti prachu a kvapiek vody. Vďaka kruhovej clone s 9 lamelami sa fotografi môžu tešiť z nádherného rozostrenia pozadia a bokehu.

Špičkový dizajn sa taktiež podieľa na mimoriadne jednoduchom ovládaní a profesionálnom výkone objektívu. Objektív je kompaktný a ľahký, pohodlne sa drží a poskytuje intuitívny prístup k ovládaniu zoomu a zaostrenia. K celkovému profesionálnemu dojmu prispieva aj povrchová vrstva s textúrou kože.

Zachyťte viac z okolitého sveta – EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
Nový objektív EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM je ideálny nástroj pre používateľov, ktorí chcú rozšíriť svoju fotografickú výbavu a vyťažiť z každého záberu maximum. Pôsobivý rozsah zaostrenia 10 – 18 mm poskytuje flexibilnosť pri fotografovaní najrôznejších objektov a situácií – od prázdninových panoramatických záberov krajiny či mesta až po širokouhlé skupinové snímky večierkov alebo osláv v obmedzených priestoroch. Spoločnosť Canon využila svoje dlhoročné skúsenosti s výrobou optických technológií a dokázala takýmto širokým rozsahom zaostrenia vybaviť pozoruhodne kompaktný a ľahký objektív, ktorý sa vám pohodlne zmestí do fotobatohu, alebo dokonca do malej príručnej batožiny.

O vždy ostré a stabilné snímky pri fotografovaní z ruky sa stará štvorkrokový optický stabilizátor obrazu. Technológia krokového motorčeka (STM) od Canon zaisťuje vysokú účinnosť AF pri fotografovaní a takmer nepočuteľný AF pri nakrúcaní videa. V kombinácii s digitálnymi zrkadlovkami EOS, ktoré podporujú AF počas nakrúcania videa, poskytuje technológia krokového motorčeka plynulé súvislé zaostrovanie – ideálne na sledovanie pohybujúcich sa objektov a plynulé prechody pri zmene zaostrenia z objektu na objekt. Tiché zaostrovanie bráni nechcenému hluku, ktorý by rušil zvukovú stopu filmu, takže výsledný zaznamenaný zvuk bude zreteľný a bude verne zodpovedať snímanej scéne. Súčasťou objektívu EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM je optický člen s ultranízkym rozptylom (UD) a viacero optimalizovaných povrchových vrstiev, čo prispieva k vynikajúcej obrazovej kvalite pri použití akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti.

Základné charakteristiky objektívu EF 16-35mm f/4L IS USM:
• Konštrukcia a optické technológie série L
• Pevná clona f/4
• 4-krokový optický stabilizátor obrazu
• Rýchly a tichý AF
• Špičková kvalita obrazu
• Kruhová clona s 9 lamelami
• Plne manuálne zaostrovanie
• Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,28 m
• Fixný predný optický člen
• Odolnosť voči vode a prachu

Základné charakteristiky objektívu EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM:
• Ultraširokouhlý zoom pre digitálne zrkadlovky APS-C EOS
• Ľahký a kompaktný
• Plynulé, takmer nepočuteľné STM zaostrovanie
• 4-krokový optický stabilizátor obrazu
• Špičková kvalita obrazu
• Povrchová vrstva Super Spectra
• Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,22 m
• Krúžok na manuálne zaostrovanie
• Kruhová clona
• Voliteľná slnečná clona


spacer
					image
Ďalšie informácie
EF 16-35mm f/4L IS USM Obrázky
EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Obrázky
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon