Najvyššia trieda superzoomov – Canon predstavuje nové modely PowerShot SX510 HS a PowerShot SX170 IS

Bratislava, 22. augusta 2013 – Canon dnes pridáva do svojej kolekcie výkonných kompaktných superzoomov modely PowerShot SX510 HS a PowerShot SX170 IS – dva nové fotoaparáty, ktoré vás ešte viac priblížia k centru diania. V kompaktných fotoaparátoch sa ukrýva pôsobivý zoom: PowerShot SX510 HS je vybavený 30x optickým zoomom a PowerShot SX170 IS 16x optickým zoomom. Používatelia tak dokážu zachytiť aj ďaleké objekty v úžasných detailoch.

PowerShot SX170 IS PowerShot SX510 HS
PowerShot SX170 IS PowerShot SX510 HS

PowerShot SX510 HS
PowerShot SX510 HS ponúka vyššiu flexibilnosť pri snímaní rôznych objektov v rôznych situáciách. Výkonný objektív s 30x optickým zoomom poskytuje ostré výsledky v celom rozsahu zoomu, dokonca aj v slabom osvetlení, zatiaľ čo 24 mm ultraširokouhlý objektív dokonale zachytí čokoľvek od panoramatických krajiniek až po skupinové zábery vašich priateľov. Model SX510 HS využíva HS System, ktorý je kombináciou 12,1-megapixelového vysokocitlivého snímača CMOS a procesora DIGIC 4. Výsledkom sú verné snímky aj v slabom osvetlení, napr. za šera, so súčasným zachovaním realistických farieb a bohatých detailov s minimálnym rozmazaním.

Pri používaní funkcie Wi-Fi fotoaparátu PowerShot SX510 HS sa fotografie aj videá môžu zdieľať na sociálnych sieťach typu Facebook®, Flickr či YouTube priamo z fotoaparátu, alebo na smartfónoch a tabletoch prostredníctvom bezplatnej aplikácie Canon CameraWindow. Pomocou bezplatnej aplikácie z dielne Canon pre smartfóny môžete používať aj GPS v mobile a pridávať tak do snímok informácie o lokalite zo smartfónov či tabletov s aktivovanou funkciou GPS. Používatelia tak budú poznať presné miesto a moment zhotovenia fotografie.

Okrem vynikajúcich fotografií zvládne PowerShot SX510 HS aj záznam videa v kvalite Full HD (1080p) so stereozvukom. SX510 HS umožňuje zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty dramatickým spôsobom a jeho súčasťou je aj Režim spomaleného videa.

PowerShot SX170 IS
Kompaktný PowerShot SX170 IS s jednoduchým ovládaním sa pýši univerzálnym širokouhlým 28 mm objektívom a 16x optickým zoomom. Objektív umožňuje tvorbu rôznorodých záberov, od skupinových snímok na večierkoch s priateľmi až po detailné zábery zvierat na safari. Výkonný 16-megapixelový snímač fotoaparátu PowerShot SX170 IS umožňuje zachytiť jasné farby a podrobné detaily na snímkach, na ktoré budú ich majitelia určite hrdí. SX170 IS tiež dokáže zachytiť vzácne momenty prostredníctvom vysokokvalitného HD videa.

Vysokokvalitné výsledky
Oba fotoaparáty využívajú uznávaný optický stabilizátor obrazu z dielne Canon s inteligentným systémom IS, ktorý zjednodušuje tvorbu ostrých záberov s dlhšími ohniskovými vzdialenosťami aj v slabom osvetlení. Technológia Canon ZoomPlus tiež digitálne rozširuje dosah objektívov oboch modelov za maximálnu ohniskovú vzdialenosť pri súčasnom zachovaní vysokej obrazovej kvality. PowerShot SX510 HS umožňuje až 60x zoom a PowerShot SX170 IS 32x zoom. Súčasťou modelu PowerShot SX510 HS je tiež pokročilá funkcia Zoom Framing Assist s novým automatickým režimom, ktorá zaistí, aby boli objekty vždy správne zaostrené, dokonca aj pri pohybe smerom k fotoaparátu či od neho.
Oba modely sú tiež vybavené režimom Eco, ktorý pomáha predĺžiť výdrž batérií. Vďaka tejto funkcii fotoaparát PowerShot SX170 IS umožňuje nasnímať až o 46 % a PowerShot SX510 HS až o 32 % viac fotografií – to je ideálne na rodinných výletoch alebo na prázdninách.

Okamžitá kreativita
Režim Smart Auto oboch modelov dokáže rozpoznať až 32 rôznych typov scén a použiť najvhodnejšie nastavenia na zachytenie dokonalého záberu, zatiaľ čo Kreatívne režimy možno používať na úpravy snímok, pridanie dramatického nádychu alebo unikátnej, zábavnej perspektívy. Ak chcú používatelia experimentovať ešte viac, môžu jednoducho prepnúť na plne manuálne ovládanie a ovládať jednotlivé nastavenia fotoaparátu vrátane expozičného času a clony.

PowerShot SX510 HS – základné charakteristiky:
• Mini 30x ultra-zoom so širokouhlým 24 mm objektívom
• HS System: 12,1 MP CMOS, DIGIC 4
• Inteligentný systém IS, Zdokonalený dynamický IS
• Wi-Fi ; GPS cez mobil
• Full HD, HDMI
• Veľký 7,5 cm (3,0") displej
• Smart Auto rozpozná 32 typov scén
• Asistent kompozície a zoomu
• Plne manuálne ovládanie

PowerShot SX170 IS – základné charakteristiky:
• 16x optický zoom, 28 mm širokouhlý objektív Canon
• 16 megapixelov
• Inteligentný IS
• Veľký 7,5 cm (3,0") LCD displej; Rady a tipy
• Režim Smart Auto rozpozná 32 typov scén
• Filmy HD
• Zábavné Kreatívne filtre
• Plne manuálne ovládanie
• Úsporný režim Eco
• Dobíjateľný lítium-iónový akumulátor

spacer
					image
Ďalšie informácie
PowerShot SX170 IS Obrázky
PowerShot SX510 HS Obrázky
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon