Canon predstavuje XA35 a XA30 – modely ručných videokamier s mimoriadnym zobrazovacím výkonom

Bratislava, 11. november 2015 – Spoločnosť Canon oznámila rozšírenie svojej série X o dve nové ručné videokamery – XA35 a XA30. Tieto mimoriadne kompaktné a ľahké modely určené pre profesionálov, ako aj amatérskych nadšencov sú vybavené novo vyvinutým snímačom HD CMOS Pro poskytujúcim vyššiu citlivosť a lepšie výsledky v slabom osvetlení. Obe kamery disponujú aj novými nastaveniami širokého dynamického rozsahu (DR) a priority presvetlenia, ktoré ich predurčujú na univerzálne použitie od snímania spravodajských či dokumentárnych udalostí až po svadobné záznamy a firemné filmy.

XA35.jpgXA35
XA30.jpgXA30

Špi č ková kvalita obrazu a špi č kové spracovanie videa
Novo skonštruovaný snímač HD CMOS Pro typu 1/2.84 a rozlíšením 2,91 megapixelu, ktorý ťaží z dlhodobých skúseností spoločnosti Canon v oblasti pokročilých optických technológií, poskytuje vyššiu citlivosť a zlepšený pomer obrazového signálu a šumu. Výsledkom je ostrý a jasný záznam aj v zhoršených svetelných podmienkach. Možnosti snímania v slabom svetle sú obohatené o vylepšené infračervené snímanie ideálne pre používateľov, ktorí chcú zaznamenávať nočnú prírodu alebo natáčať dokumentárne filmy v noci.

Širokouhlý objektív s 20-násobným zoomom ponúka rozsah zaostrenia 26,8 – 576 mm (ekvivalent 35 mm) a využíva inteligentný systém 5-osovej optickej stabilizácie obrazu Canon s dynamickou stabilizáciou obrazu. Kruhová clona objektívu s 8 lamelami zaručuje nádherné rozostrenie pozadia (tzv. bokeh).

Modely XA35 a XA30 ponúkajú dve nové nastavenia – Široký dynamický rozsah a Priorita presvetlenia. V režime širokého dynamického rozsahu dokážu kamery dosiahnuť dynamický rozsah až 600 %, čo znamená jasný obraz s vysokým kontrastom, ktorý si zachová vysoké detaily v presvetlených aj tmavých oblastiach tak, že nie sú potrebné postprodukčné zásahy. Použitím nastavenia Priorita presvetlenia môžu používatelia vytvárať záznamy s prirodzenejšími tónmi a bohatšími farbami, a to najmä na mimoriadne jasných¹ lokalitách, čo ocenia predovšetkým pri snímaní scén s jasnou oblohou a reflexnými povrchmi.

Oba modely sú vybavené aj režimami spomaleného a zrýchleného snímania, ktoré podporujú množstvo možností kreatívneho snímania od intervalového, resp. časozberného záznamu až po snímanie 1200-násobne vyššou rýchlosťou.

Diskrétne, prenosné modely ideálne riešenie na nakrúcanie v pohybe
Kompaktné a ľahké modely XA35 a XA30 sú vynikajúcim riešením pre spravodajcov a žurnalistov, ktorí často potrebujú nakrúcať dynamické situácie diskrétne avšak bez zníženia celkovej obrazovej kvality. Obe kamery ponúkajú mimoriadne jednoduchú obsluhu, množstvo automatických funkcií a sú ideálne pre firemné prostredie aj vzdelávacie inštitúcie.

Modely XA35 a XA30 využívajú rovnaký populárny ergonomický dizajn ako ich predchodcovia – XA25 a XA20. Ľahko odnímateľná rukoväť, ktorá používateľom ponúka maximálnu flexibilitu pri rozmanitých situáciách nakrúcania, je vybavená profesionálnymi audio konektormi XLR.

Mo ž nosti integrácie a pripojenia
Sériové digitálne rozhranie HD/SD-SDI modelu XA35 umožňuje integráciu s existujúcim vybavením a následný prenos alebo vysielanie a podporuje aj vložené zvukové signály či časový kód. Používatelia tak môžu exportovať nekomprimovaný videosignál s vysokým rozlíšením v reálnom čase, vďaka čomu je táto kompaktná videokamera ideálnou voľbou na živé vysielanie a spravodajské aplikácie – umožňuje priamo na scéne dopĺňať záznam hlavných vysielacích kamier.

Obe kamery takisto podporujú vysokokvalitné súborové formáty AVCHD (až 28 Mb/s) a MP4 (až 35 Mb/s), sú vybavené dvoma slotmi na karty SD na okamžité zálohovanie využitím simultánneho záznamu alebo voliteľného automatického prepínania záznamu na dlhšie trvajúcich podujatiach, ako napríklad na svadbách.

Modely XA35 a XA30 podporujú dvojpásmové pripojenie Wi-Fi, ktoré poskytuje možnosť vzdialeného ovládania kamery, bezdrôtový prenos/odovzdanie súborov a ich kontrolu v prehliadači prostredníctvom inteligentného telefónu, tabletu alebo počítača. Kompatibilita oboch kamier s prijímačom GPS Canon GP-E2 zas umožňuje zápis dát GPS do metadát videozáznamu. Funkciu presného zdokumentovania údajov o mieste, kde bol vytvorený záznam, ocenia nielen žurnalisti, ale môže sa uplatniť aj pri právnych úkonoch.¹ Môže byť potrebné zvýšenie nastavení jasu monitora

spacer
					image
Ďalšie informácie
XA30 Obrázky
XA35 Obrázky
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon