Canon uvádza nový projektor s Wi-Fi konektivitou

BRATISLAVA, 14. apríla 2015 – Canon predstavil nový kompaktný inštalačný projektor s podporou Wi-Fi – XEED WUX500. Používatelia môžu k projektoru jednoducho pripojiť rad bezdrôtových zariadení a pomocou bezkonkurenčnej obrazovej kvality zvýšiť svoju produktivitu na jednaniach. Vďaka vysokému rozlíšeniu, jasnému a čistému obrazu, je veľmi dobre čitateľný i malý text či jemné línie.

Canon XEED WUX500
Canon XEED WUX500

Canon XEED WUX500 umožňuje premietať obraz i multimediálny obsah z viacerých zdrojov, a to vďaka podpore bezdrôtového prenosu dát od viacerých používateľov – priameho i prostredníctvom počítačovej siete. Nový model navyše na svoju prevádzku nevyžaduje pripojenie k osobnému počítaču – prezentácia na jednom projektore môže prebiehať priamo z pamäťového zariadenia USB. Jedinečná technológia pre skladanie viacerých obrazov vedľa seba s plynulým prechodom a s podporou korekcie lichobežníkového skreslenia umožňuje premietať s využitím až 9 projektorov v 14 rôznych usporiadaniach. Stačí jednotlivé zariadenia zapojiť do počítačovej siete.

Projektor XEED WUX500 je vďaka konštantnému jasu v celom rozsahu zoomu, mimoriadne nízkej energetickej náročnosti, vylepšenej konektivite, jednoduchej inštalácii, dlhej životnosti a správe, ideálnym riešením pre širokú škálu nasadení. Nový model nájde uplatnenie napríklad v oblasti inžinierskych a konštrukčných služieb, pri simulácii a v riadiacich miestnostiach, v konferenčných centrách a zasadacích miestnostiach, v múzeách a v rámci turistických atrakcií i vo vysokoškolskom prostredí.

Súčasťou projektoru XEED WUX500 je technológia LCOS, ktorá prináša vynikajúci jemný obraz a farebný výkon 5 000 lúmenov. Ide navyše o technológiu, ktorá zaisťuje dlhú životnosť, a napĺňa tak jednu z hlavných požiadaviek trhu s inštalačnými projektormi. Natívne rozlíšenie modelu XEED WUX500 je WUXGA (1 920 x 1 200 pixelov), vďaka ktorému výsledný obraz obsahuje čitateľnejšie texty a jemnejšiu grafiku.

Model XEED WUX500 sa môže pochváliť projekčným objektívom s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu zoomu. Na rozdiel od konkurenčných produktov, pri ktorých môže pri použití najdlhších ohniskových vzdialeností dochádzať k poklesu jasu, projektor XEED WUX500 udržuje konštantný jas i svetelnosť f/2,8 bez ohľadu na konkrétnu hodnotu zoomu. Vďaka tomu je obraz získaný pri projekcii s využitím maximálnych hodnôt ohniskovej vzdialenosti prakticky rovnako jasný, ako keď je premietaný pri širokouhlom nastavení objektíve.

Projektor XEED WUX500 podporuje i nový štandard HDBaseT na prepojenie rôznych multimediálnych zariadení, ktorý umožňuje prenos HD obsahu, zvuku i ovládacích signálov na veľké vzdialenosti pomocou jedného LAN káblu. Tento sieťový kábel môže dosahovať dĺžku až 100 metrov, a výrazne tak zvyšuje pohodlie pri budovaní multimediálneho prostredia.

„Projektor Canon XEED WUX500 sme navrhli tak, aby vyšiel v ústrety rastúcemu dopytu po kompaktných inštalačných projektoroch s Wi-Fi konektivitou, ktoré ponúka jednoduchú inštaláciu a výnimočnú kvalitu obrazu,“ hovorí Miloš Bejblík, marketingový riaditeľ spoločnosti Canon CZ a Canon Slovakia. „Vezmime si napríklad konferenčné centrá, zasadacie miestnosti alebo recepcie – používatelia vo všetkých týchto prostrediach očakávajú od projekcie jasný a čistý obraz, ktorý si prerazí cestu i výrazným okolným osvetlením. Vďaka rozšíreniu o Wi-Fi konektivitu prináša nový model rad príležitostí na podporu vzdelávania, pracovných schôdzok i zdieľania informácií pomocou projekcií, ktoré ponúkajú jasný a detailní obraz s dostatočným kontrastom i s živými farbami. Najmä pre múzeá a turistické atrakcie je k dispozícii i funkcia prezentácie bez osobného počítača s podporou zreteľnej viacnásobnej projekcie bez prekrývania okrajov – to všetko za veľmi priaznivých nákladov.“

Nový projektor využíva LCOS technológiu s jedinečným optickým systémom AISYS (Aspectual Illumination System) od spoločnosti Canon. Model XEED WUX500 sa tak môže pochváliť silnou kombináciou jasu a kontrastu. Základom panelov LCOS sú tekuté kryštály, vďaka ktorým je vykreslovanie obrazu mimoriadne ostré a neobsahuje žiadne nechcené efekty – dúhu, mriežku ani raster – typické pre tradičné LCD a DLP projektory. Systém AISYS má navyše významný podiel na dosiahnutí maximálneho výkonu pri použití nenáročného zdroja svetla.

Vďaka celkovej spotrebe energie iba 365 W ponúka model XEED WUX500 vysokú účinnosť s najnižšou energetickou náročnosťou na jeden lúmen vo svojej triede. Súčasťou diaľkového ovládača je tiež špeciálne tlačidlo ECO, ktoré umožňuje rýchly prístup k nastaveniam lampy i k ďalším nastaveniam pre úsporu energie. Používatelia popri nízkej spotrebe určite ocenia i dlhú životnosť lampy, ktorá pri použití v režime Eco vydrží bez potreby výmeny až 5 000 hodín. V prípade modelu XEED WUX500 je k dispozícii ako trojročná záruka na lampu, ktorá počas tohto obdobia od zadováženia nového projektoru účinne eliminuje náklady spojené s výmenou lampy, tak i trojročná rozšírená záruka so zapožičaním náhradného projektoru už v priebehu nasledujúceho dňa od žiadosti na opravu. Tieto pokročilé záruky výrazne znižujú náklady, ktoré s prevádzkou nového projektoru súvisia.

Projektor XEED WUX500 bude v predaji v priebehu mája 2015.

spacer
					image
Ďalšie informácie
XEED WUX500 Images
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon