Canon DreamLabo 5000 po prvýkrát v ČR

Bratislava, 7. mája 2015 – Spoločnosť Canon s potešením oznamuje inštaláciu prvej priemyselnej fototlačiarne DreamLabo 5000 v Českej republike. Na konci novembra 2014 túto špičkovú sedemfarebnú tlačiareň prevzala spoločnosť Infas, ktorá sa zaoberá zásielkovými reklamnými službami a digitálnou tlačou. Produkčná tlač pomocou Canon DreamLabo 5000 zahájila spoločnosť Infas na začiatku tohto roku a ponúka tak zákazníkom fotografické výstupy v doposiaľ nevídanej kvalite.

  • Prvá priemyselná fototlačiareň v ČR
  • Špičková produkčná tlač fotografií
  • Viac ako 2 300 fotografií formátu 10 x 15 cm za hodinu
  • Vynikajúca kvalita a perfektné farebné podanie vďaka technológii tlačovej hlavy FINE a siedmim atramentom
  • Špeciálny papier s ochrannou vrstvou, ktorá prepúšťa atrament len jedným smerom 

DreamLabo 5000 FRT

Tlačiareň DreamLabo 5000 využíva renomovanú technológiu atramentovej tlačovej hlavy FINE. Vďaka veľkému množstvu mikroskopických atramentových trysiek je tlač veľmi presná a rýchla. Vysokú rýchlosť umožňuje i špeciálne ukotvenie siedmich tlačových hláv. Tlačiareň tak zvládne za jedinú hodinu vytlačiť napríklad viac ako 2 300 fotografií formátu 10x15 cm. 

Pre všetky tlačové výstupy DreamLabo 5000 je charakteristické perfektné farebné podanie s veľmi jemnými prechodmi a s prirodzenými tónmi pleti. Za špičkovou kvalitou stojí systém so siedmimi atramentmi na báze farbiva, ktorý využíva na tlač i fotografický azúrový, fotografický purpurový a šedý atrament. 

Maximálne tlačové rozlíšenie má v prípade tlačiarne DreamLabo 5000 hodnotu 2 400 x 1 200 dpi. Najvyššia kvalita tlače je dosiahnutá i vďaka použitiu špeciálnych fotografických papierov Canon, určených iba pre tlačiarne DreamLabo. Tieto papiere obsahujú špeciálnu ochrannú vrstvu, ktorá prepustí atrament iba v smere jeho dopadu na papier. Na výsledných fotografiách nezostávajú odtlačky prstov. 

Medzi užitočnými vlastnosťami nechýba možnosť výmeny atramentu počas prevádzky, automatická obojstranná tlač pre výrobu fotoalbumov, podpora širokej škály formátov od 89 x 89 mm do 635 x 305 mm, triedenie výstupov podľa úlohy alebo formátu a jednoduchá údržba. Model DreamLabo 5000 sa navyše môže pochváliť minimálnymi dopadmi na životné prostredie – na rozdiel od klasickej produkčnej technológie nevyužíva látky na báze halogenidu striebra. 

„Teší nás, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť tlač fotografií v najlepšej možnej kvalite, akú môžu v Českej republike získať,“ hovorí Miloš Červinka zo spoločnosti Infas. „Som si istý, že táto investícia sa nám vyplatí a významne posilníme našu trhovú pozíciu.“

„Vzhľadom k jedinečnosti tlačiarne DreamLabo 5000 je pre nás naozaj veľkou poctou, že bude tento model komerčne využívaný i v Českej republike. Každá tlačiareň DreamLabo 5000 je výsledkom individuálnej výroby na zákazku, ktorej odpovedá i dodací čas štyroch mesiacov,“ hovorí Michal Toman, produktový manažér v spoločnosti Canon CZ a Canon Slovakia. „Akciová spoločnosť Infas je navyše dlhodobým partnerom značky Canon, môžeme tak oprávnene predpokladať úspešné využitie všetkých možností, ktoré tlačiareň ponúka.“

spacer
					image
Tlačové správy
Korporátne tlačové správy
Tlačové správy produktov pre podnikanie
Tlačové správy produktov pre domácnosti
Tlačové správy produktov pre zdravotníctvo
Informácie
Fotografie produktov
Logá a ich užívanie
Press Centrum
Novinky spoločnosti Canon pre spotrebiteľov
Novinky spoločnosti Canon o biznis riešeniach
Novinky spoločnosti Canon